Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Dažniausiai užduodami klausimai

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) suteikia fiziniams asmenims paramą.
Fizinis asmuo gali gauti apie 30% faktiškai patirtų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų kompensacinę išmoką, kuri skiriama iki 10kW saulės elektrinėms. Pareiškėju gali būti individualaus gyvenamojo vieno ar dviejų butų namo, į kurį planuojama investuoti, savininkas arba bendrasavininkas. Paraiškos teikiamos apvis.apva.lt platformoje. Susisiekite su mumis ir mes padėsime gauti paramą saulės elektrinės įsirengimui.

Paraiškas gali teikti mokyklų, ikimokyklinio ugdymo įstaigų, ligoninių, kitų visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatų, kurie nuosavybės teise priklauso valstybei, savivaldybėms, tradicinėms religinėms bendruomenėms, bendrijoms ar centrams, valdytojai arba savininkai.

Subsidijos dydis siekia iki 80% visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Paraiškas gali teikti ir privačių verslų savininkai, nurodytu atveju subsidijos intensyvumas dažniausiai siekia iki 30%.

Aplinkos  projektų valdymo agentūra (APVA) suteikia fiziniams asmenims paramą.

Fizinis asmuo gali gauti apie 30 % faktiškai patirtų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų kompensacinę išmoką, kuri skiriama iki 10kW saulės elektrinėms. Pareiškėju gali būti individualaus gyvenamojo vieno ar dviejų butų namo, į kurį planuojama investuoti, savininkas arba bendrasavininkas. Paraiškos teikiamos apvis.apva.lt platformoje.

Fotovoltinės elektinės atsiperkamumas priklauso nuo jos dydžio bei žmogaus vartojimo įpročių. Dažnai pamirštama atsižvelgti į kapitalą, infliaciją, priežiūrą, patrauklų ekologišką ir novatorišką įvaizdį.
Pavyzdžiui, iki 10 kW galingumo saulės jėgainė atsiperka maždaug per 7 metus (be paramos) ir atitinkamai vidutiniškai per 3-4 metus, pasinaudojus 30% subsidija (elektros kainai esant 0,28 Eur/kWh, pasaugojimo mokestis 0,06 Eur/kWh, vartojant 30 proc. elektros tiesiogiai – nemokamai).

Atsiperkamumą galima išreikšti supaprastinta formule:

  • 5 metus be APVA rašytinio sutikimo negalite perleisti, parduoti, įkeisti turto ar kitokiu būdu suvaržyti daiktinių teisių į šilumos gamybos įrenginį.
  • 5 metus turite sudaryti sąlygas APVA tikrinti projekto įgyvendinimą vietoje, supažindinti darbuotojus su reikiamais dokumentais, jei šis pareikalautų.
  • 5 metus nenaudoti įrenginio ūkinei komercinei veiklai.

5 metų laikotarpis yra skaičiuojamas nuo išlaidų kompensavimo prašymo pateikimo datos.

  • Šilumos siurblio įrenginio pasas/specifikacija, įrenginio įsigijimo dokumentai (PVM sąskaita faktūra);
  • Naujo šildymo įrenginio parametrų lentelės nuotrauka;
  • Pastato, kuriame yra įdiegtas šildymo įrenginys nuotrauka (su matomu šildymo įrenginiu);
  • Dokumentų, pagrindžiančių, kad išmontavote ir pridavėte savo seną, neefektyvų šildymo katilą.

Dokumentai yra teikiami APVIS platformoje, jeigu Jūsų paraiška buvo patvirtinta ir Jums yra suteikta parama. Įsigijus įrangą anksčiau, nei pateikiamas finansavimo prašymas – parama nesuteikiama!

aeronamai projektas saules jegaine irengta solet technics

Taip, saulės parkų dalį galėsite parduoti ateityje. Nepamirškite, kad jei gavote APVA paramą įsipareigojote to nedaryti 5 metus.

Mes pasirūpiname mūsų saulės parkų draudimu, todėl jie yra apdrausti nuo stichinių nelaimių, vagysčių ar kitų atsitikimų.

Saulės parkas – didelė saulės elektrinė, kurios savininkai pasidalina tarpusavyje parko generuojamą galią (pagal tai kokią dalį nusipirksite). Įsigiję saulės parko dalį tampate gaminančiu vartotoju ir elektrą gaminatės nuotoliniu būdu savo saulės parko dalyje. Vietoje, kur vartosite žalią energiją ESO Jums pakeis apskaitos prietaisą į dvipusį.

