Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Sugedo saulės elektrinė? Gedimų registravimas

saules elektrines taisymas

Šiame puslapyje galite rasti informaciją, kaip išspręsti elementarius saulės jėgainės sutrikimus arba galite užregistruoti sistemos gedimą pateiktoje formoje

Jeigu įrangą/sprendimą įsigijote iš mūsų įmonės – galite užregistruoti gedimą apačioje pateiktoje formoje


Kaip ir bet koks elektrotechninis prietaisas, taip ir saulės elektrinės eksploatavimą gali apsunkinti sutrikimai ar sisteminiai gedimai. Šis retas nemalonumas ne tik apsunkina elektros gamybą, kelia stresą, bet ir reikalauja papildomų išlaidų. Dažniausiai saulės elektrinės genda dėl netinkamos šios aptarnavimo, tačiau priežasčių gali būti ir daugiau. Dažniausi saulės elektrinės gedimai būna šie:

 • Stebėsenos programėlės sutrikimas. 9 iš 10 atvejų, kuomet kreipiamasi į servisą nutinka dėl pasikeitusio vidinio, belaidžio interneto tinklo ryšio nustatymų (pavyzdžiui, pakeitus modemą, belaidžio ryšio slaptažodį ar pan.).
 • Galios optimizatorių gedimai. Iš patirties pastebime, kad sistemose, kuriose sumontuoti galios optimizatoriai dažniausiai gendanti sisteminė dalis – būtent galios optimizatorius.
 • Techninės priežiūros arba aptarnavimo klaidos. Saulės elektrinėms, kaip ir pavyzdžiui oro kondicionieriams, reikia reguliarios priežiūros ir aptarnavimo. Klaidos arba netinkama techninė priežiūra gali sukelti gedimus arba veikimo sutrikimus. Dažniausiai pasitaikantys atvejai – netinkamai plaunami saulės moduliai, neatliakami reguliarūs varžų matavimai, netikrinami modulių sujungimai, netikrinami modulių konstrukcijos priveržimai.
 • Elektros jungčių gedimai. Saulės elektrinę sudaro pakankamai sudėtingos elektros sistemos – tinklai, kuriuose yra daug jungčių ir laidų. Gedimai šiose jungtyse atsiranda dėl mechaninio pažeidimo, korozijos arba kitų priežasčių. Šie sutrikimai gali sukelti elektros energijos generavimo sutrikimus ar net trumpąjį jungimą.
 • Saulės modulio gedimas. Tai retai gendantis komponentas, kurio gedimai dažniausiai paaiškėja pirmaisiais eksploatavimo metais. Saulės moduliai gali būti pažeisti dėl atmosferos sąlygų, mechaninio poveikio arba senėjimo. Tai gali sumažinti jų efektyvumą.
 • Inverterio gedimas. Tai retai gendantis komponentas, kurio gedimai dažniausiai paaiškėja pirmaisiais eksploatavimo metais. Inverteris yra įrenginys, kuris konvertuoja saulės modulių sugeneruotą tiesioginę srovę (DC) į alternatinę srovę (AC), kuria naudojamasi elektros tinkluose. Inverteris gali sugesti arba pažeisti dėl įvairių priežasčių, tokiose kaip aukšta temperatūra, dregmė, elektros perkrovos arba gedimai komponentuose.

Dažnai painiojama su gedimu

 • Tinklo saulės elektrinė neturi generuoti elektros energijos, kuomet dingsta įtampa ESO tinkle.
 • Aplinkos sąlygų poveikis. Saulės elektrinės veikimo efektyvumą gali sumažinti aplinkos sąlygos, tokios kaip debesys, sniegas, purvas arba paviršiaus šešėlis. Tai gali sumažinti saulės modulių generuojamos energijos kiekį. Atitinkamai dėl šios priežasties galite matyti skirtingus generacijos rezultatus, lyginant skirtingus metus.
 • “Mano saulės elektrinė gamina mažiau energijos nei kaimyno”. Saulės elektrinės generacija – individuali. Nebūna dviejų identiškų saulės elektrinių, kadangi generacijai įtakos turi stogo nuolydis, montavimo tipas, orientacija pasaulio šalių atžvilgiu, techninės įrangos ypatybės.
 • Tamsiuoju sezono metu – nuo rugsėjo iki kovo mėnesio gali pasitaikyti keitiklio paleidimo klaidų. Tai susiję su per maža įtampa keitiklio paleidimui. Tai yra visiškai normalu šio laikotarpio ypatumams.

