Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Solet Technics ir ABB partnerystė

solet technics abb saules keitikliai inverteriai ekskursija i abb gamykla

Solet Technics vasario 12 – 15 dienomis lankėsi Italijoje, Arezzo provincijoje (Toskanos regionas), kur 5 komandos atstovai aplankė ABB keitiklių gamyklą.

Pramonės gigantas – ABB

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra globali technologijų lyderė, spartinanti skaitmeninę transformaciją pramonėje, suteikianti darbo vietas 147 000 žmonių, 100 šalių ir gaminanti pažangius produktus, tarp kurių ir fotovoltinių sistemų keitiklių (inverterių) produktų portfelis. Gamykla nuo 2009 metų gamina efektyvius ir kokybiškus vienfazius ir trifazius keitiklius, kurių galia svyruoja nuo 1.2 iki 175 kW. Įrenginiai yra naudojami tiek gyvenamuosiuose, tiek komerciniuose pastatuose. Šiuo metu gamykla turi vieną pažangiausių gamybos linijų pasaulyje ir pilnas proceso automatizavimas užtikrina nepriekaištingą kokybę. Keitikliams standartiškai yra suteikiama 5 metų garantija, kurią už papildomą mokestį galima pratęsti iki 10 metų. Šių keitiklių kaina, palyginus su kitais populiariais prekių ženklais, yra konkurencinga, o maksimalus efektyvumas siekia net 98,7%.

Lietuvoje didžiąją dalį instaliuotų keitiklių sudaro būtent ABB produkcija.

Solet Technics kelionė ir įspūdžiai

Mūsų pagrindinis keitiklių tiekėjas suteikė Solet Technics komandai išskirtinę galimybę pamatyti ir įvertinti keitiklių gamybos liniją iš arti. Vasario 12 dieną Solet Technics komanda kartu su UAB ABB atstovu Pauliumi G. išvyko į trijų dienų komandiruotę Italijoje. Kelionės metu buvo aplankyta viena didžiausių Europoje veikiančių gamyklų, kuri gamina keitiklius fotovoltinėms sistemoms ir greito įkrovimo stoteles.

Gamykloje dirba apie 800 žmonių, kurie visą pasaulį aprūpina gaminama produkcija. Čia iš kartos į kartą dirba Arezzo provincijos gyventojai, tad patekus į gamyklą jaučiama familiari ir šilta atmosfera.

Keitiklių gamybos linijos kokybės vadovas paaiškino produkto surinkimo principą, parodė, kaip atrodo visų grandžių darbuotojų darbo diena. Likome sužavėti, kad kiekvienas komponentas yra gaminamas nuo pat pagrindų ir testuojamas kas keletą žingsnių gamybos linijoje. Daug dėmesio yra skiriama produkcijos galutiniam patikrinimui – mažos galios keitikliai yra testuojami apie 3 val., tačiau didelės galios keitikliai patikros stende gali praleisti net keletą dienų. Po patikros keitikliai yra supakuojami ir išsiunčiami užsakovui. Verta pastebėti, kad tam tikra dalis visos produkcijos yra naudojama partijos testavimui – keitikliai prijungiami specialioje kameroje, kurioje yra keičiama aplinkos temperatūra ir apkrovos tenkančios keitikliui (imituojama saulės elektrinės veikla). Tokiu būdu įrenginiai tikrinami “streso” sąlygomis apie du mėnesius, kurie prilygsta dešimčiai metų keitiklio darbo įprastoms sąlygomis.

Mūsų komandą labai sužavėjo skaitmeninių sprendimų vadovas Emanuele Figliolia. “Aurora Vision” viena iš Emanuele atsakomybių. Tai platforma, kurios pagalba įrenginių naudotojai gali nuotoliniu būdu stebėti saulės elektrinės veiklą. E. Figliolia pristatė naują įmonės viziją, papasakojo apie iššūkius su kuriais susiduria kompanija. Vadovas informavo, kad šiuo metu yra atliekami stebėsenos platformos architektūriniai pakeitimai, o įgyvendinus šį etapą komanda susitelks į vartotojo patirties tobulinimą ir naujų funkcijų adaptavimą. Aurora Vision taps globalia platforma, tinkančia beveik visiems pasaulio keitikliams – tikime, kad tai būsimas rinkos lyderis.

Kelionės metu didžiąją dalį laiko kėlėme savo, kaip specialistų, kompetencijas, daug bendravome su savo sričių profesionalais, susipažinome su planuojamomis inovacijomis ir aptarėme šias tendencijas. Džiugu, kad aukščiausios grandies gamybos vadovus labai domino mūsų rinkos patirtys, naudojant jų produkciją. Buvo itin įdomu palyginti Italijos ir Lietuvos saulės energetikos rinkas, vartotojų poreikius ir įstatyminę aplinką. Italijoje dažniausiai fiziniai asmenys renkasi 1.2 – 3 kW galios vienfazius keitiklius, Lietuvoje – populiariausi trifaziai keitikliai, kurių vidutinė galia siekia maždaug 10 kW. Italijoje vartotojai perteklinę elektros energiją parduoda į tinklus už maždaug 50% rinkos kainos (šioje šalyje kilovatvalandė kainuoja maždaug 0,24 EUR), Lietuvoje gaminantys vartotojai perviršį dažniausiai saugo elektros tinkluose, mokėdami maždaug 35% elektros kainos už šią paslaugą.

Mūsų komanda labai džiaugiasi šiuo vizitu, įgytomis naujomis patirtimis bei įspūdžiais ir dėkojame savo partneriams.

Taip pat skaitykite

40 mln. Eurų parama gyventojų saulės elektrinės įrengimui

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja paskelbti dar…

Daugiau

Mus rekomenduoja

Skaityti
solet atsiliepimai