Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Saulės baterijos

Saulės baterijos – dažnai taip pavadinami fotovoltiniai saulės moduliai, nors iš tiesų saulės baterijomis galima pavadinti ir fotovoltinių sistemų energijos kaupiklius – baterijas. Išsiaiškinkime, ko gi iš tiesų ieškote.

  • Elektros energijos kaupimui - akumuliatoriai
  • Elektros gamybai - fotovoltiniai moduliai
  • Abi technologijos yra suderinamos

SAULĖS BATERIJOS – IŠ TIESŲ, SAULĖS FOTOVOLTINIAI MODULIAI

Saulės baterijos tai 1) fotovoltiniai saulės moduliai, kurie fotoefekto dėka paverčia dalį saulės šviesos elektros energija (DC) arba 2) tai talpos-akumuliatoriai, kaupiantys saulės fotovoltinių modulių generuojamą energiją. Visgi įsitikinome, kad žmonės kalbėdami apie saulės baterijas dažnai mintyje turi būtent fotovoltinius modulius, kad būtų paprasčiau – toliau kalbėsime būtent apie “saulės baterijas”.

Solet-Technics-irengta-suprojektuota-jubiliejine-1000-oji-saules-elektrine
Ką dar turiu žinoti?

Jau išsiaiškinome, kas yra saulės baterijos, o...

Saulės elementai paverčia saulės šviesą elektros energija, šis veikimo principas paremtas puslaidininkiais. Moduliai gamina nuolatinę elektros srovę tiesiogiai iš saulės šviesos. Tuomet, keitiklis nuolatinę srovę pakeičia kintamąją srove, kuri yra paskirstoma vartotojui po namus. Įrengtas dvipusis elektos skaitiklis fiksuoja suvartojamą ir pagamintą elektros energiją. Perteklinė elektros energija, kurios vartotojas nesunaudoja yra  pasaugoma ESO tinkle už pasaugojimo mokestį.

Saulės fotovoltinių modulių vandens šildymo sistema yra pranešenė už kolektorinę sistemą žiemos metu, kuomet karšto vandens poreikis yra didžiausias. Taip pat, saulės modulių įrengimas bei eksplotavimas yra daug paprastesnis už kolektorinę sistemą. Vartotojai naudojantys kolektorinę sistema susiduria su kalkėjančių sistemos vamzdelių problema. Kai tuo tarpu naudojant saulės modulius, saulės spinduliai tiesiogiai vandens nešildo, o saulės energija paverčiama elektros energija, kuri naudojama vandens pašildymui.

Nederėtų painioti saulės kolektorių su saulės fotovoltiniais moduliais. Saulės kolektoriai yra skirti vandens pašildymui, saulės fotovoltiniai moduliai (saulės baterijos) yra skirti elektros gamybai.

į ką atkreipti dėmesį perkant?

Saulės baterijos kaina ir kiti svarbūs rodikliai

Saulės baterijos kaina ir galia

Priklausomai nuo galios ir technologijos vienos saulės baterijos kaina gali svyruoti nuo 80 iki 220 eurų su PVM. Galia nuo 325W iki 550W ar net daugiau.

Efektyvumas

Dauguma gamintojų dabar siūlo nuo 19 iki beveik 21% efektyvumą. Rodiklis parodo, kiek naudingo darbo atlieka baterija.

Halfcut technologija

Halfcut (pusinių celių) moduliai pasižymės didesniu efektyvumu, teigiama, kad šie moduliai yra ilgaamžiškesni, dėl mažesnio celės paviršiaus įtempio.

Temperatūriniai koeficientai

Duomenų lape atkreipkite dėmesį ir į tai, kiek įtakos turi aplinkos temperatūros poveikis saulės baterijos efektyvumui. Didėjant aplinkos temperatūrai efektyvumas mažėja.

Risen RSM120-6-340 saulės baterijos skaidriame fone Solet puslapiui

Saulės baterijos dydis

Saulės baterija yra standartinio dydžio ar ženkliai didesnė? Tvirtinant standartinį produktą užtenka keturių tvirtinimo taškų, tvirtinant nestandartinio dydžio baterijas gali tekti pasirūpinti didesniu skaičiumi tvirtinimo taškų.

