Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Parama saulės elektrinės įrengimui ūkininkams ir mažoms įmonėms

Saulės elektrinės ūkininkams ir mažoms įmonėms su parama

Tai unikali galimybė gauti saulės elektrinės įrengimo paramai, kuri yra finansuojama Europos Sąjungos „NextGenerationEU” projekto lėšomis. Šiuo projektu skatinama didinti atsinaujinančios energijos išteklius bei padėti ūkininkams bei mažoms įmonėms įsirengti saulės elektrines su parama. Paraiškas teikti dėl finansavimo galima iki 2023 m. rugpjūčio 22 d. Šio projekto dėka ūkininkai ir mažos įmonės gali įrengti iki 500kW galios saulės elektrinę su daliniu finansavimu. Turėdami savo nuosavą saulės elektrinę ženkliai sumažinsite sąskaitas už elektrą, tai išskirtinė proga ne tik sutaupyti, bet ir prisidėti prie taršos mažinimo iniciatyvos.

Paraiškas teikti gali tie ūkininkai kurių ūkiai priklauso mažų ir labai mažų ūkių kategorijai. Parama nėra skirta nutolusioms elektrinės, jos privalo būti įrengtos ant nekilnojamo turto objektų ar žemės sklypų, valdomų nuosavybes teise, t.y. elektra turi būti gaminama ir naudojama toje pačioje vietoje.

Kas gali teikti paraiškas saulės elektrinėms įrengti?

Džiugi žinia ne tik ūkininkams, bet ir labai mažų bei mažų įmonių savininkams. Šia galimybe gali pasinaudoti ne tik ūkiai, bet ir mažos įmonės, kurios privalo būti registruotos ne trumpiau nei vienus metus iki paraiškos pateikimo, ūkiams galioja ta pati sąlyga, kurie turi būti registruoti Ūkininkų ūkių registre. Ūkiai privalo turėti ne daugiau kaip 50 darbuotojų, o metinės pajamos neviršyti 10 mln. eurų.

Taigi, teikti paraišką gali:

 • Labai mažos ir mažos įmonės, kurios privalo būti registruotos ne trumpiau nei 1 metus iki paraiškos pateikimo;
 • Ūkininkai, atitinkantys labai mažų ir mažų ūkių statusą, kurie privalo būti registruoti ne trumpiau nei 1 metus Ūkininkų ūkių registre;
 • Atsinaujinančių išteklių energijos bendrijos, kai dalininkais nėra vidutinės įmonės ir (arba) savivaldybių valdomos įmonės;
 • Piliečių energetikos bendrijos.

Paraiškas galima teikti ir keliems objektams, tačiau bendra elektrinių galia neturi viršyti 500 kW. Projekto finansavimo suma skaičiuojama pagal fiksuotojo vieneto įkainį, kuris yra 896,72 Eur/1 kW elektrinės įrengtos galios. Ūkininkai gali gauti 35% pagal šį įkainį paskaičiuotos sumos siekiantį finansavimą.

Įsirengus saulės elektrinę su šia parama negalėsite tapti gaminančiu vartotoju, tačiau turėsite galimybę parduoti iki 50% savo elektrinėse pagamintos energijos elektros tiekėjui su kuriuo sudarysite sutartį.

saulės elektrinė ūkinininkams su parama

Saulės elektrinės ūkininkams ir mažoms įmonėms su 35% parama

Šio projekto įgyvendinimo laikotarpis skaičiuojamas nuo 2023 kovo 09 d. ir vyksta iki 2025 kovo 31 d. Jungtinį projektą įgyvendina ir kvietimą teikti paraiškas skelbs Lietuvos energetikos agentūra, kuri vadovaujasi Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos patvirtintu projektų finansavimo sąlygų aprašu, jį galite atsisiųsti čia.

Paraiškoms atrinkti bus skelbiamas konkursas

Visiems projektams skiriamas biudžetas yra 67 mln. EUR, jo tikslas sukurti 220 MW galios elektros gamintojų.

Vykstantis projektas „Investicinė parama saulės elektrinėms sausumoje“ susideda iš dviejų etapų.

 • Pirmasis etapas paraiškų teikimas.
 • Antrasis jų priėmimas ir vertinimas. Šio projekto paraiškos paramai gauti bus atrenkamos konkurso būdu. Vertinimui yra numatyta 40 darbo dienų, tačiau terminas gali būti pratęstas dar 30 darbo dienų.

Su UAB Solet nuo A iki Z, nuo modeliavimo iki elektrinės įrengimo ir priežiūros

  Taip pat skaitykite

  Bendra apskaitos grupė gaminantiems vartotojams

  ESO paskelbė apie pokytį gaminantiems vartotojams, šis pokytis įgalina gaminančius vartotojus, turinčius daugiau nei vieną gaminantį objektą, įtraukti juos į…

  Daugiau