Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

40 mln. Eurų parama gyventojų saulės elektrinės įrengimui

40 mln. euru saules elektrines parama 2024 metais

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja paskelbti dar vieną 40 mln. Eurų paramos kvietimą. Tai rodo valstybės norą skatinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą bei plėtoti švarią energetiką. Ši iniciatyva skatina daugiau žmonių investuoti į saulės energiją, prisidedant prie aplinkos tausojimo ir energijos efektyvumo didinimo. Šiame straipsnyje apžvelgsime paramos reikalavimus ir padėsime Jums sėkmingai gauti APVA paramą saulės elektrinės įrengimui.

Kas gali pretenduoti į 2024 m. saulės elektrinės paramą?

Ministerija nurodo, kad 2024 m. antrąjį ketvirtį į paramą galės pretenduoti gyventojai, kurie nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d.:

 • Jau įsirengė saulės elektrinę
 • Didino turimos elektrinės galią
 • Dar planuoja įsirengti saulės jėgainę ar padidinti esamos galią

Energetikos ministerijos duomenimis, parama sudaro daugiau nei trečdalį elektrinės įrengimo kainos – už 1 kW naujai įrengiamos elektrinės numatoma 255 eurų kompensacija, o už 1 kW jau įrengtos elektrinės įrengtosios galios padidinimą – 192 eurus. Teigiama, kad saulės moduliai per metus atpigo rekordiškai bei saulės elektrinės atsiperkamumas sumažėjo iki dviejų metų. Šiuo metu gyventojai turi išskirtinę galimybę pasinaudoti valstybine saulės jėgainės įrengimo parama ir sutaupyti dar daugiau pinigų.

„Valstybės parama buvo svarbiausias veiksnys, kone dešimt kartų išauginęs gaminančių vartotojų skaičių nuo 2020-ųjų. Šiandien jų bendra galia jau viršija 1 GW. Tai svarus indėlis didinant vietinės elektros energijos gamybą bei siekiant energetinės nepriklausomybės, todėl valstybė ir toliau skatins investicijas į namų ūkių energetinį savarankiškumą“, – pranešime spaudai cituojamas Dainius Kreivys, energetikos ministras.

Kokie yra reikalavimai saulės elektrinės paramai gauti?

Prieš gaunant paramą, reikia įsitikinti, kad Jūsų esama ar planuojama įsigyti saulės jėgainės įranga, įskaitant komponentus kaip saulės moduliai ir keitikliai (inverteriai) atitinka APVA reikalavimus:

 • Įranga atitinka ES standartus ir turi CE žymėjimą
 • Saulės moduliai turi bent 10 metų gamintojo garantiją bei 25 metų 80 proc. efektyvumo garantiją
 • Keitiklis (inverteris) turi bent 5 metų produkto garantiją
 • Įranga turi ne mažesnę nei IP65 apsaugą nuo drėgmės ir dulkių

Ne mažiau svarbu ir techninės galimybės – kartu su paraiška gyventojai privalo pateikti ESO prijungimo sąlygas. Raginame pasirūpinti jomis jau dabar. Kaip tai padaryti:

https://www.youtube.com/watch?v=Rrkp-VecOtU&

Visi šie žingsniai yra itin svarbus – jei įranga neatitiks reikalavimų, parama nebus suteikta. Todėl siūlome rinktis iš patikimų ir kokybiškų gamintojų kaip Solax, kurie siūlo 20 metų produkto garantiją bei 25 metų efektyvumo garantiją, ir atitinka visus reikalavimus paramai gauti.

Ar verta statyti saulės elektrinę?

Laikui bėgant ir saulės jėgainių įrangai evoliucionuojant, komponentai kaip saulės moduliai yra našesni ir elektrą gamina efektyviau. Dabar namai su saulės moduliais atrodo moderniau, gražiau ir šiuolaikiškiau. Tačiau reikia turėti omenyje, kad saulės elektrinės nėra statomos dėl jų grožio, jos statomos tam, kad gyventi būtų efektyviau ir pigiau. Saulės jėgainės įrangos kainai sumažėjus bei atsiradus galimybei 2024 m. gauti paramą, dabar yra palankus metas investuoti į saulės elektrinę ir pradėti mokėti už elektrą mažiau.

Saulės elektrinės finansavimas

Saulės elektrinę jau galite įsigyti ir lizingu be pradinio kapitalo ir nedelsiant pradėti taupyti. Tai vienas populiariausių finansavimo būdų, leidžiantis sumažinti elektros sąskaitas ir tuo pačiu metu prisidėti prie aplinkos apsaugos mažinant CO2 emisijos kiekį.

Įvertinkite finansavimo galimybes:

Saulės elektrinės finansavimas

 1. Skenuokite QR kodą telefonu
 2. Pasidomėkite finansavimo finansavimo sąlygomis
 3. Sudarykite sutartį
 4. Gaminkite energiją!

Pasiruošę gauti mažesnes elektros sąskaitas? Susisiekite.

  Taip pat skaitykite

  Saulės elektrinės montavimas ir tvirtinimo konstrukcijos

  Saulės modulių efektyvumas yra aukščiausias tada, kai juos pasiekia tiesioginiai, statmenai “krentantys” saulės spinduliai, aplinkos temperatūra yra pakankamai žema, vėjuota….

  Daugiau

  Mus rekomenduoja

  Skaityti
  solet atsiliepimai