solar compressor

Dažniausiai užduodami klausimai

Apie saulės elektrinių įrengimą, įrangos pasirinkimą, paramą ir kitus svarbius dalykus:

Taip, Lietuvoje vidutinė metinė bendroji spinduliuotė sudaro 1 006,4 kWh/m2. Pavyzdžiui, Lietuvos sąlygomis 10kW saulės elektrinė per metus gali pagaminti iki 10 000 kWh. Pagamintos elektros energijos kiekis priklauso nuo saulės elektrinės montavimo pasaulio krypčių atžvilgiu, montavimo kampo. Preliminarus įvertinimas gali būti pateikiamas kiekvienam objektui individualiai, atlikus modeliavimo ataskaitą.

Saulės elementai paverčia saulės šviesą elektros energija, šis veikimo principas paremtas puslaidininkiais. Moduliai gamina nuolatinę elektros srovę tiesiogiai iš saulės šviesos. Tuomet, keitiklis nuolatinę srovę pakeičia kintamąją srove, kuri yra paskirstoma vartotojui po namus. Įrengtas dvipusis elektos skaitiklis fiksuoja suvartojamą ir pagamintą elektros energiją. Perteklinė elektros energija, kurios vartotojas nesunaudoja yra  pasaugoma ESO tinkle už pasaugojimo mokestį.

Pagrindiniai skirtumai tarp šių modulių yra tai, kad įprastinė polikristalinių modulių spalva mėlyna, taip pat paprastesnė gamybos technologija ir dėl to yra pigesni. Monokristalinių modulių spalva juoda, dėl sudėtingesnės gamybos technologijos yra brangesni, tačiau jų naudingumo koeficientas yra didesnis lyginant su polikristaliniais moduliais.
Renkantis saulės modulius svarbu atkreipti dėmesį į numatytą saulės jėgainės plotą, kokios galios saulės elektrinę norima statyti bei finansinius išteklius.
Mes rekomenduojame rinktis monokristalinius modulius, siekiant maksimalios metinės gamybos. Kuomet paviršiaus plotas nėra ribojantis veiksnys rekomenduojame polikristalinius modulius dėl jų esamos mažesnės kainos.

Optimali galia išgaunama iš saulės elektrinių pasaulio šalių atžvilgiu yra 180 laipsnių (pietūs) ir 35 laipsnių kampas į horizontą.

Saulės fotovoltinių modulių vandens šildymo sistema yra pranešenė už kolektorinę sistemą žiemos metu, kuomet karšto vandens poreikis yra didžiausias. Taip pat, saulės modulių įrengimas bei eksplotavimas yra daug paprastesnis už kolektorinę sistemą. Vartotojai naudojantys kolektorinę sistema susiduria su kalkėjančių sistemos vamzdelių problema. Kai tuo tarpu naudojant saulės modulius, saulės spinduliai tiesiogiai vandens nešildo, o saulės energija paverčiama elektros energija, kuri naudojama vandens pašildymui.

Fotovoltinės elektinės atsiperkamumas priklauso nuo jos dydžio bei žmogaus vartojimo įpročių. Dažnai pamirštama atsižvelgti į kapitalą, infliaciją, priežiūrą, patrauklų ekologišką ir novatorišką įvaizdį.
Pavyzdžiui, iki 10 kW galingumo saulės jėgainė atsiperka maždaug per 10 metų (be paramos) ir atitinkamai vidutiniškai per 7 metus, pasinaudojus 30% subsidija.
Atsiperkamumą galima išreikšti supaprastinta formule:
Solet moduliams standartiškai suteikiama 12 metų produkto garantija ir ne mažesnė nei 90%/80% po 10/25 metų efektyvumo garantija.
Keitikliams 5 – 10 metų garantija, konstrukcijoms – 10 metų garantija, darbams – 5 metų garantija.

Keitiklio pasirinkimas priklauso nuo to, ar saulės jėgainė bus ar nebus prijungta į elektros tinklą, ar veiks abiejais režimais. Pagal tai, keitiklius galima skirstyti į autonominius, tinklo ir hibridinius. Taip pat, jie yra parenkami pagal saulės elektrinės galią. Keitikliai yra vienfaziai arba trifaziai.

Taip, Aplinkos  projektų valdymo agentūra (APVA) suteikia fiziniams asmenims paramą.
Fizinis asmuo gali gauti apie 30 % faktiškai patirtų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų kompensacinę išmoką, kuri skiriama iki 10kW saulės elektrinėms. Pareiškėju gali būti individualaus gyvenamojo vieno ar dviejų butų namo, į kurį planuojama investuoti, savininkas arba bendrasavininkas. Paraiškos teikiamos kiekvienų metų sausio mėn. apvis.apva.lt platformoje.
Taip, galima. Paraiškas gali teikti mokyklų, ikimokyklinio ugdymo įstaigų, ligoninių, kitų visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatų, kurie nuosavybės teise priklauso valstybei, savivaldybėms, tradicinėms religinėms bendruomenėms, bendrijoms ar centrams, valdytojai arba savininkai.
Subsidijos dydis iki 80% visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

1. Gaunate preliminarų pasiūlymą;
2. Jei pasiūlymas tinkamas – patikslinate reikiamus techninius duomenis, pateikiate objekto nuotraukas arba mūsų specialistas įvertina objektą gyvai;
3. Parengiamas saulės elektrinės įrengimo projektas, Jūs patvirtinate mūsų siūlomą sprendimą;
4. Pasirašome elektrinės rangos darbų sutartį;
5. Pradedame tvarkyti Jūsų objekto dokumentus, laukiame, kol gausime Jūsų pasirinktą keitiklį, kol bus pagaminti Jūsų užsakyti moduliai;
6. Per 1-2 d.d. sumontuojame Jūsų naująją saulės elektrinę, apmokome Jus, paaiškiname svarbiausius dalykus ir sutvarkome likusius dokumentus.

Mes suteikiame realias garantijas, kurių likvidumą patvirtina siūloma sertifikuota įranga, ilgametė gamybos MG AB Precizika įmonės technologinė patirtis, įmonės likvidus turtas. Kviečiame apsilankyti mūsų gamykloje (adresas Žirmūnų g. 139, Vilnius) ir įsitikinti patiems!

Sutartyje numatome 90-ties dienų projekto įgyvendinimo terminą (iki rakto), tačiau dažniausiai darbai yra atliekami per 30 dienų.

Kaina po sutarties pasirašymo, bus užfiksuota ir nesikeis. Jei projektą įsivertinome netiksliai – padengsime visas, dėl mūsų kaltės nenumatytas išlaidas. Tiksli sąmata pateikiama po vizito objekte arba gavus visą reikiamą informaciją. Kaina gali pasikeisti tik dėl užsakovo noro pakeisti sutartį – montavimo būdo, modulio tipo, vietos pakeitimo.

Neradote atsakymo, kurio ieškote?

Skambinkite mums –  (8-5) 236 3691 arba rašykite el. paštu info@solet.lt