Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Kiek kainuoja įrengti saulės elektrines 2023?

saules elektrines kaina 2023

Šiais laikais neretas susimąsto įsirengti saulės elektrinę, tačiau susiduria su daug klausimų. Gyventojai galvoja, kur ją būtų geriausia montuoti, iš ko susidaro visa saulės elektrinės kaina, kada palankiausias metas ją įsirengti, kaip gauti APVA paramą, ar tai atsipirks, bet pagrindinis klausimas yra kiek visa tai kainuos? Elektros kainoms vis brangstant elektrinėmis domisi vis daugiau žmonių, skatina noras ne tik sutaupyti, bet ir gyventi tvariau.

Iš ko susideda saulės elektrinės kaina

Didžiausią dalį saulės elektrinės kainos sudaro saulės modulių kaina. Kainos gali skirtis priklausomai nuo modulių tipo, efektyvumo ir gamintojo. Aukštesnio efektyvumo moduliai gali būti brangesni, bet ilgainiui gali padėti sukaupti daugiau elektros energijos.

Saulės elektrinės kaina susideda iš:

 • Saulės moduliai, generuojantys nuolatinę elektros srovę
 • Galios keitiklis, keičiantis nuolatinę srovę į kintamą
 • Montavimo konstrukcijos, kuriomis saulės moduliai tvirtinami prie stogo dangos ar montuojami ant žemės
 • Kitos medžiagos – kabeliai, tvirtinimo detalės, automatai, viršįtampių apsaugos, optimizatoriai, įžeminimas ir kita
 • Montavimo darbai, kuriuo atlieka tinkamą kvalifikaciją turintys elektrikai ir montuotojai

Montavimo darbai gali sudaryti reikšmingą dalį saulės elektrinės kainos. Tai apima darbuotojų darbo užmokestį, transporto išlaidas, užkėlimo išlaidas ir pan.

Jei saulės elektrinė naudoja saulės baterijų sistemą energijos saugojimui, tai gali reikšmingai padidinti bendrą elektrinės kainą. Baterijos gali būti brangios, bet jos gali padėti sutaupyti energiją ir užtikrinti avarinį elektros energijos tiekimą dingus tinklo įtampai.

Saulės elektrinės kryptis bei plotas

Kai planuojate įrengti saulės elektrinę ant savo namo stogo, svarbu atsižvelgti į turimą stogo plotą. Jei jūsų namas turi šlaitinį stogą ir jūs planuojate įrengti saulės elektrinę, kiekvienam kilovatui (kW) preliminariai reikės apie 5-6 kvadratinių metrų stogo ploto, kuris būtų nukreiptas į pietus, pietryčius, pietvakarius, rytus arba vakarus. Pavyzdžiui, jei norite įrengti 10 kW saulės elektrinę, jums gali prireikti 50-60 kvadratinių metrų šlaitinio stogo ploto.

Jei jūsų namo stogas yra plokščias, stogo plotas gali sudaryti apie 8-9 kvadratinius metrus vienam įrengtam kilovatui (kW). Jei ketinate saulės elektrinę įrengti ant žemės, jums reikės apie 60-70 kvadratinių metrų žemės ploto. Tai svarbus aspektas planuojant saulės elektrinės projektą, nes stogo ar žemės plotas gali turėti didelės įtakos saulės elektrinės galimybei generuoti elektros energiją.

Efektyviausia saulės elektrinės kryptis yra pietūs, o geriausias kampas 35 laipsniai horizonto atžvilgiu. Savo stogą įvertinti galite pasinaudoję žemiau esančia lentele:

saules elektrines efektyvumas procentais pagal kryptis

Jėgainės kaina priklauso nuo montavimo vietos

Žinoma saulės elektrinės kaina gali priklausyti ir nuo montavimo vietos. Tai lemia tokie faktoriai kaip stogo tipas, namo aukštis, montavimo patogumas taip pat turi įtakos. Žemės darbai, pvz. atstumas nuo įvado iki elektrinės, gali sudaryti reikšmingą dalį kainoje, jei reikia kasti tranšėjas, kloti kabelius žemėje.

Kas lėmė kainos pasikeitimus 2023 metais?