10 kW galios saulės elektrinės įrangos ir įrengimo kaina gali svyruoti nuo 7 iki 11 tūkst. eurų (be valstybės paramos), priklausomai nuo montavimo tipo, pasirinktos įrangos.

1. Gaunate preliminarų pasiūlymą;
2. Jei pasiūlymas tinkamas – patikslinate reikiamus techninius duomenis, pateikiate objekto nuotraukas arba mūsų specialistas įvertina objektą gyvai;
3. Parengiamas saulės elektrinės įrengimo projektas, Jūs patvirtinate mūsų siūlomą sprendimą;
4. Pasirašome elektrinės rangos darbų sutartį;
5. Pradedame tvarkyti Jūsų objekto dokumentus, laukiame, kol gausime Jūsų pasirinktą keitiklį, kol bus pagaminti (pristatyti) Jūsų užsakyti saulės moduliai;
6.  Sulaukiate sutartyje aptartos montavimo datos, per 1-2 d.d. sumontuojame Jūsų naująją saulės elektrinę, apmokome Jus, paaiškiname svarbiausius dalykus ir sutvarkome likusius dokumentus.

Šiomis dienomis – įrengimo terminas glaudžiai susijęs su situacija rinkoje. Priklausomai nuo pasirinktų komponentų – gali užtrukti jų gavimas. Agentūrai patvirtinus paramas – įprastai prasideda rangos darbų bumas, todėl šiuo laikotarpiu įrengimo terminas sutartyse numatomas ilgiausias – iki 5 mėn. Per šį laikotarpį sutvarkomi dokumentai, parengiamas ir su Jumis suderinamas projektas, gaunama įranga, sumontuojama ir priduodama ESO. Priklausomai nuo laikotarpio projekto įgyvendinimo laikotarpis numatomas sutartyje nuo 2 iki 6 mėn.

Solet saulės moduliams (baterijoms) standartiškai suteikiama 12-20 metų produkto garantija ir ne mažesnė nei 90%/80% po 10/25 metų efektyvumo garantija.

Keitikliams 5 – 15 metų garantija, konstrukcijoms – 10-15 metų garantija, darbams – 5 metų garantija.

Fotovoltinės elektinės atsiperkamumas priklauso nuo jos dydžio bei žmogaus vartojimo įpročių. Dažnai pamirštama atsižvelgti į kapitalą, infliaciją, priežiūrą, patrauklų ekologišką ir novatorišką įvaizdį.
Pavyzdžiui, iki 10 kW galingumo saulės jėgainė atsiperka maždaug per 7 metus (be paramos) ir atitinkamai vidutiniškai per 3-4 metus, pasinaudojus 30% subsidija (elektros kainai esant 0,28 Eur/kWh, pasaugojimo mokestis 0,06 Eur/kWh, vartojant 30 proc. elektros tiesiogiai – nemokamai).

Atsiperkamumą galima išreikšti supaprastinta formule:

Saulės fotovoltinių modulių vandens šildymo sistema yra pranešenė už kolektorinę sistemą žiemos metu, kuomet karšto vandens poreikis yra didžiausias. Taip pat, saulės modulių įrengimas bei eksplotavimas yra daug paprastesnis už kolektorinę sistemą. Vartotojai naudojantys kolektorinę sistema susiduria su kalkėjančių sistemos vamzdelių problema. Kai tuo tarpu naudojant saulės modulius, saulės spinduliai tiesiogiai vandens nešildo, o saulės energija paverčiama elektros energija, kuri naudojama vandens pašildymui.

Nederėtų painioti saulės kolektorių su saulės fotovoltiniais moduliais. Saulės kolektoriai yra skirti vandens pašildymui, saulės fotovoltiniai moduliai (saulės baterijos) yra skirti elektros gamybai.

Optimali galia išgaunama iš saulės elektrinių pasaulio šalių atžvilgiu yra 180 laipsnių (pietūs) ir 35 laipsnių kampas į horizontą.

Pagrindiniai skirtumai tarp šių modulių yra tai, kad įprastinė polikristalinių modulių spalva mėlyna, taip pat paprastesnė gamybos technologija ir dėl to yra pigesni. Monokristalinių modulių spalva juoda (kartais mėlyno, tolygaus atspalvio), dėl sudėtingesnės gamybos technologijos yra kiek brangesni, tačiau jų naudingumo koeficientas yra didesnis lyginant su polikristaliniais moduliais.

