Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Paskola saulės elektrinei

saules elektrine lizingu, saules elektrine su paskola

Paskola saulės elektrinei gali būti puikus finansinis įrankis, leidžiantis jums įrengti saulės elektrinę be pradinio kapitalo ir nedelsiant pradėti taupyti. Tai yra pravartu, norint sumažinti elektros sąskaitas ir prisidėti prie aplinkos apsaugos, mažinant CO2 emisiją.

Paskola ar lizingas saulės elektrinei yra vienas iš finansavimo būdų atsinaujinančios energetikos projektams. Tai dažniausiai yra trumpalaikis arba vidutinio laikotarpio įsipareigojimas, kurį reikia grąžinti reguliariais, vienodo dydžio mokėjimais kiekvieną mėnesį. Šios paskolos būna suteikiamos be turto įkeitimo ar užstato. Lizingą galima naudoti saulės elektrinės ar jos komponentų įsigijimui finansuoti.

Lietuvoje paskolų, skirtų saulės elektrinėms finansuoti, suma gali būti nuo 50 iki 40 000 EUR, o paskolos terminas svyruoja nuo 1 mėnesio iki 144 mėnesių. Tai reiškia, kad asmenys arba įmonės gali pasirinkti tinkamą paskolos sumą ir grąžinimo laikotarpį, atsižvelgdami į savo poreikius ir galimybes.

Kaip įsigyti saulės elektrines lizingu?

Saulės elektrinės įsigijimas lizingu (išsimokėtinai) yra populiari alternatyva tiems, kurie nori įdiegti saulės energijos sistemas savo namuose ar versle, bet nenori ar negali iš karto investuoti didelių pinigų į įrengimą. Lizingas gali būti patraukli galimybė, leidžianti jums naudotis švaria ir efektyvia saulės energija be didelių pradinių išlaidų.

Pirmiausia turėtumėte pasirinkti rangovą ir įrangą, kurią norėtumėte įsigyt, UAB Solet – gali padėti gaunant lizingą ir pildant dokumentus. Toliau pasirinkti lizingo įmonę, kuri suteikia paskolas įsigyti saulės elektrinei. Atsižvelgdami kokio dydžio elektrinės ir kokio lizingo sumos jums reikės pasirenkate įmonę, kuri gali suteikti šią paslaugą. Paprastai maksimali suma, kurią suteikia lizingo įmonės gali svyruoti tarp 20 – 40 tūkst. EUR, o metinių palūkanų norma prasideda nuo 4,0 – 4,5%. Paskolos laikotarpis gali būti iki 84 mėn.

Svarbu žinoti, kad lizingą ar paskolą vartotojas gali grąžinti anksčiau laiko, nemokėdamas palūkanų už likusį laikotarpį. Šia galimybe dažnai naudojasi saulės elektrinę įsirengę asmenys, kadangi vos tik gavus APVA subsidiją už įrengtą elektrinę (iki 3230 Eur už 10kW) galima iš karto sudengti šią lizingo dalį ir nemokėti palūkanų už nurodytą sumą. Įprastai agentūra subsidiją perveda per 60 kalendorinių dienų, tinkamai pateikus finansavimo prašymą.

Pavyzdžiui, norime įsirengti 10 kW saulės elektrinę, kurios preliminari kaina 2023 m. spalio mėnesį būtų apie 7500 EUR (nuožulni stogo danga, trapecinė skarda, standartinis įrengimas), atitinkamai finansuosime 7500 eurų sumą 48 mėn. laikotarpiui su 4,5% metinėmis palūkanomis, sutarties sudarymo mokestis 1,50% ir mėnesinis sutarties administravimo mokestis 0,15 % nuo skolinamos sumos, kurie gali būti skirtingi priklausomai nuo finansinės įmonės, nurodytu atveju gaunamas BVKKMN (Bendroji Vartojimo Kredito Kainos Metinė Norma) – 8,44 %. Taigi, per visą laikotarpį  gauname 9269,19 EUR, tai yra bendra mokėtina suma, mėnesio įmoka – 147,13 EUR. Svarbu atkreipti dėmesį, kad žaliosios paskolos dažniausiai suteikiamos fiksuotomis palūkanomis (be EURIBOR), tai reiškia, kad mėnesinė įmoka nesikeičia. Nurodytą įmoka galima reikšmingai sumažinti įmokėjus lizingo bendrovei iš APVA gauta subsidiją už saulės elektrinę – tokiu būdu sumažėtų mėnesinė įmoka.

