solar compressor

Apie saulės elektrines

Ar pakanka saulės Lietuvoje?

Taip, Lietuvoje vidutinė metinė bendroji spinduliuotė sudaro 1 006,4 kWh/m2. Pavyzdžiui, Lietuvos sąlygomis 10kW saulės elektrinė per metus gali pagaminti iki 10 000 kWh. Pagamintos elektros energijos kiekis priklauso nuo saulės elektrinės montavimo pasaulio krypčių atžvilgiu, montavimo kampo. Preliminarus įvertinimas gali būti pateikiamas kiekvienam objektui individualiai, atlikus modeliavimo ataskaitą.

Kaip iš saulės baterijos gauname elektrą?

Saulės elementai paverčia saulės šviesą elektros energija, šis veikimo principas paremtas puslaidininkiais. Moduliai gamina nuolatinę elektros srovę tiesiogiai iš saulės šviesos. Tuomet, keitiklis nuolatinę srovę pakeičia kintamąją srove, kuri yra paskirstoma vartotojui po namus. Įrengtas dvipusis elektos skaitiklis fiksuoja suvartojamą ir pagamintą elektros energiją. Perteklinė elektros energija, kurios vartotojas nesunaudoja yra  pasaugoma ESO tinkle už pasaugojimo mokestį.

Apie saulės elektrinės modulius

Pagrindiniai skirtumai tarp šių modulių yra tai, kad įprastinė polikristalinių modulių spalva mėlyna, taip pat paprastesnė gamybos technologija ir dėl to yra pigesni. Monokristalinių modulių spalva juoda, dėl sudėtingesnės gamybos technologijos yra brangesni, tačiau jų naudingumo koeficientas yra didesnis lyginant su polikristaliniais moduliais.
Renkantis saulės modulius svarbu atkreipti dėmesį į numatytą saulės jėgainės plotą, kokios galios saulės elektrinę norima statyti bei finansinius išteklius.
Mes rekomenduojame rinktis monokristalinius modulius, siekiant maksimalios metinės gamybos. Kuomet paviršiaus plotas nėra ribojantis veiksnys rekomenduojame polikristalinius modulius dėl jų esamos mažesnės kainos.

Koks yra optimaliausias saulės elektrinės įrengimo būdas?

Optimali galia išgaunama iš saulės elektrinių pasaulio šalių atžvilgiu yra 180 laipsnių (pietūs) ir 35 laipsnių kampas į horizontą.
saules elektrines optimalus montavimas pasaulio šalių atžvilgiu

Saulės fotovoltiniai moduliai ar saulės kolektoriai?

Saulės fotovoltinių modulių vandens šildymo sistema yra pranešenė už kolektorinę sistemą žiemos metu, kuomet karšto vandens poreikis yra didžiausias. Taip pat, saulės modulių įrengimas bei eksplotavimas yra daug paprastesnis už kolektorinę sistemą. Vartotojai naudojantys kolektorinę sistema susiduria su kalkėjančių sistemos vamzdelių problema. Kai tuo tarpu naudojant saulės modulius, saulės spinduliai tiesiogiai vandens nešildo, o saulės energija paverčiama elektros energija, kuri naudojama vandens pašildymui.

 

Nederėtų painioti saulės kolektorių su saulės fotovoltiniais moduliais. Saulės kolektoriai yra skirti vandens pašildymui, saulės fotovoltiniai moduliai (saulės baterijos) yra skirti elektros gamybai.

Saulės elektrinės atsiperkamumas

Fotovoltinės elektinės atsiperkamumas priklauso nuo jos dydžio bei žmogaus vartojimo įpročių. Dažnai pamirštama atsižvelgti į kapitalą, infliaciją, priežiūrą, patrauklų ekologišką ir novatorišką įvaizdį.
Pavyzdžiui, iki 10 kW galingumo saulės jėgainė atsiperka maždaug per 10 metų (be paramos) ir atitinkamai vidutiniškai per 7 metus, pasinaudojus 30% subsidija.

Atsiperkamumą galima išreikšti supaprastinta formule:

Saulės modulių, galios keitiklių ir konstrukcijų garantija

Solet saulės moduliams (baterijoms) standartiškai suteikiama 15 metų produkto garantija ir ne mažesnė nei 90%/80% po 10/25 metų efektyvumo garantija.
Keitikliams 5 – 15 metų garantija, konstrukcijoms – 10-15 metų garantija, darbams – 5 metų garantija.