Renkantis saulės modulius svarbu atkreipti dėmesį į numatytą saulės jėgainės plotą, kokios galios saulės elektrinę norima statyti bei finansinius išteklius.

Mes rekomenduojame rinktis monokristalinius modulius, siekiant maksimalios metinės gamybos. Kuomet paviršiaus plotas nėra ribojantis veiksnys rekomenduojame polikristalinius modulius dėl jų esamos mažesnės kainos. Verta paminėti, kad polikristalinių modulių gamyba šiuo metu – ribota. Šie moduliai yra gaminami labai mažomis apimtimis.

Viso sprendinio kaina priklauso nuo šių esminių faktorių:

  1. Pasirinktos įrangos – saulės fotovoltinių modulių, galios keitiklių (inverterių), konstrukcijos tipo;
  2. Bendros saulės elektrinės galios (kuo didesnės galios saulės elektrinė įrengiama – tuo vieno įrengto kilovato kaina yra mažesnė);
  3. Sprendinio sudėtingumo.

Pavyzdžiui, įrengti saulės elektrinę ant čerpinio stogo yra brangiau, lyginant su skardiniu stogu. Įrengti saulės baterijas vietoje stogo dangos (arba fasade) yra brangiau, lyginant su standartiniu, lygiagrečiu stogo dangai įrengimu. Pasirenkant europietiškos kilmės įrangą – sprendinys dažniausiai yra brangesnis, lyginant su azijos gamintojų sprendimais.

Tiksli saulės jėgainės įrengimo kaina yra skaičiuojama individualiai, užpildžius užklausą mūsų puslapyje.

Saulės baterija – nekorektiška sąvoka. Įprastai, žmonės kalbėdami apie “saulės baterijas” kalba apie saulės fotovoltinius modulius. Saulės modulis neakumuliuoja energijos, šią funkciją gali atlikti autonominės ar hibridinės elektrinės akumuliatoriai. Gaminančių vartotojų atveju – baterija (saugykla) yra ESO skirstomasis tinklas.

Solet technics irengta saules elektrine ant swedbank pastato stogo

Saulės elektrinės priežiūros kaina priklauso nuo elektrinės galios, lokacijos ir pasirinktų paslaugų komplekto. Monitoringo paslaugos kaina 1 kW instaliuotam kilovatui prasideda nuo 5 eur/metams. Paslaugos įkainis yra derinamas individualiai.

Ne, saulės elektrinė elektros negamins, tuo metu namie elektros neturėsite. Išskyrus tuos atvejus, kai saulės elektrinės sistema yra autonominė ar hibridinė (ne visos hibridinės saulės jėgainės užtikrins elektros energiją namuose dingus tinklo įtampai). Įrengiant hibridinę saulės elektrinę su baterija – būtina pertvarkyti elektros instaliaciją, kad Jūsų gaminama elektra negalėtų patekti į ESO tinklą, kol šis neveikia.

Solet saulės moduliams (baterijoms) standartiškai suteikiama 12-20 metų produkto garantija ir ne mažesnė nei 90%/80% po 10/25 metų efektyvumo garantija.

Keitikliams 5 – 15 metų garantija, konstrukcijoms – 10-15 metų garantija, darbams – 5 metų garantija.

Saulės elementai paverčia saulės šviesą elektros energija, šis veikimo principas paremtas puslaidininkiais. Moduliai gamina nuolatinę elektros srovę tiesiogiai iš saulės šviesos. Tuomet, keitiklis nuolatinę srovę pakeičia kintamąją srove, kuri yra paskirstoma vartotojui po namus. Įrengtas dvipusis elektos skaitiklis fiksuoja suvartojamą ir pagamintą elektros energiją. Perteklinė elektros energija, kurios vartotojas nesunaudoja yra  pasaugoma ESO tinkle už pasaugojimo mokestį.

Taip, Lietuvoje vidutinė metinė bendroji spinduliuotė sudaro 1 006,4 kWh/m2. Pavyzdžiui, Lietuvos sąlygomis 10kW saulės elektrinė per metus gali pagaminti iki 10 000 kWh. Pagamintos elektros energijos kiekis priklauso nuo saulės elektrinės montavimo pasaulio krypčių atžvilgiu, montavimo kampo. Preliminarus įvertinimas gali būti pateikiamas kiekvienam objektui individualiai, atlikus modeliavimo ataskaitą.

