Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Apie skaudžią Tier1 saulės modulių gamintojo patirtį

Solet DMH elektroliminoscencinė nuotrauka

Karti patirtis Kinijos saulės modulių rinkoje – TIER1 gamintojui milžiniški nuostoliai

Saulės energetika – inovatyvi ir perspektyvi sritis, neretai reikalaujanti nemažų investicijų, tačiau, ilgainiui, pilnai atsiperkanti. Visgi, norint, kad saulės energija neštų didžiausią įmanomą naudą, būtina įsitikinti, kad produktas yra pagamintas kokybiškai. Netinkamai pagaminti produktai ne tik atneša energijos nuostolių, bet ir gali kelti riziką saugumui, kaip, pavyzdžiui, TIER 1 gamintojo Kinijoje patirtis, aprašoma Clean Energy Associate (CEA) 2018 metais atliktoje atvejo analizėje.

Remiantis atvejo analize, 2018 metais Clean Energy Associate (CEA), operacijų ir valdymo teikėjo iniciatyva, atliko specialų tyrimą (elektroliuminescencijos (EL) vaizdavimą) vystant didelės galios, 56.49 MW, saulės parką Anglijoje. Tyrimo išvados atskleidė liūdną žinią – EL vaizdavimo bandymai parodė, kad didelė dalis modulių buvo netinkamai sulituoti ir turėjo mikro įtrūkimų, dėl tos priežasties jėgainė veikė neefektyviai ir netinkamai.

Didžiausias iki tol atliktas naktinis EL vaizdavimo testavimas ir nepriekaištingas CEA, gamintojo bei operacijų ir valdymo teikėjo bendradarbiavimas suteikė geros kokybės nuotraukas, kurios padėjo aptikti defektus ir užkirto kelią nekokybiškam produktui toliau patekti į rinką. Kinijos gamintojui nuostoliai buvo milžiniški. Įrodymų pakako, kad įmonė sutiktų pakeisti daugiau nei 5000 saulės modulių, kainavusių beveik pusę milijono eurų, tuometine rinkos kaina.

Šios skaudžios patirties būtų buvę galima išvengti, jei saulės modulių kokybė būtų užtikrinta dar gamybos metu.

Pagrindiniai defektai, paverčiantys saulės modulius netinkamais

Prieš tai aptartoje atvejo analizėje, kaip pagrindinius atrastus defektus, CEA nurodė netinkamą litavimą gamybos metu ir mikro įtrūkimus. Šie defektai yra vieni iš dažniausių problemų, kurios gali lemti saulės modulio efektyvumo mažėjimą. Norint įsitikinti, kad perkamas produktas yra kokybiškas, svarbu žinoti, su kokiomis problemomis galima susidurti ir kaip įsitikinti, kad tiekiamas produktas yra kokybiškas.

Bent 5% visų CEA ištirtų saulės modulių turėjo netinkamo litavimo defektus. Netinkamas litavimas įvyksta, kai litavimo proceso metu temperatūra nėra pakankamai aukšta, todėl lydmetalis ne visiškai ištirpsta ir sukuria nepatikimą jungtį, kuri dažnai oksiduojasi ir tampa netinkama. Jei defektas nėra pastebimas, ši klaida gali peraugti į karštus taškus, kurie dar labiau sumažina modulio efektyvumą ir gali sukelti gaisro pavojų. Žemiau pamatysite vaizdo įrašą, kur matoma, kaip lituojami saulės elementai.