Saulės elektrinė su parama (individualių namų ir butų savininkams)

Aplinkos  projektų valdymo agentūra (APVA) suteikia fiziniams asmenims paramą.
Fizinis asmuo gali gauti apie 30 % faktiškai patirtų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų kompensacinę išmoką, kuri skiriama iki 10kW saulės elektrinėms. Pareiškėju gali būti individualaus gyvenamojo vieno ar dviejų butų namo, į kurį planuojama investuoti, savininkas arba bendrasavininkas. Paraiškos teikiamos apvis.apva.lt platformoje.

Saulės elektrinė su parama (įmonėms)

Paraiškas gali teikti mokyklų, ikimokyklinio ugdymo įstaigų, ligoninių, kitų visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatų, kurie nuosavybės teise priklauso valstybei, savivaldybėms, tradicinėms religinėms bendruomenėms, bendrijoms ar centrams, valdytojai arba savininkai.
Subsidijos dydis siekia iki 80% visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Paraiškas gali teikti ir privačių verslų savininkai.

Nuo ko priklauso saulės elektrinės kaina?

Viso sprendinio kaina priklauso nuo šių esminių faktorių:

  1. Pasirinktos įrangos – saulės fotovoltinių modulių, galios keitiklių (inverterių), konstrukcijos tipo;
  2. Bendros saulės elektrinės galios (kuo didesnės galios saulės elektrinė įrengiama – tuo vieno įrengto kilovato kaina yra mažesnė);
  3. Sprendinio sudėtingumo.

Pavyzdžiui, įrengti saulės elektrinę ant čerpinio stogo yra brangiau, lyginant su skardiniu stogu. Įrengti saulės baterijas vietoje stogo dangos (arba fasade) yra brangiau, lyginant su standartiniu, lygiagrečiu stogo dangai įrengimu. Pasirenkant europietiškos kilmės įrangą – sprendinys dažniausiai yra brangesnis, lyginant su azijos gamintojų sprendimais.

Tiksli saulės jėgainės įrengimo kaina yra skaičiuojama individualiai, užpildžius užklausą mūsų puslapyje.

Per kiek laiko yra įrengiama saulės jėgainė?

Sutartyje numatome 90-ties dienų projekto įgyvendinimo terminą (iki rakto), tačiau dažniausiai darbai yra atliekami per 30 dienų.

Koks saulės jėgainės įrengimo procesas?

1. Gaunate preliminarų pasiūlymą;
2. Jei pasiūlymas tinkamas – patikslinate reikiamus techninius duomenis, pateikiate objekto nuotraukas arba mūsų specialistas įvertina objektą gyvai;
3. Parengiamas saulės elektrinės įrengimo projektas, Jūs patvirtinate mūsų siūlomą sprendimą;
4. Pasirašome elektrinės rangos darbų sutartį;
5. Pradedame tvarkyti Jūsų objekto dokumentus, laukiame, kol gausime Jūsų pasirinktą keitiklį, kol bus pagaminti (pristatyti) Jūsų užsakyti saulės moduliai;
6. Per 1-2 d.d. sumontuojame Jūsų naująją saulės elektrinę, apmokome Jus, paaiškiname svarbiausius dalykus ir sutvarkome likusius dokumentus.

ABB Terra all

Apie elektromobilių įkrovimo stoteles

Elektromobilių įkrovimo kabeliai ir jų tipai

Elektromobilių įkrovimo kabėliai ir jų tipai:

Schuko – buitinis lizdas.

Type 1(Mode 2) (SAE J1772) – Jungtis skirta Amerikos rinkos automobilių įkrovimui, įkrovimui naudojama viena fazė.

Type 2(Mode 3) – tai be abejonės pati populiariausia jungtis kraunanti elektromobilius AC(kintamaja srove), visos mūsų parduodamos įkrovimo stotelės iki 44 kW turi šią jungtį.

CCS(CCS-2) – tai populiariausia greitosios įkrovos DC jungtis, kombinuota Type 2 (kintamosios srovės AC) ir nuolatinės srovės DC jungtis, skirta krauti šiuos elektromobilius: BMW, Jaguar, VW, Audi, Porsche, Ford, ir kt.

CHAdeMO – Nissan, Mitsubishi, Peugeot, Subaru, Toyota, Citroen automobiliams tinkanti greito įkrovimo jungtis (DC).

TESLA SuperCharger – tai  nuolatinės srovės(DC) jungtis, skirta sparčiai įkrauti TESLA elektromobilius.

Kokios galios elektromobilio įkrovimo stotelė rinktis?

