Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Elektromobilių įkrovimo stotelės – kokia kaina?

Wallbox cooper įkrovimo stotelė skaidriame fone

Kiek kainuoja įkrauti elektromobilį?

Nors elektromobiliai tampa vis populiaresne transporto priemone Lietuvoje, įkrovimo išlaidos lieka vienu iš dažniausiai užduodamų klausimų. Tiesa, yra daug skirtingų veiksnių, lemiančių įkrovimo kainą. Pavyzdžiui, sąskaita skirsis priklausomai nuo transporto priemonės, vietos – ar kraunate namuose, ar viešojoje stotelėje, įrangos kuria kraunate automobilį ir žinoma elektros energijos kainos. Peržvelgėme kainos skirtumus ir pateikiame Jums informaciją, kiek vidutiniškai galėtų kainuoti pakrauti elektromobilį.

Kokia yra elektromobilio įkrovimo stotelės kaina?

Dažniausiai namuose galite išvysti lėto ar vidutinio įkrovimo stotelę (AC), kur įkrovimo stotelės galia siekia 3.8 kW – 22 kW, priklausomai nuo turimos infrastruktūros. Šios stotelės kaina prasideda nuo kelių šimtų eurų ir gali siekti virš 1000 eurų. Galingesnės, komerciniams tikslams skirtos greitojo įkrovimo stotelės (DC), gali kainuoti ir tūkstančius eurų. Dažniausiai kaina priklauso nuo stotelės galios, funkcijų bei techninių specifikacijų. Aukštesnės kokybės įrangos kaina bus didesnė. Kokybiška, sertifikuota produkcija iš patikimo gamintojo ne tik bus patvaresnė, bet ir patikimesnė, veiks efektyviau.

Prieš įsigyjant įkrovimo stotelę reikėtų nepamiršti ir montavimo darbų, kurie nors ir kainuoja papildomai, tačiau investicija verta išlaidų. Būsite įsitikinę, kad Jūsų įranga yra sumontuota teisingai, patikrinta, saugi naudoti ir atitinka gamintojų garantinius reikalavimus.

Kiek padidės Jūsų elektros išlaidos turint elektromobilį?

Žinoma, kad įsigijus elektromobilį elektros sąskaita padidės, pokytis priklausys tiesiogiai nuo to, kiek kilometrų nuvažiuosite ir kur elektromobilį krausite. Šiuo metu elektromobilio įkrovimo kaina neprilygsta benzinu varomo automobilio išlaidoms. Jei planuojate įsigyti stotelę namuose, tikėtina, kad elektromobilį krautis paliksite per naktį, kai elektros kainos gali būti mažesnė. Skirtingi tiekėjai siūlo skirtingus elektros energijos tarifus. Šiuo metu siūloma elektros kaina namų vartojimui gali svyruoti nuo 0,16 iki 0,3 eur. priklausomai nuo turimo plano.

Išlaidos priklauso ne tik nuo Jūsų pasirinkto tarifo, tačiau ir nuo elektromobilio baterijos talpos. Preliminariai apskaičiuoti įkrovimo išlaidas galite paknkamai paprastai. Užtenka žinoti baterijos talpą ir elektros kWh kainą namų vartotojui. Sudauginę šiuos du skaičius, gausite apytikslę sumą. Pavyzdžiui, už elektrą mokant 0,25 Eur/kWh –  50 kWh bateriją įkrauti kainuotų 12,5 eur. atitinkamai nuvažiuotumėte apie 300 km. atstumą. Lyginant tokį atstumą su benzininiu vidaus degimo varikliu, kuris šimtui kilometrų sunaudoja 8 litrus kuro (kuomet litras benzino kainuoja 1,8 eur), gaunama, kad su elektromobilių tą patį atstumą nuvažiuosite bent 30 eurų pigiau.  Šis skaičiavimas yra iliustracinio pobūdžio.

Čia svarbu paminėti, kad greito įkrovimo vietose įkrovimas kainuos brangiau, lyginant su įkrovimu namuose.

Kiek kainuoja įkrauti elektromobilį kelionėje?

Jei nenorite arba neturite galimybių įsirengti įkrovimo stotelės namuose, galite naudoti viešąją infrastruktūrą. Tiesa, kraudami degalinėje arba stovėjimo aikštelėje sumokėsite santykinai daugiau, bet ir elektromobilį įkrausite greičiau. Priklausomai nuo tiekėjo ir paros meto, įkrovimas viešosiose infrastruktūrose apytiksliai kainuoja 0,4 – 0,5 eur/kWh (2022 m. gegužės mėn.). Jums artimiausias stoteles ir įkrovimo kainas galite rasti įkrovimo stotelių žemėlapyje.

Jei nesate įsitikinę, koks variantas labiausiai tinkamas Jums, kartu atrasime tinkamą sprendimą. Padėsime išsirinkti įkrovimo stotelę bei pakonsultuosime ne tik įrengimo, bet ir finansiniais klausimais.

Taip pat skaitykite

Parama saulės elektrinės įrengimui ūkininkams ir mažoms įmonėms

Tai unikali galimybė gauti saulės elektrinės įrengimo paramą. Šiuo projektu skatinama didinti atsinaujinančios energijos išteklius bei padėti ūkininkams bei mažoms…

Daugiau

Mus rekomenduoja

Skaityti
solet atsiliepimai