Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Pasinaudoti parama elektromobilių įkrovimo stotelėms dar galima – kokie reikalavimai?

Elektromobilių įkrovimo stotelės paramai gauti

Sparčiai kintant klimatui vis labiau esame priversti susimąstyti apie švelninimo priemones. Europos Sąjungos gyventojai yra skatinami persėsti į elektromobilius, tačiau, galimai, nedidelis elektromobilių stotelių kiekis ir neišvystyta infrastruktūra Lietuvoje stabdo gyventojus rinktis ekologiškesnį variantą.

Lietuvoje šiais metais energetikos agentūra yra atsakinga už paramas įsirengiant elektromobilių įkrovimo stoteles. Gyventojai nuo šiol turi galimybę įsirengti elektromobilių įkrovimo stoteles norimoje vietoje: privačiuose namuose, daugiabučių kiemuose, verslo sektoriuje. Dauguma paramos teikėju vis dar išlieka privatūs asmenys.

Atvejai kada galima įsirengti elektromobilio įkrovimo stotelę

UAB „Solet“ dukterinės įmonės UAB „Saulės elektrinių serviso“ Verslo plėtros vadovas Ugnius Jonas Franckevičius teigia, kad  krovimo stoteles galima įsirengti iš esmės visais atvejais, svarbiausias kriterijus – nepažeisti kaimynų nuosavybės ribų. Jei kaimynų nuosavybės ribos yra pažeidžiamos – turi būti pasirūpinta raštišku sutikimu įsirengiant stotelę. Solet pasirūpina visais procesais gaunant reikiamus leidimus, atsako į rūpimus klausimus.

Ką reikia atlikti prieš įsirengiant krovimo stotelę

Pirmiausiai rekomenduojama pasidomėti apie paramas, skirtas įsirengiant įkrovimo stoteles, jos yra skelbiamos Lietuvos energetikos agentūros interneto svetainėje.  Šios paramos leidžia susigrąžinti dalį investicijų ir įsirengti iki 11 kW elektromobilio įkrovimo stotelę.

Svarbu – įvado galia, kurią kiekvienas gyventojas gali matyti prisijungęs ESO sistemoje. Tai leidžia pamatyti kokio rezultato gali tikėtis elektromobilių savininkai kraudami elektromobilį. Tačiau įvado galios kelti nerekomenduojama, reikia palikti leistinos vietos kiek elektromobilio techninė charakteristika gali krautis – taip išnaudojamos stotelės techninės galimybės.

Visuomet sąveikauja srovė ir fazės, todėl svarbu įsitikinti ar įkrovimo stotelė atitinka galią. Pritaikius įrangą prie elektromobilio rekomenduojama įsitikinti ar turimas įvadas gali užtikrinti galią į automobilį. Jei įvado galia yra žemesnė, norint pilnai išnaudoti stotelės technines galimybes neprarandant krovimo spartos rekomenduojama pakelti iki 11kW. Tam kad galios didinti nereikėtų, rekomenduojama įsigyti išmanųjį skaitiklį, kuris užtikrina dinaminio galios valdymo funkciją.

Kur statyti įkrovimo stotelę?

Gyvenant daugiabutyje – požeminėse parkavimo vietose lengvai įsirengsite ant sienos, tačiau svarbu – tiesiant kabelį ir kertant kitų asmenų nuosavybes ribas – būtinas leidimas. Norint įsirengti saulės elektrinę lauke, procedūra yra tokia pati, tačiau sąmata išauga dvigubai, nes yra atliekami žymiai sudėtingesni kasimo ir kiti darbai.

Ar paprasta įsirengti elektromobilių įkrovimo stotelę šalia savo daugiabučio kieme ?

Tikriausiai kyla klausimas ar galima pasistatyti  įkrovimo stotelę tarkim viename miesto gyvenamųjų rajonų, pavyzdžiui Pašilaičiuose šalia seno daugiabučio. Pasak Ugniaus Jono Franckevičiaus savarankiškai to atlikti neraginama, didžiausias iššūkis yra elektros kabelio atvedimas iki norimos krovimo vietos per žemę, kuri dažniausiai priklauso valstybei. Efektyvus sprendimas įsirengiant įkrovimo stotelę – kartu su namo bendrija pretenduoti gauti paramą iš Lietuvos energetikos agentūros. Tokios stotelės tampa bendro naudojimo ir yra prijungiamos prie bendro namo tinklo.

Kiekvienas vartotojas gali turėti savo kortelę, kurią prieš kraudamas elektromobilį turi pridėti, tuomet stotelės gamintojo apskaitoje yra matoma kiek elektros yra sunaudota tam tikro gyventojo ir taip susimokant individualiai už sunaudotą elektrą.

Klaidos pasitaikančios įsirengiant elektromobilio įkrovimo stotelę

Anot Ugniaus Jono Franckevičiaus dauguma žmonių yra linkę samdytis elektrikus patys, o dauguma jų neturi kvalifikacijos įrengiant įkrovimo stoteles, dėl šios priežasties stotelės būna įrengtos ne pagal gamintojų reikalavimus, todėl neatitikus šio reikalavimo – paramos gyventojai negauna, o įrangos garantija negalioja.

Elektromobilio įkrovimo stotelę – įsirengti verta!

Pasinaudojus parama, individualių namų ar sodų savininkai gali gauti iki 479 eurų paramą įsirengiant ant sienos ir iki 683 eurų ant žemės. Daugiabučio namo gyventojai įsirengdami elektromobilio įkrovimo stotelę ant sienų gali gauti iki 718 eurų ir iki 1024 eurų įsirengdami  ant žemės. Reikėtų nepamiršti, kiekvieno atvejis yra individualus ir tai yra preliminarūs skaičiai.

 

Apie elektromobilių įkrovimo stoteles plačiau skaitykite čia.

Taip pat skaitykite

Saulės elektrinės montavimas ir tvirtinimo konstrukcijos

Saulės modulių efektyvumas yra aukščiausias tada, kai juos pasiekia tiesioginiai, statmenai “krentantys” saulės spinduliai, aplinkos temperatūra yra pakankamai žema, vėjuota….

Daugiau

Mus rekomenduoja

Skaityti
solet atsiliepimai