Mikro įtrūkimai atsiranda silicio fotoelementuose (celėse) ir susidaro dėl netinkamo gamybos proceso, transportuojant, montuojant, arba eksploatuojant saulės modulius. Maži silicio elemento trūkumai laikui bėgant gali sukelti didesnius mikro įtrūkimus ir kelti pavojų saugumui tiek pat, kiek ir netinkamas litavimas. Būdų atsirasti mirko įtrūkimams yra begalė, tačiau gamybos defektai bendrai yra siejami su prasta kokybės ir proceso kontrole, pavyzdžiui aplinkos sąlygos, netinkamas įpakavimas, transportavimas, ar tvarkymas, nekokybiškas gamybos procesas (laipiojimas ant modulių, kitų daiktų atrėmimas ant modulių), kita.

polikristalini modulio mikroįtrūkimas

Norėdami užtikrinti kokybišką gamybos procesą ir išvengti atsirandančių defektų, gamintojai gali atlikti papildomą elektroliuminescencijos (EL) vaizdavimą ir jį pateikti užsakovui. Nors ir EL vaizdavimas gali kainuoti pakankamai daug laiko ir išteklių, tačiau yra būtinas norint pagaminti kokybišką ir tinkamą naudoti produktą.

EL nuotraukos – būdas užtikrinti kokybišką saulės modulių gamybos procesą

Prieš tai aptarti defektai, deja, tačiau nėra matomi plika akimi, kas apsunkina patikros procesą. EL vaizdavimas gali padėti pastebėti net ir menkiausius defektus ir veikia kaip priemonė užtikrint produkto kokybę. EL vaizdavimas gamybos proceso metu yra atliekamas selektyviai, pagal standartą. Tačiau akivaizdu, kad nepatikrinti moduliai gali turėti problemų, todėl verta pagalvoti tik apie pilnai patikrinto produkto įsigijimą.

Aptarta atvejo analizė parodo kaip svarbu tinkamai ir atsakingai pažiūrėti į saulės modulių testavimo procesą. Kiekvienas klientas turėtų nepamiršti reikalauti saulės modulių EL nuotraukų iš tiekėjo, kurios įrodytų tinkamą modulių kokybę.

Solet Technics suteikia galimybę padaryti tinkamas EL nuotraukas ir užtikrina, kad klientai gauna tik patikrintus ir kokybiškus saulės modulius, kurie, nėra pažeisti gamybos proceso metu. Solet Technics rūpinasi kiekvienu klientu ir stengiasi suteikti tik geriausią produktą. Solet saulės modulio EL nuotrauka yra pateikta žemiau. Galima nesudėtingai įsitikitni, akd nė viena celė neturi mikroįtrūkimų, o produktas sulituotas tinkamai ir be defektų.

Solet DMH elektroliminoscencinė nuotrauka

Kokybiško ir tinkamo testavimo neatlikimo galimi kaštai

Nesant tinkamam gamybos patikros procesui, ne tik gamintojas gali patirti didelius nuostolius. Nors gamintojai, atsižvelgdami į pretenzijas dėl garantijos, pakeičia netinkamus produktus, tiekėjai ir klientai vistiek patiria žalą, – nepagaminta elektros energija dėl mažesnės saulės modulių galios, papildomi montavimo darbai, išsiuntimo išlaidos. Taip pat, įsigijus Kinišką produktą klientui dažnai tenka laukti ir visą sezoną, kadangi modulis vien 3 mėnesius gali praleisti transportavimo konteineryje, neskaitant modulio išmontavimo ir sumontavimo objekte.

Norint išvengti nemalonios ir brangiai atsieinančios patirties, gamintojai privalo užtikrinti kokybę gamybos metu, tinkamą transportavimą ir kokybiškus montavimo darbus objekte. Tačiau, norėdami dar geriau apsisaugoti, klientai ir patys turi atkreipti dėmesį į anksčiau minėtas problemas ir įsitikinti produkto kokybe.

Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie saulės modulius, jų gamybą ir priežiūrą galite kreiptis į Solet Technics. Mes ne tik suteiksime visą reikalingą informaciją, bet ir padėsime išsirinkti tinkamiausią sprendimą Jūsų poreikiams.

Taip pat skaitykite

Saulės jėgainės gali būti įrengiamos ir žiemą, apie ką verta pagalvoti?

Nors nuo 2024 metų pradžios tarifai gaminantiems vartotojams už naudojimosi elektros tinklais paslaugas ir padidėjo,  dabar vis dar yra geriausias…

Daugiau

Mus rekomenduoja

Skaityti
solet atsiliepimai