Taigi, preliminariai sunaudojant 8000 kWh elektros energijos per metus ir lyginant vidutinę elektros kainą rinkoje, kuri šiuo metu yra maždaug 0,22 Eur/kWh (2023 m. spalio mėn. vidutinė elektros tiekėjų siūloma kaina),gauname, kad nepriklausomam elektros tiekėjui mokama suma sudaro apie 147 eurus per mėnesį neturint saulės elektrinės. Tai praktiškai atitinka modeliuojamos situacijos mėnesinę lizingo įmoką (nesinaudojant parama saulės elektrinės įrengimui).

Ar apsimoka įsigyti saulės elektrinę lizingu?

Privalumai:

 • Palūkanų norma nėra priklausoma nuo EURIBOR svyravimų ir išlieka nuolatinė per visą sutarties laikotarpį.
 • Tai vienas iš pigesnių finansavimo būdų, palyginus su vartojimo kreditu (taikomos „žaliosios“ palūkanos).
 • Galite pasinaudoti valstybės parama ir atgauti iki 3230 eurų).
 • Nereikia įkeisti savo turto.
 • Galite lengvai palyginti skirtingus kreditus ir pasirinkti geriausias, jūsų poreikius atitinkančias sąlygas.

Verta žinoti:

 • Finansinės institucijos pasirinkimas gali būti ribotas, nes šio tipo paskolas su žaliosiomis palūkanomis teikia tik keletas finansinių įstaigų.
 • Tai sukuria papildomą įsipareigojimą, pridedantį papildomas mėnesines išlaidas. Tinkamai suplanavus finansus – yra galimybė mokėti mažesnę įmoką finansinei institucijai, nei elektros tiekėjui (ilgiausias lizingo terminas).
 • Papildomas įsipareigojimas gali sumažinti jūsų galimybes gauti kitas paskolas ar kreditus.
 • Pradelstam mokėjimui gali būti pritaikyti delspinigiai arba baudos.
 • Nors paskolos saulės elektrinei dažnai nereikalauja turto įkeitimo, pradedant nemokėti laiku, jūsų įsipareigojimai gali būti perduoti skolų išieškojimo įmonėms.

Mūsų siūlomos prekės ir paslaugos:

 1. Saulės elektrinės namams
 2. Saulės moduliai
 3. Galios keitikliai
 4. Montavimo konstrukcijos
 5. Elektromobilių įkrovimo sprendimai
 6. Prekės įsigijimas išsimokėtinai per tris mėnesius

Šiuo straipsniu neskatiname skolintis ir neteikiame finansinės konsultacijos, tačiau pristatome galimą finansavimo įrankį įsigijant didesnių investicijų reikalaujantį pirkinį – saulės elektrinę. Dėl individualių finansavimo sąlygų rekomenduojame kreiptis į finansų instituciją, jau išsirinkus pageidaujamą įrangą ar konkretų sprendimą.

Turite klausimų? Susisiekime!

  Taip pat skaitykite

  Saulės elektrinės montavimas ir tvirtinimo konstrukcijos

  Saulės modulių efektyvumas yra aukščiausias tada, kai juos pasiekia tiesioginiai, statmenai “krentantys” saulės spinduliai, aplinkos temperatūra yra pakankamai žema, vėjuota….

  Daugiau

  Mus rekomenduoja

  Skaityti
  solet atsiliepimai