Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Parama saulės elektrinės įrengimui ūkininkams ir mažoms įmonėms

Saulės elektrinės ūkininkams ir mažoms įmonėms su parama

Nuo 2024 m. kovo 6 dienos labai mažos, mažos įmonės, ūkininkai, atsinaujinančių ištelkių energijos ir piliečių bendrijos turi galimybę prašyti paramos saulės elektrinėms iki 500 kW įsigyti. Šiam paramos kvietimui skirti 62 mln. eurų.

Tai unikali galimybė gauti saulės elektrinės įrengimo paramą. Šiuo projektu skatinama didinti atsinaujinančios energijos išteklius bei padėti ūkininkams, mažoms įmonėms, atsinaujinančių išteklių energijos bendrijoms įsirengti saulės elektrines. Šio projekto dėka gali būti įrengtos iki 500kW galios saulės elektrinės su daliniu finansavimu. Turėdami savo nuosavą saulės elektrinę ženkliai sumažinsite sąskaitas už elektrą, tai išskirtinė proga ne tik sutaupyti, bet ir prisidėti prie taršos mažinimo iniciatyvos.

Parama nėra skirta nutolusioms elektrinės, jos privalo būti įrengtos ant nekilnojamo turto objektų ar žemės sklypų, valdomų nuosavybes teise, t.y. elektra turi būti gaminama ir naudojama toje pačioje vietoje.

Kas gali teikti paraiškas saulės elektrinėms įrengti?

Tai džiugi žinia ne tik ūkininkams, bet ir labai mažų bei mažų įmonių savininkams. Šia galimybe gali pasinaudoti ne tik ūkiai, bet ir mažos įmonės, kurios privalo būti registruotos ne trumpiau nei vienus metus iki paraiškos pateikimo, ūkiams galioja ta pati sąlyga, kurie turi būti registruoti Ūkininkų ūkių registre. Ūkiai privalo turėti ne daugiau kaip 50 darbuotojų, o metinės pajamos neviršyti 10 mln. eurų.

Teikti paraišką gali:

 • Labai mažos ir mažos įmonės, kurios privalo būti registruotos ne trumpiau nei 1 metus iki paraiškos pateikimo;
 • Ūkininkai, atitinkantys labai mažų ir mažų ūkių statusą, kurie privalo būti registruoti ne trumpiau nei 1 metus Ūkininkų ūkių registre;
 • Atsinaujinančių išteklių energijos bendrijos, kai dalininkais nėra vidutinės įmonės ir (arba) savivaldybių valdomos įmonės;
 • Piliečių energetikos bendrijos.

Paraiškas galima teikti ir keliems objektams, tačiau bendra elektrinių galia neturi viršyti 500 kW. Projekto finansavimo suma skaičiuojama pagal fiksuotojo vieneto įkainį, kuris yra 1073 Eur/1 kW elektrinės įrengtos galios. Ūkininkai gali gauti 35% pagal šį įkainį paskaičiuotos sumos siekiantį finansavimą, bendrijos – 45%.

saulės elektrinė ūkinininkams su parama

Saulės elektrinės ūkininkams ir mažoms įmonėms su 35% parama

Pavyzdžiui, įrengiant 50 kW saulės elektrinę, galimas didžiausias finansavimo dydis mažoms įmonėms ir ūkininkams apskaičiuojamas taip:

50 * 1073* 0,35 = 18777,5 Eur 

Paraiškoms atrinkti skelbiamas kvietimas tęstinės atrankos būdu (ne konkursas). Projekto įgyvendinimo laikotarpis ne ilgesnis kaip 18 mėnesių, tačiau nei ilgiau kaip iki 2026-01-31.

Saulės elektrinės atsinaujinančių išteklių energijos bendrijoms su 45% parama

Pavyzdžiui, įrengiant 50 kW saulės elektrinę, galimas didžiausias finansavimo dydis AEIB apskaičiuojamas taip:

50 * 1073* 0,45 = 24142,5Eur 

Paraiškoms atrinkti skelbiamas kvietimas tęstinės atrankos būdu (ne konkursas). Projekto įgyvendinimo laikotarpis ne ilgesnis kaip 18 mėnesių, tačiau nei ilgiau kaip iki 2026-01-31.

Tinkamos finansuoti išlaidos:

 1. Saulės modulių įsigijimo išlaidos
 2. Įtampos keitiklių įsigijimo išlaidos
 3. Saulės elektrinės montavimo darbų išlaidos
 4. Kitų saulės elektrinės įrengimui reikalingų komponentų įsigijimo išlaidos (laikančiosios konstrukcijos montavimui ant stogo arba ant žemės)
 5. Viršįtampių apsauga, kabeliai, kitos medžiagos.

Tinkamas finansuoti išlaidos gali būti patirtos ne anksčiau kaip nuo paraiškos pateikimo dienos. Įranga ir susiję komponentai turi būti nauji ir nenaudoti.

Su UAB Solet nuo A iki Z, nuo modeliavimo iki elektrinės įrengimo ir priežiūros

  Taip pat skaitykite

  Saulės elektrinės montavimas ir tvirtinimo konstrukcijos

  Saulės modulių efektyvumas yra aukščiausias tada, kai juos pasiekia tiesioginiai, statmenai “krentantys” saulės spinduliai, aplinkos temperatūra yra pakankamai žema, vėjuota….

  Daugiau

  Mus rekomenduoja

  Skaityti
  solet atsiliepimai