Sniego valymas.

Žiemos laikotarpiu saulėtų dienų yra labai mažai, todėl sunku įvertinti, ar sniego valymo išlaidos atpirktų padidėjusią gamybą. Reikia įvertinti ir didesnę modulių sugadinimo riziką, taip pat pavojų žmogaus sveikatai (pvz., ant apledėjusio šlaitinio stogo). Dažniausiai moduliai nėra valomi nuo sniego, o gramdyti ledą gramdikliais ar tirpdinti šildytuvais dauguma modulių gamintojų apskritai draudžia.

Modulių plovimas.

Priklauso nuo elektrinės montavimo ypatybių ir aplinkos sąlygų. Jei moduliai sumontuoti nuo 20 iki 45 laipsnių kampu, juos pakankamai gerai nuplauna lietus. Vis tik vieną kartą į metus, atliekant elektrinės techninę patikrą modulius nuplauti rekomenduojama. Modulius gali tekti plauti ir dažniau priklausomai nuo taršos šaltinių: kelias, žvyrkelis (dulkės), medžiai (žiedadulkės, lipčius, lapai), paukščiai, pramonės įmonės (dulkės) ir pan.

Kaip plauti saulės modulius?

Pirmiausiai reikia išjungti keitiklį. Kokias medžiagas ir priemones galima naudoti modulių plovimui galite rasti modulių gamintojo vartotojo instrukcijoje. Visais atvejais rekomenduojame naudoti aukšto slėgio purkštuvus, minkštą šluostę, gamtai draugiškos plovimo priemonės be abrazyvų, minkštas (filtruotas) vanduo. Plauti reiktų anksti ryte, vakare, naktį arba apniukusiomis dienomis, kai saulė nėra aktyvi. Mes taip pat galime pasiūlyti modulių plovimo paslaugas, prašome kreiptis servisas@solet.lt

Saulės elektrinės techninė priežiūra.

Kaip ir kiekvienas įrenginys, taip ir saulės jėgainė reikalauja jūsų dėmesio ir aptarnavimo, kad jos darbas būtų maksimaliai našus ir nepertraukiamas. Rekomenduojame saulės elektrinės priežiūrą patikėti profesionalams – šios paslaugos kaina nedidelė, bet nauda – ženkli.

Taip, saulės jėgainės padeda taupyti. Idealiu atveju, kai visa pagaminama elektra yra iš karto sunaudojama, finansinis atsipirkimas galėtų būti apskaičiuojamas kaip investicijos ir subsidijos skirtumo santykis su elektros kaina padauginta iš metinės saulės elektrinės gamybos apimties. Tokiu atveju gaunamas vidutinis elektrinės atsipirkimo laikotarpis yra apie 7 metai, jei elektrinė įsirengiama be paramos ir atitinkamai 3-4 metai, jei elektrinė įsirengiama su 30 proc. subsidija.

Efektyviausiai saulės elektrinės veikia nuo kovo iki rugsėjo mėnesio. Būtent šiuo sezono metu yra sukaupiama visa reikiama elektros energija likusiam laikotarpiui su mažiau saulės šviesos. Žinoma, saulės elektrinės veikia ir žiemą, tačiau ne taip efektyviai. Žiemą įprastai yra naudojama ESO tinkluose sukaupta elektros energija (energija kaupiama du metus).

spec pasiulymas

Mūsų skaičiavimu 100 km kelionės kaina svyruoja nuo 2 € iki 3 € (nevertinant automobilio kainos). Turint saulės elektrinę – ši kaina yra mažesnė.

Elektromobilio įkrovos stotelės galia negali būti didesnė nei Jūsų objekto, kuriame diegiate stotelę leistinoji įvado galia.

Kokia yra Jūsų įvado galia galite sužioti taip:

Įeikite į tinklapį manoelektra.lt, prisijunkite -> prie objekto spauskite „Atsisiųsti sutartį“ -> Nuosavybės ribų akto Nr. -> pasirinkite PDF tipo failą -> ieškokite „Leistina naudoti galia“.

Jei nurodyto dokumento nerandate – paskambinkite manoelektra.lt portale nurodytu kontaktiniu numeriu.