Išsijunginėja galios keitiklis?

Problema dėl tinklo įtampos

Dažniausiai ši problema susijusi su per didele ar per maža tinklo įtampa iš tinklo operatoriaus pusės. Kaip išspręsti šią problemą?

 • Pirmiausiai užfiksuokite tikslų įtampų svyravimo laiką ir dieną. Tai galite atlikti ir keitiklio stebėsenos sistemoje. Įvykio informacija yra svarbi ESO specialistams, kurie galės lengviau ir greičiau identifikuoti įvykusį įtampos svyravimą ir atpažinti gedimą ar jo priežastis.
 • Užfiksavę įtampos šuolį ESO tinkle, praneškite į ESO – paskambinkite trumpuoju telefono numeriu 1852 ir informuokite apie įvykį, suteikite reikalingą informaciją.
 • ESO atliks patikrinimą ir informuos apie tolimesnius žingnius. Atvykus ESO tarnybai, specialistai transformatoriuje pažemins/padidins įtampą ir problema išsispręs.

Problema dėl per mažos modulių grandinių įtampos

Esant nedideliam modulių kiekiui grandinėje (4-6 moduliai) ir vos pasiekiant ribinę galios keitiklio starto įtampą gali būti stebimi keitiklio išsijungimai dėl per mažos įtampos DC grandinėje. Tokiu atveju – normalu, kad keitiklis pasileidžia kiek vėliau, ne taip efektyviai veikia apsiniaukusią dieną.

Kaip atpažinti ar keitiklis neveikia dėl interneto problemų?

Jei keitiklio programėlėje monitoringo sistema nerodo jokių duomenų, tačiau matote, kad galios keitiklis veikia ir generuoja elektros energiją – tai greičiausiai interneto tinklo (monitoringo) problema.

Kaip galima išspręsti interneto trikdžius?

 • Namų interneto modemą atneškite arčiau keitiklio
 • Keitiklį prijunkite naudodami LAN (laidinę) sąsaja
 • Pakeitus modemą ar WiFi slaptažodį – turėsite perkonfigūruoti valdiklio nustatymus

Pabandykite nustatyti/atkuri interneto ryšį Jūsų keitikliui naudodamiesi vaizdo įrašais:

Huawei keitiklio Wi-Fi konfigūravimo pavyzdys:

SolaX keitiklio Wi-Fi konfigūravimo pavyzdys:

Fronius keitiklio Wi-Fi konfigūravimo pavyzdys:

SolarEdge keitiklio Wi-Fi konfigūravimo pavyzdys:

Jūsų saulės elektrinę reguliariai prižiūrėti galime ir mes

Tik tinkamai ir reguliariai prižiūrima bei kiekvieną dieną stebima saulės elektrinė garantuoja trumpesnį Jūsų investicijos atsiperkamumo laikotarpį. Neturite tam laiko ar kvalifikacijos ja pasirūpinti? Ne problema. Mūsų kvalifikuotų specialistų komanda pasirūpins tuo už Jus!

Aukštos kvalifikacijos specialistai ne tik profesionaliai atliks reguliarią apžiūrą, bet ir greičiau pastebės atsiradusias problemas, padės jas išspręsti ir teiks informaciją, kaip tinkamai organizuoti elektrinės darbą. Pasitikėdami specialistais išvengsite papildomų nuostolių bei užsitikrinsite, kad elektrinė gamins maksimalų energijos kiekį.

Jums siūlome:

 1. Priežiūros plano pasirinkimą, orientuotą į Jūsų poreikius,
 2. Nuotolinį 24/7 saulės elektrinės stebėjimą – gėdimai neliks neištaisyti!
 3. Ataskaitas apie elektrinės darbą ir sutrikimus,
 4. Aukštą priežiūros kokybę už prieinamą kainą.

Susisiekite dėl metinės saulės elektrinės priežiūros el. paštu servisas@solet.lt

Taip pat skaitykite

Paskola saulės elektrinei

Paskola saulės elektrinei gali būti puikus finansinis įrankis, leidžiantis jums įrengti saulės elektrinę be pradinio kapitalo ir nedelsiant pradėti taupyti….

Daugiau

Mus rekomenduoja

Skaityti
solet atsiliepimai