GALIMYBĖ PASINAUDOTI PARAMA

Fiziniams asmenims bent trečdalį elektrinės vertės padengs APVA parama (iki 10 kW galios, jei esate tinkamas pareiškėjas). Nepadarykite šių klaidų!(spausti). Norint pasinaudoti parama saulės baterija turi būti tinkamai sertifikuota!

Kas dar svarbu?

garantuojame-gamyba-01

Saulės baterijų garantija

Standartinė rinkos garantija yra 12 metų, tačiau dalis gamintojų siūlo ženkliai ilgesnes produkto garantijas. Siūlome rinktis produktą su ilgesne garantija.

montavimas-ant-zemes

Estetinė išvaizda

Ar pasirinktas produktas gražiai atrodys ant Jūsų stogo? Egzistuoja įvairių saulės baterijų - visiškai juodų, aliuminio rėmo ar net raudonų (puikiai tinkančių montuoti ant čerpinio stogo).

fiksuota-kaina-01

Gamintojas

Atkreipkite dėmesį į saulės baterijos gamintoją. Ar tai patikimas gamintojas? Kiek laiko šis jau gamina produkciją? Kas nurodyta garantinėse sąlygose?

saulės baterijos ant gyvenamojo namo stogo
saulės baterijos ant gyvenamojo namo stogo
✔️ Jau nuo 2011 metų veikia mūsų klimato sąlygomis!

Solet Photovoltaics saulės baterijos

Solet Photovoltaics nuo 2011 metų gamino saulės baterijas MG AB Precizika gamykloje, koordinuoja ir prižiūri jų gamybos procesą. Produkcija sertifikuojama TUV Rheinland/TUV Nord kokybės ženklais. IEC61215 ir IEC61730 atitiktis.

Džiugu, kad gamykla gamino saulės baterijas ir pasaulyje žinomiems gamintojams – Luxor Solar, FuturaSun, Tritec (Whitelabel).

  • Solet MH serijos produkto garantija 20 metų, efektyvumo garantija 30 metų
  • Solet DMH stiklas-stiklas produkto garantija 30 metų, efektyvumo garantija 30 metų
2011
pradėta gamyba
>0
Tik teigiama galios paklaida
30
metų maksimali garantija
Daugiau
Aš noriu kaupti saulės energiją!

Saulės baterijos - energijos kaupiklis?

SAULĖS FOTOVOLTINIAI MODULIAI GENERUOJA ENERGIJĄ

Dienos metu yra gamina elektros energiją, hibridinis galios keitiklis šią energiją paskirsto – į saulės bateriją arba į ESO tinklą.

BATERIJA YRA PILNAI PRIKAUPIAMA

Visų pirma pilnai prikaupsite saulės baterija – ši energija Jums bus nemokama. Kai baterija prisipildys pilnai, perteklinę energiją perduosite į ESO tinklą pasaugojimui. Tokiu būdu sumokėsite ženkliai mažesnį pasaugojimo mokestį sezono metu. Svarbu paminėti, kad hibridinis keitiklis turi neleisti baterijai pilnai išsikrauti ir reguliariai šią apkrauti, kad ji neprarastų talpos savybių.

AR SAULĖS BATERIJOS VEIKIA BE ELEKTROS?

Priklausomai nuo hibridinio keitiklio modelio energiją iš baterijų galite naudoti, jei ESO tinkle ddingtų elektra. Itin svarbu paminėti, kad Jūsų namo elektros įvade turi būti numatyta speciali perjungimo galimybė, kad į ESO tinklą jokiu būdu nepatektų Jūsų generuojama energija (kol tinklas tvarkomas).

solax saulės baterija ir hibridinis keitiklis
Galimas finansinis sprendimas saulės baterijų įsigijimui

Saulės baterijos išsimokėtinai

Saulės baterijas galite įsigyti išsimokėtinai, su nedidelėmis palūkanomis. Paskaičiuokite, kiek kainuotų Jūsų 5 kW įranga (pilnas komplektas)

park town integruota i fasada saules elektrine
DUK

Dažniausiai užduodami klausimai

Saulės baterija – nekorektiška sąvoka. Įprastai, žmonės kalbėdami apie “saulės baterijas” kalba apie saulės fotovoltinius modulius. Saulės modulis neakumuliuoja energijos, šią funkciją gali atlikti autonominės ar hibridinės elektrinės akumuliatoriai. Gaminančių vartotojų atveju – baterija (saugykla) yra ESO skirstomasis tinklas.

Žiūrėti visus

Turite klausimų?

Susisiekite