Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

32 mln. eurų parama gyventojams įsigyti saulės elektrines iš nutolusių parkų

nutolusi saules elektrine

Lietuvos respublikos energetikos ministerija paskelbė, kad Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo 2023 m. rugpjūčio 31 d. priima paraiškas iš fizinių asmenų finansuoti saulės elektrines arba jų dalis iki 10 kW iš nutolusių saulės elektrinių parkų. Iš viso yra skirti 32 mln. eurų iš 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programoje numatytų lėšų. Tad metas suskubti norintiems rezervuotis saulės elektrines nutolusiose parkuose, nes vietų rezervacijai sparčiai mažėja.

Saulės elektrinės fiziniams asmenims

Šį kvietimą numatyti pokyčiai, išskiriantys vietą, kur bus vartojama elektros energija iš saulės parko. Projektui įgyvendinti yra skirti du atskiri kvietimai:

 1. Fiziniams asmenins, kurie gali įsigyti saulės elektrinės dalį Sostinės regione (Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų, Ukmergės, Vilniaus savivaldybės), šiam regionui skiriamas biudžetas 10 mln. eurų.
 2. Fiziniams asmenims, kurie gali įsigyti saules elektrinės dalį Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionuose (Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių savivaldybės), šiems regionams skiriamas biudžetas 22 mln. eurų.

Kiekvienas fizinis asmuo įsigijęs nutolusią saulės elektrinę turės tapti gaminančiu vartotoju.

Reikalavimai nutolusių saulės elektrinių paraiškoms

Kiekvienam objektui turėtų būti teikiama atskira paraiška, jeigu dalis elektros vartojamų objektų bus Sostinės regione, kita dalis – Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione, tokiu atveju gyventojai turėtų teikti dvi skirtingas paraiškas. Projektai turės būti įgyvendinti per 12 mėnesių nuo paraiškos pateikimo dienos, išmokos dydis už 1 kW siekia 322,94 EUR saulės elektrinės įsigytos iš saulės parkų.

Gyventojai gali pasinaudoti parama saulės parko daliai, kuri įsigyti ne anksčiau nei 2023 m. liepos 8 d. Privalomi dokumentai, kurie gali būti išrašyti nuo reikalavimų įsigaliojimo dienos, t. y. 2023 m. liepos 8 d., tai PVM sąskaita – faktūra ir įrangos priėmimo – perdavimo nuosavybėn aktas. Paraiškas teikti norint įsigyti nutolusios elektrinės dalį galima iki 2024 m. vasario 29 d. arba kol baigsis projektui skirtos lėšos.

Fiziniai asmenys galės įsigyti bet kokios galios elektrinės pajėgumus, tačiau dotacija skiriama tik iki 10 kW galios elektrinėms, taip pat įskaitant praeityje gautas dotacijas nutolusioms saulės elektrinėms įsirengti ir įsigyti. Tai reiškia, kad jei gyventojas jau gavo paramą 8 kW saulės elektrinei įsigyti – maksimalus paramos dydis į kurį gali gyventojas pretenduoti yra 2 kW.

Pateikus paraišką galima ne tik įsigyti, bet ir tapti gaminančiu vartotoju nesulaukus patvirtinimo, t. y. galima pradėti vartoti generuojamą elektros energiją. Svarbu atkreipti dėmesį, kad pareiškėjai, įsigydami elektros energijos generavimo pajėgumus iš nutolusių saulės elektrinių parkų anksčiau negu buvo įvertinta pateikta paraiška dotacijoms gauti, prisiima riziką už jų įsigyjamų technologijų ir veiksmų atitiktį nustatytiems reikalavimams“ – teigia APVA Nacionalinių programų valdymo departamento Energijos efektyvumo skyriaus vedėjas Šarūnas Šulcas.

Galima paminėti ir tai, jog nutolusių gaminančių vartotojų skaičius pastaraisiais metais sparčiai auga. Jų skaičiuojama daugiau nei 25 tūkst., o bendra galia sudaro per 135 MW.

Norime atkreipti gyventojų dėmesį į svarbų reikalavimą, kurio neatitikimas apsunkina ir išilgina paraiškų vertinimo procesą. Jeigu elektros vartojimo objekte registruota juridinio ir arba fizinio asmens ekonominė veikla (įskaitant registruotą juridinį asmenį, individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą), privaloma, pateikti „VIENOS ĮMONĖS“ deklaraciją – teigia Š. Šulcas.

Mūsų trečias saulės elektrinių parkas  Vytis III

Visai neseniai UAB „Solet” įrengė naują saulės parką Vytis III, prižiūrimą UAB „Saulės elektrinių servisas” įmonės, kurio dalį dar galite rezervuoti pasinaudoję parama. Elektrinės įrengimui panaudoti dvipusiai moduliai, kurie elektros energiją generuoja tiek iš priekinės, tiek iš galinės pusės, yra panaudojama ne tik saulės energija, bet ir jos atspindžiai. Naudojama Bloomberg Tier1 modulių gamintojo įranga, tai reiškia, kad projektui įgyvendinti buvo buvo panaudoti kokybiški, modernūs saulės moduliai. Vytis III klientams yra suteikiamos ilgos garantijos – moduliams suteikiama 12 metų produkto garantija ir 25 metų efektyvumo garantija, galios keitikliams suteikiama 5 metų garantija.

Sutartimi įsipareigojame, kad kiekvienas parko kilovatas pagamins per metus ne mažiau nei 1050 kWh elektros energijos. Nesudėtingai galite paskaičiuoti – vadovaujantis šiandien dienos elektros energijos vidutine kaina (0,22-0,24 Eur/kWh) Jūsų investicija atsipirks per maždaug 4 metus (pasinaudojus APVA parama).

Pildyti paramos formą dabar (apvis) ->

Susisiekite su mumis dabar ir įsigykite saulės parko dalį:

  Taip pat skaitykite

  Saulės jėgainės gali būti įrengiamos ir žiemą, apie ką verta pagalvoti?

  Nors nuo 2024 metų pradžios tarifai gaminantiems vartotojams už naudojimosi elektros tinklais paslaugas ir padidėjo,  dabar vis dar yra geriausias…

  Daugiau

  Mus rekomenduoja

  Skaityti
  solet atsiliepimai