Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Parama saulės elektrinės įsigyjimui 2021 m.

solet technics sumontuota saules elektrine ant nuozulnaus stogo

2021 m. kovo 31 dieną aplinkos projektų valdymo agentūra paskelbė, kad gyventojai galės pretenduoti į paramą saulės jėgainės įsygijimui.

Parama saulės elektrinės įsigyjimui 2021 m.

Kovo 31 dieną prasideda naujas paramos teikimo etapas gyventojams, kurie nori įsirengti iki 10 kW galios saulės jėgaines arba jas įsigyti iš saulės parkų. Agentūra praneša, kad paraiškas bus galima pateikti visą mėnesį – nuo kovo 31 d. iki balandžio 30 d. per APVIS platformą (spausti čia ir pildykite paraišką).

Pagal patvirtintą sąmatą paramos yra skirtos gyventojams, kurie saulės elektrines įsirengs savo namuose arba ją įsigys iš nsaulės parkų.  Tam buvo skirta 12 mln.  eur. subsidijoms.

Kokia parama yra skiriama?

Jeigu saulės elektrinę ketinate įsirengti toje vietoje, kur ir vartojate elektros energiją ar geografiškai nutolusiuose objektuose galite gauti 243 eurų arba 323 eurų kompensaciją už 1 kW instaliuotos saulės elektrinės galios, priklausomai nuo to, ar elektrinę įsirengsite su inverteriu ar plėsite dabartinės saulės elektrinės galią. Praplėčiant esamos elektrinės galią – subsidijos suma yra mažesnė.

Kvietimą rasite čia.

Jeigu ketinate įsigyti elektrinę iš saulės parko (mūsų vystomas projektas – “Vytis“), galite gauti 323 eurų kompensaciją už kiekvieną įsigytą kilovatą.

Kvietimą rasite čia.

Kokia saulės jėgainės galia Jums reikalinga?

Paprasčiausia pasižiūrėti paskutinių 12 mėnesių sąskaitas. Tarkim, per 12 mėnesių sunaudojate 5 kW elektros energijos. Tai reiškia, kad esant palankioms sąlygoms, tai yra, jeigu jūsų vieta, kur bus įrengta elektrinė, yra Pietinėje dalyje, stogo nuolydžio kampas palankus, šešėlių šaltinių didelių nėra, tuomet, galima sakyti, 1 instaliuotas kilovatas per metus sugeneruos 1000 kilovatvalandžių elektros energijos, jei įrengiama standartinė sistema. Esant mažiau palankioms sąlygoms, paprastai reikėtų šį skaičių apie penktadaliu padidinti, tai reiškia, kad norint patenkinti šiuo metu esantį vidutinį 5 kW elektros poreikį, reikėtų įsirengti maždaug 6 kW saulės elektrinę. Svarbu pabrėžti, kad tai nėra taisyklė. Pačiam žmogui, žinoma, sudėtinga žinoti visus komponentus, nuo kurių priklauso saulės elektrinių galimybės generuoti energiją. Geriausiai reikiamą montuoti elektrinės pajėgumą nustato ekspertai, kurie, naudodamiesi palydovinėmis nuotraukomis bei specialia įranga, išanalizuos situaciją, atsižvelgs į pasaulio šalių kryptį, stogo nuolydžio kampą, šešėlio šaltinius ir pasiūlys optimaliausią sprendimą, pagrįsdami jį modeliavimo ataskaita.

Prieš pradedant darbus vertą įsitikinti jėgainės prijungimo galimybėmis

ESO paskelbė transformatorių pastočių laisvų galių žemėlapį. Žemėlapyje galite patikrinti, ar Jūsų vietovėje esantis transformatorius yra pajėgus naujos saulės elektrinės prijungimui. Šis vertinimas yra preliminarus, norint sužinoti tikslias prijungimo galimybes būtina užsakyti technines prijungimo sąlygas iš ESO (paslauga nuo 2021 m. yra mokama).

Preliminariai įvertinti galite ESO puslapyje, paspaudę šią nuorodą.