Kainos pasikeitimus lėmė tai, kad išaugus elektros kainoms, dauguma gyventojų sprendė šį klausimą įsigydami saulės elektrines. Dėl greitai išaugusios paklausos, kainos pakilo, nes gamintojai nespėjo gaminti ir tiekti įrangos į rinką. Gamybos ir tiekimo grandinės greitai prisitaikė ir gamyba bei tiekimas padidėjo, o elektros kaina ir paklausa kiek sumažėjo, tai lėmė kad komponentų kainos nukrito.

Dalis rinkos dalyvių išeina iš šio labai konkurencingo verslo, nes įeidami ir siūlydami žemomis kainomis atlikti darbus, neįsivertino galimų neapibrėžtumų ir garantinių įsipareigojimų. Pasitaiko įrangos pardavėjų, kurie tiesiog parduoda įrangos likučius ar nekokybišką įrangą už pusę kainos, taip klientai lieka be rangovo garantijų dėl atliktų darbų, o dėl įrangos gedimų turi bendrauti tiesiogiai su gamintojais, kas yra laikui imlu ir pakankamai brangu. Tenka rūpintis patiems brokuotos įrangos pristatymu – dažniausiai į Kiniją.

Saulės elektrinės įrengimo kaina

Saulės elektrinės kaina ypatingai priklauso nuo vietos (namo stogas, žemės sklypas), taip pat jeigu įrengiama ant stogo, nuo stogo dangos ir konstrukcijos tipo. Įrengiant elektrinę ant čerpinio ar plokščio stogo įrengimas – brangiausias.

Pavyzdys 1 (saulės elektrinė ant žemės)

Saulės elektrinės ant žemės gali skirtis pagal jų galingumą, o tai yra svarbus veiksnys, įtakojantis kainą. Mažesnės galios saulės elektrinės, pavyzdžiui, 5 kW, paprastai kainuoja santykinai daugiau nei didesnės galios jėgainės. Tačiau galia nėra pasirenkama atsitiktinai – ji turi būti derinama su objekto energijos poreikiais ir galimybėmis.

Montavimui panaudota:

Moduliai pasiekia 20.5% efektyvumą ir degraduoja ne daugiau nei 0.45% per metus. Bifacial, halfcut technologija užtikrins didesnį elektros energijos derlių.

saules elektrine ant zemes

Sumontuota saulės elektrinė ant žemės – galia 10 kW.

Pavyzdys 2 (saulės elektrinė ant nuožulnaus stogo)

Saulės elektrinės kainą ant stogo gali lemti tokie faktoriai kaip namo stogo forma, pasirinkti moduliai, montavimo sudėtingumas ir kt. Šiuo atveju, kai namo stogas dengtas skardine danga ir stogas yra nuožulnus, kaina yra mažesnė lyginant su įrengimu ant plokščio stogo ar žemės.

Montavimui panaudota:

Monokristalinis saulės modulis su ilgu garantiniu laikotarpiu, aukštu efektyvumu ir kokybe. 9 Busbar, pusinių celių technologija didina galią ir efektyvumą. Idealu verslo klientams ir gyvenamiesiems namams.

saules elektrine ant namo stogo

Sumontuota saulės elektrinė ant skardinio stogo – galia 10 kW.

Ar tikrai geriausias laikas investuoti – dabar?

Ruduo, žiema – palankus laikas įrengti saulės elektrinę ir pradėti šią eksploatuoti kito sezono pradžioje – kovą. Tokiu būdu neprarasite nė mėnesio efektyvios elektros energijos generacijos. Taip pat naujovė – norintiems pasinaudoti parama – nebūtina jėgainę įsirengti tik gavus paramos patvirtinimą, tą galima padaryti retrospektyviai – jau įrengus elektrinę galėsite kreiptis paramos (nors šios dar ir nėra paskelbta).

Tikime, kad dabar yra palanki proga investuoti į saulės elektrines – įrangos kaina sumažėjo apie 20% – 30%, o atslūgus paklausai įrengimo terminas sutrumpėjo iki 2-3 savaičių.

Susisiekime dabar:

  Taip pat skaitykite

  Parama saulės elektrinės įrengimui ūkininkams ir mažoms įmonėms

  Tai unikali galimybė gauti saulės elektrinės įrengimo paramą. Šiuo projektu skatinama didinti atsinaujinančios energijos išteklius bei padėti ūkininkams bei mažoms…

  Daugiau

  Mus rekomenduoja

  Skaityti
  solet atsiliepimai