Nigerijoje įrengta saulės elektrinė ant žemės

100 kWp saulės elektrinė Kwara Valstybiniame Universitete, Nigerijoje

Kwara valstybinio universiteto pagrindinis elektros šaltinis buvo dyzeliniai generatoriai sunaudojantys 4800 litrų dyzelino kiekvieną mėnesį, taip sukeldami aplinkos taršą. Nigerijoje dyzelinių generatorių emisijos yra didesnės negu mašinų ar autobusų ir kelia didžiausią riziką gamtai ir gyventojų sveikatai, kadangi turi daugiau nei 40 toksiškų oro teršalų ir vėžį sukeliančių elementų. Dėl to, energetinės nepriklausomybės ir išmetamųjų dujų mažinimo klausimas pasitelkiant atsinaujinančius energijos šaltinius yra aktualus ir būtinas visoje Nigerijoje.

Projekto įgyvendinimo metu buvo susidurta su ne vienu iššūkiu, tačiau įmonės turima patirtis padėjo kilusias rizikas suvaldyti.

Kwara valstybinio universiteto generatorius pakeitė 100 kW galios saulės elektrinė finansuojama Klimato kaitos programos lėšomis. Numatytas projektų tęstinumas, jog universitetas naudotų tik žalią elektros energiją.

 

Skaityti daugiau 

Taip pat skaitykite

Saulės elektrinė žaliausiame būsto projekte Aeronamai

2016 m. sudarėme sutartį ir visai netrukus įrengėme saulės elektrinę žaliausiame būsto projekte Aeronamai. Šiuose namuose energija vartojama taip taupiai,…

Daugiau