Elektromobilių įkrovos stotelės yra skirstomos pagal galią. Kuo didesnė stotelės galia – tuo greitesnis elektromobilio įkrovimas (jei šis turi galimybę išnaudoti visą įkrovos galią). Įkraunant elektromobilio bateriją nuolatine srove (DC) yra taupomas elektromobilyje integruoto srovės keitiklio resursas, baterija greičiau įkraunama tiesiogiai, nekeičiant srovės tipo. Pateikiame bendrinę informaciją, kaip priklausomai nuo įkrovimo tipo kinta baterijos įkrovimo laikas:

Daugumos mūsų siūlomų modelių stotelių galias galite valdyti šiais būdais:

Statiškai – didžiausia leistina stotelės galia nustatoma internetinės svetainės arba mobiliosios programėlės pagalba, šis metodas neleis jūsų stotelei viršyti nustatytos ribos.

Dinamiškai – automatika komunikuoja tarpusavyje, o tai leidžia apkrauti jūsų įvadą maksimaliai, neviršyjant maksimalios galios ribos. Taip užtikrinamas greitas elektromobilio įkrovimas, esant skirtingam jūsų elektros tinklo apkrovimui.

Hibridinis – tarpusavyje sujungta įkrovimo stotelių sistema leidžianti paskirstyti prioritetą, kuriam įkrovimo taškui paskirti daugiau ar mažiau galios.

Elektromobilio įkrovimo stotelę rekomenduojame pasirinkti pagal individualius poreikius ir infrastruktūrą su integruotu įkrovimo kabeliu (Type 2) arba su integruotu lizdu (Type 2), kurių galia 3,7 – 22 kW. Dažniausiai šios stotelės yra montuojamos prie sienos arba ant įbetonuoto pamato. Svarbu paminėti, kad stotelės galia negali būti didesnė už jūsų elektros įvado galią.

RFID – (Radio – frequency identification) – tai technologija, leidžianti naudoti identifikavimo priemonę (magnetukas arba magnetinė kortelė), kuria prilietus prie stotelės identifikuojamas jūsų vartotojas ir stotelė pradeda įkrovimą. Technologija dažnai naudojama, kai stotelė yra viešai prieinamose vietose, ar norite suteikti prieigą prie stotelės tik apibrėžtam ratui žmonių.

4G – mobiliojo ryšio technologija, kuri perduoda duomenis iš stotelės į programinės įrangos debesiją (Cloud), naudojama tam, kad vartotojas matytų įvarius duomenis, galėtų keisti parametrus nuotoliniu būdu.

Elektromobilio baterija saugo energiją nuolatinės srovės pavidalu(DC), iš tinklo buityje įtampa iki elektromobilio atkeliauja kintamosios srovės pavidalu(AC), todėl elektromobiliuose yra sumontuoti srovės keitikliai keičiantys srovę iš AC į DC ir perduoda nuolatinę srovę DC į automobilyje esančią bateriją. Srovės keitikliai būna skirtingų galių, todėl tinkamai reikia pasirinkti ir stotelę, kad būtų pilnai išnaudota potenciali įkrovimo galia.

Automobilio srovės keitiklio galią galite sužinoti pasiteiravę elektromobilio pardavėjo arba rasite elektromobilio specifikacijose. Informacijos galite rasti ir šiame puslapyje: https://ev-database.org/)

Elektromobilių įkrovimo kabeliai ir jų tipai:

Schuko – buitinis lizdas.

Type 1(Mode 2) (SAE J1772) – Jungtis skirta Amerikos rinkos automobilių įkrovimui, įkrovimui naudojama viena fazė.

Type 2(Mode 3) – tai populiari jungtis kraunanti elektromobilius AC(kintamaja srove).

CCS(CCS-2) – tai viena populiariausių greitosios įkrovos DC jungtis, kombinuota Type 2 (kintamosios srovės AC) ir nuolatinės srovės DC jungtis, skirta krauti šiuos elektromobilius: BMW, Jaguar, VW, Audi, Porsche, Ford, ir kt.

CHAdeMO – Nissan, Mitsubishi, Peugeot, Subaru, Toyota, Citroen automobiliams tinkanti greito įkrovimo jungtis (DC).

TESLA SuperCharger – tai  nuolatinės srovės(DC) jungtis, skirta sparčiai įkrauti TESLA elektromobilius.

KODEL-VERTA-PERSESTI-I-ELEKTROMOBILI

NERADOTE ATSAKYMO, KURIO IEŠKOTE?

Susisiekite, padėsime!