Saulės parkas „Vytis“ – svarbiausi dalykai

Saulės parkas „Vytis“, bus įrengiamas Molėtų rajone. Parke bus naudojami pažangūs lietuviški moduliai su 30 metų gamintojo garantija, o visi reikiami elektrinės komponentai pagaminti Europos Sąjungoje.Gyventojai jau gali rezervuoti nutolusią saulės elektrinės dalį „Ignitis“ platformoje „Saulės parkai“.

Efektyvesni saulės parko fotovoltiniai saulės moduliai užtikrins didesnę investicinę grąžą

Šiam saulės parkui įrengti bus naudojami efektyvūs 440 vatų galios pusinių monokristalinių foto elementų (angl. half-cut), dvipusiai (angl. bifacial), stiklas-stiklas (angl. glass-glass) moduliai, kurie yra pagaminti taip, kad generuotų elektros energiją tiek iš priekinės, tiek iš galinės modulio pusės. Gaminant elektros energiją su šiais moduliais yra panaudojama ne tik tiesioginė saulės šviesa, bet ir jos atspindžiai. Ši technologija leidžia pasiekti didesnį modulių efektyvumą, lyginant šią sistema su įprastais saulės moduliais.

Tikslus modulių efektyvumas priklauso nuo geografinės padėties ir elektrinės aikštelės įrengimo. Pavyzdžiui šalyse, kurios yra arčiau pusiaujo, su saulės sekimo sistemomis galima pasiekti net iki 40 proc. daugiau elektros energijos iš tos pačios galios saulės elektrinės.

Saulės parke „Vytis“, atsižvelgiant į mūsų šalies geografinę padėtį bei orus, tikimės pasiekti 10-12 proc. papildomą efektyvumą per metus, dėl dvipusės modulio technologijos. Mūsų klientams per visą elektrinės eksploatacijos laikotarpį ši technologija padės sugeneruoti papildomos elektros energijos ir sumažins saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpį.

Saulės parkas „Vytis“ veiks bent 25 metus

Garantuosime nepertraukiamą saulės parko veikimą visam elektrinės gyvavimo laikotarpiui, kuris, pagal „Ignitis“ platformos reikalavimus projekto vystytojams, šiuo metu yra 25 metai. Vertėtų paminėti, kad mūsų saulės moduliams yra suteikiama 30 metų gamintojo garantija. Taigi, jeigu teisinis reguliavimas leis, mūsų parkas veiks 30 ir daugiau metų. Po šio laikotarpio saulės parką utilizuosime, tai Jums papildomai nekainuos.

Šiam parkui statyti pasirinktas Šliavelių kaimas, esantis Suginčiuose, Molėtų rajone, dėl šios vietovės infrastruktūros bei orientacijos pagal pasaulio šalis tinkamumą. Siekiant maksimalaus efektyvumo bus statomas 1,05 MW saulės parkas. Moduliai bus išdėstyti didesniais atstumais, o tai leis išvengti šešėlių ir pasiekti maksimalų elektros gamybos efektyvumą.

Elektrinės perdavimas gyventojams – jau 2021 metais

Įrengtos saulės elektrinės perdavimas klientams yra numatytas 2021 m. sausio mėnesio pabaigoje. Po elektrinės perdavimo, „Vyčio“ bendrasavininkai galės naudotis parke gaminama elektros energija. Saulės pagamintos elektros energijos sezonas Lietuvoje paprastai prasideda nuo kovo pradžios ir tęsiasi iki spalio pabaigos, taigi mūsų parkas bus pilnai paruoštas naujam sezonui.

Trumpai apie naudas

📉Už elektrą mokėsite iki 3 kartų mažiau;
Gausite net iki 1120 kWh elektros energijos iš 1 kW saulės parko dalies;
Saulės parko dalis Jums atsipirks per 5-7 metus(su valstybės parama) ir bent 25 metus gamins žalią elektros energiją net jei ir pakeisite gyvenamąją vietą;
🎁Malonus priedas saulės elektrinių savininkams – nebereikės nurašinėti elektros skaitliuko rodmenų, kadangi ESO įrengs išmanųjį, dvipusį skaitiklį visiškai nemokamai;
📍Galimybė visą laikotarpį stebėti elektrinės darbą nuotoliniu būdu;

Jei pasigedote kokios nors informacijos ar kyla papildomų klausimų, susisiekite su šio projekto vadovu Augustu Pikeliu, el. p. parkas@solet.lt, +370 670 01151.

Daugiau apie saulės parką „Vytis“