Elektromobilio baterija saugo energiją nuolatinės srovės pavidalu(DC), iš tinklo buityje įtampa iki elektromobilio atkeliauja kintamosios srovės pavidalu(AC), todėl elektromobiliuose yra sumontuoti srovės keitikliai keičiantys srovę iš AC į DC ir perduoda nuolatinę srovę DC į automobilyje esančią bateriją. Srovės keitikliai būna skirtingų galių, todėl tinkamai reikia pasirinkti ir stotelę, kad būtų pilnai išnaudota potenciali įkrovimo galia.

Automobilio srovės keitiklio galią galite sužinoti pasiteiravę elektromobilio pardavėjo arba rasite elektromobilio specifikacijose. Informacijos galite rasti ir šiame puslapyje: https://ev-database.org/)

RFID, 4G - kas tai?

RFID – (Radio – frequency identification) – tai technologija, leidžianti naudoti identifikavimo priemonę (magnetukas arba magnetinė kortelė), kuria prilietus prie stotelės identifikuojamas jūsų vartotojas ir stotelė pradeda įkrovimą. Technologija dažnai naudojama, kai stotelė yra viešai prieinamose vietose, ar norite suteikti prieigą prie stotelės tik apibrėžtam ratui žmonių.

4G – mobiliojo ryšio technologija, kuri perduoda duomenis iš stotelės į programinės įrangos debesiją (Cloud), naudojama tam, kad vartotojas matytų įvarius duomenis, galėtų keisti parametrus nuotoliniu būdu.

Kokią įkrovos stotelę rinktis?

Elektromobilio įkrovimo stotelę rekomenduojame pasirinkti pagal individualius poreikius ir infrastruktūrą su integruotu įkrovimo kabeliu (Type 2) arba su integruotu lizdu (Type 2), kurių galia 3,7 – 22 kW. Dažniausiai šios stotelės yra montuojamos prie sienos arba ant įbetonuoto pamato. Svarbu paminėti, kad stotelės galia negali būti didesnė už jūsų elektros įvado galią.

Ar stotelės galia gali būti keičiama?

Daugumos mūsų siūlomų modelių stotelių galias galite valdyti šiais būdais:

Statiškai – didžiausia leistina stotelės galia nustatoma internetinės svetainės arba mobiliosios programėlės pagalba, šis metodas neleis jūsų stotelei viršyti nustatytos ribos.

Dinamiškai – automatika komunikuoja tarpusavyje, o tai leidžia apkrauti jūsų įvadą maksimaliai, neviršyjant maksimalios galios ribos. Taip užtikrinamas greitas elektromobilio įkrovimas, esant skirtingam jūsų elektros tinklo apkrovimui.

Hibridinis – tarpusavyje sujungta įkrovimo stotelių sistema leidžianti paskirstyti prioritetą, kuriam įkrovimo taškui paskirti daugiau ar mažiau galios.

Lėtas, vidutinis ir greitas įkrovimas (AC/DC)

Elektromobilių įkrovos stotelės yra skirstomos pagal galią. Kuo didesnė stotelės galia – tuo greitesnis elektromobilio įkrovimas (jei šis turi galimybę išnaudoti visą įkrovos galią). Įkraunant elektromobilio bateriją nuolatine srove (DC) yra taupomas elektromobilyje integruoto srovės keitiklio resursas, baterija greičiau įkraunama tiesiogiai, nekeičiant srovės tipo. Pateikiame bendrinę informaciją, kaip priklausomai nuo įkrovimo tipo kinta baterijos įkrovimo laikas:

Elektromobilių įkrovimo greitis ir nuvažiavimo atstumas priklausomai nuo įkrovimo tipo

Kokios galios elektromobilio įkrovos stotelę galiu įsirengti?

Elektromobilio įkrovos stotelės galia negali būti didesnė nei Jūsų objekto, kuriame diegiate stotelę leistinoji įvado galia.

Kokia yra Jūsų įvado galia galite sužioti taip:

Įeikite į tinklapį manoelektra.lt, prisijunkite -> prie objekto spauskite „Atsisiųsti sutartį“ -> Nuosavybės ribų akto Nr. -> pasirinkite PDF tipo failą -> ieškokite „Leistina naudoti galia“.

Jei nurodyto dokumento nerandate – paskambinkite manoelektra.lt portale nurodytu kontaktiniu numeriu.

100 km. kelionės kaina elektromobiliu

100 km kelionės kaina svyruoja nuo 2 € iki 3 € (nevertinant automobilio kainos). Turint saulės elektrinę – ši kaina mažesnė.

Neradote atsakymo, kurio ieškote?

Skambinkite mums –  (8-5) 236 3691 arba rašykite el. paštu info@solet.lt