Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Bendra apskaitos grupė gaminantiems vartotojams

eso bendra apskaitos grupe

ESO paskelbė apie pokytį gaminantiems vartotojams, šis pokytis įgalina gaminančius vartotojus, turinčius daugiau nei vieną gaminantį objektą, įtraukti juos į bendros apskaitos grupę. Dabar galima sukurti bendros apskaitos grupę, kurioje esančių objektų į tinklą patiektas ir sukauptas elektros energijos kiekis bus skaičiuojamas bendrai, grupės lygiu. O tai reiškia, jog visi objektai įtraukti į grupę dalinsis sukauptomis kilovatvalandėmis, kliento nustatyto prioriteto tvarka.

Kas yra gaminančio vartotojo bendros apskaitos grupė?

Bendros apskaitos grupės objektų elektros energijos naudojimas yra visiškai bendras ir skaičiuojamas grupės lygmeniu. Tai reiškia, kad visi grupės objektai dalijasi sukauptomis kilovatvalandėmis, ir nebebus atvejų, kai vienam objektui trūksta elektros energijos, o kitas turi per daug. Svarbu pažymėti, kad ESO automatiškai nevykdo bendros apskaitos; klientas turi pats turės inicijuoti grupės sukūrimą. Šią grupę galėsite kurti, keisti ir peržiūrėti savo bendros sąskaitybos grupes naudodami ESO savitarnos paslaugą nuo rugsėjo 13 dienos.

Kokie reikalavimai taikomi kuriant bendros apskaitos grupę?

Objektas turi būti paverstas elektros energijos gamintoju prieš jį įtraukiant į grupę. Tai reiškia, kad jei viename objekte jau yra elektrinė, o norite į grupę pridėti kitą objektą, kuris dar nėra elektros energijos gamintojas, jums reikia iš anksto priskirti šiam objektui elektrinės dalį, kad jis galėtų tapti elektros energijos gamintoju arba įrengti saulės elektrinę ant pastato stogo.

Visi grupėje esantys objektai turi sudaryti elektros tiekimo sutartis su tuo pačiu nepriklausomu elektros tiekėju ir tuo pačiu klientu (visus objektus turite matyti ESO savitarnoje, savo ar įmonės vardu). Visi grupėje esantys objektai turi turėti tą patį gaminančių vartotojų atsiskaitymo būdą.

Komerciniai klientai: visi grupėje esantys objektai privalo būti įtraukti į tą pačią elektros persiuntimo sutartį ir jiems turi būti išrašoma viena sąskaita už persiuntimo paslaugas.

Sukūrus ar pakoregavus esamą grupę (pridėjus arba pašalinus objektus, keičiant prioritetus), visi šie pakeitimai įsigalios tik nuo sekančio mėnesio pradžios. Tai reiškia, kad šie pakeitimai bus atspindėti tik ateinančiame mėnesio sąskaitos už elektros energiją išraše.

Grupėje esančių elektros energiją gaminančių vartotojų objektų anksčiau sukauptas elektros energijos kiekis yra sumuojamas į bendrą grupės sukauptą elektros energijos kiekį. Pašalinus objektą iš grupės, jo sukauptas elektros energijos kiekis nebus perkeltas iš grupės.

Kiek bendros apskaitos grupių galiu turėti?

Klientai gali turėti po vieną bendros sąskaitybos grupę su kiekvienu pasirinktu nepriklausomu elektros energijos tiekėju.

Svarbu pažymėti, kad jei klientas turi kelis skirtingus nepriklausomus elektros energijos tiekėjus tarp savo objektų, visi objektai, esantys vienoje grupėje, turi būti pas tą patį tiekėją.

Kaip bendros apskaitos grupėje dalinamas sukauptas elektros energijos kiekis?

Objektai, kurie yra pridėti į bendros apskaitos grupę, turi būti įvertinti pagal prioritetą. Jei grupės kūrimo metu nepateikiama prioriteto tvarkos, ji bus nustatoma pagal objektų įtraukimo į grupę eilės tvarką.