Svarbi informacija trumpai

  1. Parama skiriama iki 10 kW galios elektrinėms. Gyventojai gali įsigyti ir didesnės nei 10 kW galios elektrinę, tačiau finansavimas bus skiriamas už 10 kW. Jei įsirengsite mažesnės galios saulės elektrinę nei nurodėte paraiškoje – finansavimas bus proporcingai sumažintas.
  2. Jeigu parama gyventojui jau anksčiau buvo skirta mažiau nei  10 kW saulės elektrinei įrengti, tuomet finansavimas (243 eur/1kW) tam pačiam įrengimo ar vartojimo objektui gali būti skiriamas iki 10 kW suminei galiai pasiekti.
  3. Paraiškos yra vertinamos – didesnį balą gausite įsirengdami elektrinę ant stogo (5 balai), lyginant su saulės jėgaine ant žemės (1 balas). Solet Technics tiki, kad paramų pakaks visiems norintiems pasinaudoti šia priemone, todėl nevertėtų pergyventi, jeigu elektrinę ketinate įsirengti ant žemės.
  4. Didžiausias vertinimo balas skiriamas įsigijant iki 2 kW galios elektrinę – mažiausias balas skiriamas įsirengiant 10 kW galios elektrinę.
  5. Finansavimas skiriamas fiziniam asmeniui nuosavybės teise valdančiam elektros vartojimo objektą. Tai gali būti nuosavybės teise valdomas gyvenamosios paskirties vieno buto pastatas, gyvenamosios paskirties butas arba sodų paskirties pastatas (sodo namas),  kurie yra įregistruoti Valstybės Įmonės Registrų centro duomenų bazėje ir turi unikalų numerį.
  6. Finansavimas neskiriamas, jeigu nurodytame pastate (kur įsirengiama elektrinė) yra vykdoma ūkinė-komercinė veikla!

Kaip užpildyti paraišką? Spauskite čia ir žiūrėkite instrukciją.

Solet Technics – saulės elektrinės įrengimo sprendimas iš patikimo rangovo, nuo A iki Z.

Mes mielai pasirūpinsime Jūsų būsimos saulės elektrinės įrengimu iki rakto – Jums nereikės niekuo rūpintis.

  • Jau bene dešimtmetį diegiame mūsų gaminamus saulės modulius Solet Photovoltaics, taip pat patikrintus TIER1 geriausių modulių gamintojų produkciją, kurią papildomai patikriname savo gamykloje.
  • Mes įsitikinome, kad mūsų tiekiama produkcija puikiai veikia net ir atšiauriausiomis klimato sąlygomis.
  • Savo klientams siūlome europietiškos kilmės, patikrintus ir kokybiškus produktus.

📍Kreipkitės jau dabar – gaukite konkurencingą pasiūlymą ir visokeriopą pagalbą!

Susisiekite internetu užpildę šią formą.

APVA saulės elektrinė namams su dvipuse apskaita kaip gauti parama

saules elektrines kaina

Įmonė „Solet Technics“ veikia nuo 2011 m. Pagrindinė įmonės veikla yra itin aukštos kokybės lietuviškų fotoelektrinių modulių gamyba ir saulės jėgainių įrengimas. Esame viena iš trijų bendrovių, Lietuvoje gaminančių lietuviškus standartinius fotovoltinius modulius. Bendrovės gamykla „Solet“ (buv. MG AB Precizika) veikia Vilniuje. „Solet Technics“ yra Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos ir Lietuvos saulės energetikos asociacijos narė, priklauso Lietuvos švariųjų technologijų klasteriui.

Taip pat skaitykite

Saulės jėgainės gali būti įrengiamos ir žiemą, apie ką verta pagalvoti?

Nors nuo 2024 metų pradžios tarifai gaminantiems vartotojams už naudojimosi elektros tinklais paslaugas ir padidėjo,  dabar vis dar yra geriausias…

Daugiau

Mus rekomenduoja

Skaityti
solet atsiliepimai