Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Kaip sutaupyti įsigyjant elektromobilį, jį kraunant bei išlaikant?

Pastaruoju metu elektra varomų transporto priemonių skaičius vis auga, žmonės vis dažniau susimąsto apie elektromobilio įsigijimą, aplinką ir atsiperkamumą, tačiau dauguma vis dar abejoja dėl tokios transporto priemonę, klausia – ar verta? Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip galima sutaupyti įkraunant elektromobilį, jo išlaikymą, paramą ir kitus privalumus bei pateiksime Jums geriausius pasiūlymus.

Elektromobilių krovimas išmaniąja stotele – kaip sutaupyti?

Norėdami sutaupyti įkraudami savo elektromobilį, galite krauti tada, kai elektros kaina būna mažiausia, tam reikėtų atitinkamo elektros tarifo plano, pasirinkti tokį, jog elektra būtų pigesnė naktimis ir savaitgaliais, kada elektromobilis ir būtų kraunamas. Arba kita alternatyva – elektros energija su kintama biržos kaina. Tokiu atveju turėtumėte stebėti būsimas elektros energijos kainas ir planuoti krovimus tuo laiku, kai kaina yra mažiausia.  Turintiems saulės elektrines viskas būtų dar pigiau, privati saulės elektrinė sujungta su įkrovimo stotele užtikrintų nemokamą elektrą iš momentinės saulės elektrinės energijos arba pigesnę – iš į tinklą patiektos saugoti energijos (šiuo metu tarifas 0,059 Eur/kWh). Solet puslapyje galite atrasti saulės elektrinių komplektus už patrauklias kainas. Jeigu kartu naudojate ir dinaminį galios valdiklį (angl. smart meter), energiją galite išnaudoti dar efektyviau.

Pigesnis išlaikymas, turint elektrinę transporto priemonę bei įkrovimo stotelę

Visada verta pagalvoti, jog elektromobilio atsiperkamumą sudaro ne tik nemokama ar pigesnė elektros energija, bet ir jo eksploatavimo išlaidos. Elektromobilio sandara yra kitokia negu transporto priemonės su vidaus degimo varikliu, kuriuo reikia rūpintis kur kas daugiau ir dažniau (reikia keisti tepalus, degimo žvakes, filtrus, susidėvėjusį variklio diržą ir kt.). Turint elektromobilį didžiausias rūpestis būtų tik jo baterija, reikėtų vengti didelių temperatūros pokyčių ir krauti bateriją pagal gamintojų rekomendacijas, norint, jog automobilis tarnautų ilgesnį laikotarpį.

Prie pigesnio elektromobilio išlaikymo prisideda ir tai, jog dažniausiai elektra už kurią sumokate įkrovę automobilį kainuoja mažiau, negu degalai tam pačiam atstumui nuvykti. Kuro kaina svyruoja nuo 1,3 iki 1,6 Eur/l, pavyzdžiui nuvažiuoti 100 km reikia 8-10l, tai vidutiniškai apie 13.05 Eur. Važiuojant su elektromobiliu tą patį atstumą reikalingas kilovatvalandžių kiekis yra vidutiniškai apie 18-20 kWh, o 1 kWh kaina yra 18-22 centų priklausomai nuo elektros tarifo ar kokiu būdu įkraunamas elektromobilis. Todėl antruoju atveju, važiuojant elektromobiliu 100 km kelionė kainuotų 4-5 Eur. Jeigu planuojate įsigyti savo elektromobilį, siūlome peržiūrėti mūsų įkrovimo stotelių asortimentą čia.

Vizualiai parodyti, kaip skiriasi kainos nuvažiuoti tam pačiam atstumui su elektromobiliu ir automobiliu varomu vidaus degimo varikliu, pažvelkime į konkretų pavyzdį. Pavyzdyje naudojamas elektromobilis VW Golf ID.3.

Analizėje matome, jog elektromobilio išlaidos žymiai mažesnės tam pačiam atstumui. Nuvažiuoti tą patį atstumą su benzininiu automobiliu kainavo vidutiniškai 80%, o su dyzelinu – 50% brangiau. Pastebime santykio suprastėjimą tik 2022 m. pradžioje, kuomet pradėjo brnagti elektros energija. 

Courtesy Transport & Environment

Kiti elektromobilių privalumai

Atsižvelgus į tokius veiksnius kaip asortimentas, transporto priemonės dydis ir transporto priemonės modelis, manoma, kad  elektromobilių vertė išliks tokia pati, arba neženkliai pigs, o įprastų transporto priemonių gamintojui būdingi veiksniai, tokie kaip stilius, savybės, patikimumas ir gamintojo reputacija, vis dar turi įtakos santykiniam skirtingų transporto priemonių nusidėvėjimui. Kitaip tariant, tinkamas elektromobilis gali išlaikyti savo vertę ilgiau nei vidaus degimo varikliu varomas automobilis, todėl laimėsite ir tuomet, kai ateis laikas jį parduoti.

Svarbu žinoti, dar prieš perkant elektromobilį, jog galima pasinaudoti ne tik 5000 eurų finansavimu, tačiau ir EV stotelės įrengimo parama.

Solet įrengia elektromobilių įkrovimo stoteles už prieinamą kainą

  Taip pat skaitykite

  Saulės jėgainės gali būti įrengiamos ir žiemą, apie ką verta pagalvoti?

  Nors nuo 2024 metų pradžios tarifai gaminantiems vartotojams už naudojimosi elektros tinklais paslaugas ir padidėjo,  dabar vis dar yra geriausias…

  Daugiau

  Mus rekomenduoja

  Skaityti
  solet atsiliepimai