Po mėnesio pabaigos yra apskaičiuojama, kiek elektros energijos buvo tiekiama į tinklus visų grupės objektų ir kiek jos buvo suvartota iš tinklo. Jei mėnesio metu suvartotas elektros energijos kiekis yra mažesnis nei tiekiamas kiekis, perteklius yra sukauptas ir perkeltas į kitą mėnesį. Tačiau, jei suvartotas elektros energijos kiekis yra didesnis nei tiekiamas kiekis, o yra turimas ankstesniais laikotarpiais sukauptas elektros energijos kiekis, tuomet pagal iš anksto nustatytą prioritetų tvarką yra apskaičiuojama, kuriems objektams trūksta elektros energijos kiekio.

Jei yra ankstesnių laikotarpių sukauptas elektros energijos kiekis arba šio mėnesio metu į tinklus buvo patiekta elektros energija, pirmiausiai tenkinamas objekto su aukščiausiu prioritetu elektros energijos poreikis. Jei, užtikrinus šio objekto poreikį, vis tiek yra likęs sukauptas elektros energijos kiekis, tuomet jis pereina prie sekantiesiems objektams pagal prioritetą, kol sukaupto kiekio pradeda trūkti.

Pavyzdžiui:

Mėnesio pradžioje grupės likęs ankstesniais periodais sukauptas kiekis: 400 kWh.

Objektas Objekto Objektas eilė Patiektas į tinklą kiekis, kWh Suvartotas iš tinklo kiekis, kWh 
A1150500
B2100400
C3250300
D4100200

Matome, kad bendras visų grupės objektų per einamąjį mėnesį iš tinklo suvartotas elektros energijos kiekis yra 1400 kWh.

Bendras visų grupės objektų į tinklą patiektas elektros energijos kiekis yra 600 kWh. Pridėjus ankstesniais periodais sukauptą 400 kWh kiekį, turime bendrą 1000 kWh sukauptą kiekį.

Matome, kad vartojimas yra didesnis nei sukauptas kiekis, tad grupės objektams trūks 400 kWh, kurias iš savo elektros tiekėjo reikės pirkti įprastomis kainomis. Kuriems objektams reikės pirkti šį trūkstamą elektros energijos kiekį – sužinosime pagal prioritetų eilę išskaičiavę atgautą anksčiau sukauptą ir trūkstamą kiekius.

Objektas A suvartojo 500 kWh. Bendrai sukaupto kiekio turime 1000 kWh – jo užtenka, padengiamas visas šio objekto vartojimas, ir likusios 500 kWh yra perduodamos antro prioriteto objektui.

Objektas B suvartojo 400 kWh. Sukaupto kiekio yra likę 500 kWh, kurio pilnai užtenka šio objekto poreikio padengimui. Likę 100 kWh perkeliamos žemesnio prioriteto objektui.

Objektas C suvartojo 300 kWh, bet sukaupto kiekio yra likę tik 100 kWh. Tai reiškia, kad šiam objektui trūksta 200 kWh. Kadangi sukaupto kiekio nebeliko, žemesnio prioriteto objektams nebėra ką perkelti.

Objektas D suvartojo 200 kWh, o sukaupto kiekio nebeliko. Tad visos šios 200 kWh yra šio objekto trūkstamas kiekis.

Galiausiai turime tokius skaičius:

Galiausiai turime tokius skaičius:  ObjektasObjekto prioriteto eilėPatiektas į tinklą kiekis, kWhSuvartotas iš tinklo kiekis, kWhAtgautas kiekis, kWhTrūkstamas kiekis po atgavimo, kWh
A11505005000
B21004004000
C3250300100200
D41002000200

 

UAB Solet savo klientams gali pagelbėti racionaliai sudarant gaminančių vartotojų grupes ir nustatant prioritetus, susisiekime dabar:

   

  Taip pat skaitykite

  2024 m. parama įmonėms ir ūkininkams įsirengti energijos kaupimo baterijas

  Nuo 2024 m. balandžio 4 dienos labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės arba šiuos kriterijus atitinkantys ūkininkai, atsinaujinančių išteklių energijos,…

  Daugiau

  Mus rekomenduoja

  Skaityti
  solet atsiliepimai