Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Mūsų kliento sėkmės istorija – nebrangi saulės elektrinė ant daugiabučio

saules elektrines rukeliskiu gatveje

Saulės elektrinė and daugiabučio – pasiteisinusi investicija

Pastebime, kad pastaruoju metu reikšmingai daugėja gyventojų, norinčių įsirengti saulės elektrines ant daugiabučių. Pirmiausia, tai susiję su išaugusiomis elektros kainomis ir su tuo, kad į APVA paramą saulės elektrinėms įrengti nuo šiol gali pretenduoti daugiabučių namų bendrijos ar kiti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, ko anksčiau nėra buvę. Iki šiol pretenduoti į paramą galėjo tik pavieniai gyventojai, kaip fiziniai asmenys, norėdami įrengti elektrinę ant daugiabučio stogo ir naudotis tokia gaminama elektra.

Saulės elektrines įsirengti nusprendė ir Rukeliškių g. 30 įsikūrusi bendrija. Bendrijos pirmininkas dalinasi patirtimi ir svarbiausiais faktais:

 1. Taigi susirinkime nusprendėme įsirengti saulės elektrinę, nubalsavome. Užpildėme paraišką APVA: https://apvis.apva.lt/paskelbti_kvietimai/saules-elektriniu-irengimo-daugiabuciuose-skatinimas-2022-12
 2. Paraiškos buvo priimamos iki 2023 m. gruodžio 8 d. 24.00 val. arba kol pakaks skirtų lėšų paramai.
 3. Gavome paramos patvirtinimą. 1 kW – 440 Eur.
 4. Surengėme konkursą ir iš keturių tiekėjų gavome pasiūlymus. Kainos nustebino. Planavome iki 10 kW elektrinei išleisti iki 9000 Eur su PVM.
 5. Solet pateikė 8100 Eur pasiūlymą, kuris buvo geriausias, o elektrinę sumontavo per 1 dieną.
 6. Ant vieno iš stogų sumontavome maksimaliai telpančią 9,43 kW elektrinę.
 7. Solet baigus darbus dar perskaičiavo ir galutinė sąskaita buvo 8000 Eur. kainos šiuo metu pakritusios ir labai geras metas investuoti.
 8. Taigi parama siekia daugiau nei 50 % visų patirtų išlaidų.

rukeliskiu g. bendrijos saules elektrine ant pastato stogo vilniuje

 

Galimybė pasinaudoti parama saulės elektrinės įrengimui

Prašymus APVA galima pateikti iki šių kalendorinių metų pabaigos arba tol, kol išseks finansavimo lėšos. Štai dabar yra tinkamas laikas pradėti rengtis šioms investicijoms, ir tikrai turime pakankamai laiko iki artėjančio saulės energijos sezono pradžios, būtent kovo mėnesio. Galime susitvarkyti visus reikiamus dokumentus ir įdiegti elektrinę. Be to, šiuo metu yra ypač palanki proga tai atlikti, kadangi saulės elektrinių komponentai dabar yra apie 30 proc. pigesni nei buvo šių metų pradžioje.

Aplinkos projektų valdymo agentūra skiria iki 440 Eur subsidiją kiekvienam įrengtam kilovatui ant daugiabučio stogo. Įprastai ant vieno daugiabučio stogo galima įrengti nuo 10 iki 15 kW saulės elektrinę. Pasinaudoję šia priemone gyventojai gali nesudėtingai sudengti daugiabučio namo bendruosius elektros energijos poreikius – apšvietimas, bendrųjų patalpų šildymas, vėdinimas ir pan.

Vienas ryžtingas sprendimas – saulėta nauda visiems gyventojams

Įrengiant saulės elektrinę ant daugiabučio pastato stogo yra daugybė privalumų. Pirmiausia, šis sprendimas prisideda prie aplinkosaugos ir tvarios energetikos plėtros, nes saulės energija yra ne tik švarios energijos išteklis, bet ir efektyviai sumažina šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį atmosferoje. Antra, tokia elektrinė leidžia pastate gauti savarankišką energijos tiekimą, mažinant priklausomybę nuo tradicinių energetikos šaltinių ir sumažinant elektros sąskaitas. Trečia, daugiabučio pastato stogas dažnai yra nepanaudojamas plotas, saulės elektrinė suteikia galimybę optimaliai išnaudoti šį, nenaudojamą plotą. Be to, šiuolaikinės technologijos nuolat tobulėja, todėl galima tikėtis ilgalaikių ir efektyvių energetinių rezultatų – saulės moduliams suteikiama nuo 12 iki 30 metų garantija, galios keitikliams suteikiama nuo 5 iki 15 metų garantija. Visi šie veiksniai sudaro stiprų pagrindą pasirinkti saulės elektrinę kaip tvarų ir pelningą energijos šaltinį daugiabučio pastato stogui, bendrijai.

Skaitykite daugiau: Delfi portale.

Su UAB Solet saulės elektrinės įrengimas – paprastas

Užpildykite trumpą formą ir susisiekę su Jumis aptarsime visas projekto įgyvendinimo detales.

  Taip pat skaitykite

  Saulės jėgainės gali būti įrengiamos ir žiemą, apie ką verta pagalvoti?

  Nors nuo 2024 metų pradžios tarifai gaminantiems vartotojams už naudojimosi elektros tinklais paslaugas ir padidėjo,  dabar vis dar yra geriausias…

  Daugiau

  Mus rekomenduoja

  Skaityti
  solet atsiliepimai