Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Saulės elektrinės veikimo principas

Solet Technics saulės elektrinės saules elektrine kaina efektyvumas atsiperkamumas

Saulės elektrinė – efektyvus ir ekologiškas būdas žalios elektros energijos gamybai. Sužinokite daugiau.

Kaip veikia saulės elektrinė?

Saulės elektrinės veikimo principas yra ganėtinai paprastas: saulės moduliai prie stogo (arba prie konstrukcijos ant žemės) yra pritvirtinami specialiais laikikliais, sumontuotų fotovoltinių modulių pagalba yra generuojama pastovi elektros srovė, kuri keitiklio pagalba yra paverčiama į kintamąją srovę ir tinklų pagalba perduodama namuose naudojamiems elektriniams prietaisams (energijos perteklius – atiduodamas pasaugojimui). Saulės energija yra neišsenkantis išteklius, kuris gali būti naudojamas ištisus metus, tačiau neretai kyla dvejonių, ar Lietuvoje gaunamas saulės energijos kiekis yra pakankamas užtikrinti nenutrūkstamą energijos tiekimą. Taigi, ar sprendimas įsirengti saulės elektrinę visuomet pasiteisina?

Saulės energijos kiekis vėlyvą rudenį ir žiemą

Vėlyvą rudenį ir žiemą dienos tampa trumpos, o saulės spinduliais galime džiaugtis tikrai ne visada, todėl baiminamasi, kad naudojama saulės elektrinė šiuo sezonu nebus pakankamai efektyvi. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad pavasarį ir vasarą įprastai yra sugeneruojamas elektros energijos perteklius, kuris niekur nedingsta: jis gali būti saugomas arba saulės elektrinės akumuliatoriuje, arba ESO tinklo saugykloje. Jei pasirenkama pastaroji galimybė, sugeneruota elektros energija yra „pasaugoma“ iki tol, kol pajusite tam poreikį (bus grąžinamas toks pat elektros energijos kiekis, koks buvo perleistas „saugojimui“ už pasaugojimo mokestį, kuris 2020 m. yra 0,052 EUR su PVM). Žinoma, vėlyvą rudenį ir žiemą suvartojamos elektros energijos kiekis smarkiai išauga ir mūsų šalyje gaunamos saulės spinduliuotės šiam poreikiui tenkinti nepakanka. Būtent šis faktorius ir gąsdina daugelį vartotojų, kurie vis svarsto apie galimybę įsirengti elektrinę, tačiau tikrai nėra reikalo nuogąstauti – vasarą ir pavasarį sukauptos perteklinės energijos tikrai pakaks tamsiam periodui ir Jūs galėsite patenkinti elektros suvartojimo poreikius tik už pasaugojimo mokestį (šiuo laikotarpiu už elektrą mokėsite 65 % mažiau, nei rinkos kaina), žinoma, jeigu tik elektrinė suprojektuota ir parinkta tinkamai.

Nuo ko pradėti?

Pirmiausia vertėtų paskaičiuoti, kokio galingumo saulės elektrinė turėtų pilnai patenkinti jūsų poreikius. Preliminarius skaičiavimus nesudėtingai galima atlikti savarankiškai: metinį suvartojamą elektros kiekį (kWh) padalinkite iš 1000, ir taip sužinosite, kokio galingumo elektrinės jums reikės. Pavyzdžiui, jei per metus suvartojate maždaug 6000 kWh elektros energijos, jums reikės 6 kW galingumo elektrinės (idealiomis sąlygomis). Taip pat galite pasinaudoti mūsų svetainės pagrindiniame puslapyje pateikta skaičiuokle ir numatyti elektrinės galią, pagal faktines, vidutines elektros energijos išlaidas ir planuojamą poreikį. Vis dėlto, optimaliam galingumo įvertinimui prireiks tikslesnių skaičiavimų, todėl geriausia kreiptis į specialistus, kurie tai galės padaryti už jus. Reikalingam saulės elektrinės galingumui gali turėti įtakos stogo nuolydis, gyvenamoji vieta, šešėliai ir kita, todėl savarankiškai atlikti skaičiavimus ne visada yra įmanoma. Projektuotojai naudoja specialias programas, kurių pagalba yra įvertinami visi faktoriai, todėl rasti tinkamiausią sprendimą galima gerokai paprasčiau.

Kiek laiko truks saulės elektrinės įrengimas?

Dažniausiai įrengimas trunka 1 – 3 mėn. nuo sutarties pasirašymo dienos. Jei pasirenkamos saulės elektrinės, kurių galingumas yra mažesnis nei 30 kW – dokumentų parengimas trunka trumpiau. Jei numatoma galia yra didesnė nei 30 kW – elektrinės įsirengimo procesas trunka ilgiau.

Įrengus saulės elektrinę jos savininkas tampa ne tik vartotoju, bet taip pat ir gamintoju: saulės elektrinė yra prijungiama prie namų tinklo, jos energija yra tiekiama namų ūkiui, o perteklinė energija yra perduodama ESO tinklams arba yra saugoma akumuliatoriuje. Jei elektros energijos pritrūktų, jos atgausite tiek, kiek perdavėte „pasaugoti“, todėl energijos tiekimas tampa nenutrūkstamu procesu. Investicijos įprastai atsiperka per maždaug 9 metus (nesinaudojant subsidija), tačiau šis laikotarpis visada priklauso nuo pasirinktos saulės elektrinės efektyvumo, kokybės ir, žinoma labiausiai, nuo elektros energijos vartojimo įpročių. Pasižiūrėkite mūsų įrengtų saulės elektrinių skyrelį čia.

Daugiau informacijos gausite susisiekę su mumis:

APVA saulės elektrinė namams su dvipuse apskaita kaip gauti parama

saules elektrines kaina

 

Taip pat skaitykite

Saulės jėgainės gali būti įrengiamos ir žiemą, apie ką verta pagalvoti?

Nors nuo 2024 metų pradžios tarifai gaminantiems vartotojams už naudojimosi elektros tinklais paslaugas ir padidėjo,  dabar vis dar yra geriausias…

Daugiau

Mus rekomenduoja

Skaityti
solet atsiliepimai