Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

A. Karazino komentaras: saulės parko projektas mums neatsipirks, bet kainų nekelsime

Andrius Karazinas Solet Technics direktorius

Kai kuriems saulės parkų vystytojams pranešus apie keliamas kainas saulės parkų dalį jau rezervavusiems gyventojams, sulaukėme daug klausimų ir iš mūsų klientų, pernai rezervavusių saulės parko dalį Panevėžio rajone statomame saulės parke „Vytis II”. Patikiname, kad kainų nekelsime ir laikysimės tų sąlygų, kurias numatėme su gyventojais sudarytose rezervacijos sutartyse, nepaisant to, kad šis projektas mums greičiausiai bus nuostolingas.

Visi, išsipirkę saulės parko dalį Panevėžio rajone bendrovės „Solet Technics“ statomame saulės parke „Vytis II“, gali būti ramūs, kad kainos lieka tos pačios, kurios buvo numatytos nuo pat pradžių: 989,01 eurai už kilovatą (kW) ir numatytas metinis aptarnavimo mokestis. Rezervavę elektrinės dalį artimiausiu metu bus kviečiami pasirašyti pirkimo pardavimo sutartis.

Skaičiuojame, kad iš viso šis beveik 500 kW saulės parkas per visą tarnavimo laiką sugeneruos 16 GWh elektros energijos, aprūpinančios virš 100 vidutinių Lietuvos šeimos ūkių. Įrenginio perdavimas klientams numatytas šių metų pabaigoje.

Taip, šis projektas mums neatsipirks, nes tiek žaliavų, tiek visos kitos išlaidos, kurias buvome numatę pernai, suteikę galimybę rezervuoti parką, šiuo metu jau skiriasi kartais. Pavyzdžiui, vien tik saulės parko prijungimas prie elektros tinklo šiuo metu yra pabrangęs du kartus – nuo 35 iki 70 tūkst. eurų. Ką jau kalbėti, apie išaugusius metalo, kitų reikiamų konstrukcijų, kurių tiekimas buvo sutrikęs, kaštus. Dalis mūsų tiekėjų buvo iš Ukrainos, prasidėjus karui,  teko skubiai ieškoti alternatyvų. Maža to, auga ir darbo jėgos išlaidos. Žinoma, visada galima rinktis pigesnę įrangą, bet mes tokių galimybių net nesvarstome, nes įsipareigojame gyventojams, kad vystoma saulės elektrinė generuos ne mažesnį nei sutarta kiekį, kad saulės moduliai tarnaus mažiausiai 30 metų, todėl rizikuoti su abejotinos kokybės įranga negalime.

Suprantame tuos saulės parkų vystytojus, kuriems neliko nieko kito, kaip tik pranešti apie keliamas kainas gyventojams, arba iš viso nutraukti sutartis, bet mes nusprendėme laikytis savo žodžio. Matome save patikimų parkų vystytojų gretose, ateityje planuojame saulės parkus siūlyti gyventojams ne per platformas, o tiesiogiai, todėl, brangindami savo vardą ir ilgametes tradicijas, negalime pasielgti kitaip.

Šių dienų situacija energetikos sektoriuje, taip pat ir mūsų, saulės energijos plėtotojų, gretose, lieka neapibrėžta. Nesenai priimti Atsinaujinančių energetikos išteklių įstatymo pakeitimai, taip vadinamas „proveržio paketas“, kol kas praktiškai suparalyžiavo visų naujų saulės parkų vystymą. Gaminančių vartotojų saulės parkų mažai, o paklausa dėl suprantamų priežasčių išaugusi kartais. Be to, vis dar trūksta laisvų galių skirstomajame elektros tinkle, todėl  galimybių vystyti didesnius gaminančių vartotojų parkus, tarkim, 1–5 MW, beveik nėra, o žinant tai, kad  tokio dydžio parkų prijungimo prie elektros tinklo kaštai beveik nesiskiria, su mažesniais, pavyzdžiui, 500 kW parkais, masto ekonomiją pasiekti sudėtinga. Dėl šių priežasčių 1 kW elektrinės kaina parkuose dabar pasiekusi rekordinę, net 1400 eurų ribą. Prognozuoti, kaip ji keisis artimiausiu metu gan sudėtinga, ypač turint galvoje dabartinį geopolitinį nestabilumą. Bet kokiu atveju tikimės, kad situacija su gaminančių vartotojų parkais netrukus turėtų pasitaisyti.

Taip pat skaitykite

Saulės jėgainės gali būti įrengiamos ir žiemą, apie ką verta pagalvoti?

Nors nuo 2024 metų pradžios tarifai gaminantiems vartotojams už naudojimosi elektros tinklais paslaugas ir padidėjo,  dabar vis dar yra geriausias…

Daugiau

Mus rekomenduoja

Skaityti
solet atsiliepimai