Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Saulės elektrinių priežiūra ir dažniausiai daromos klaidos

dazniausiai daromos klaidos saules elektrines

Nors gyvename ganėtinai ramioje geografinėje zonoje, Lietuvoje taip pat pasitaiko įvairių stichinių nelaimių, tokių kaip kruša, stiprios liūtys, vėjas ar gausus sniego kiekis. Stichiniai reiškiniai gali pažeisti saulės elektrines. Kiekvienas, kuris yra įsirengęs saulės elektrinę turėtų žinoti kaip teisingai elgtis, jeigu elektrinė būtų paveikta stichinės nelaimės.

Saulės elektrinių stichinių nelaimių atvejai Lietuvoje

Apie saulės elektrinių priežiūrą ir remontą kalbama, kur kas mažiau nei apie jų įrengimą, stichinės nelaimės Lietuvoje nėra toks retas reiškinys. Plačiau komentuoja UAB „Saulės elektrinių servisas direktorius” Ugnius Jonas Franckevičius.

„Po šiemet vykusios krušos fiksavome dužusių modulių atvejų. Sulaukėme daugiau skambučių iš klientų, kurie elektrines pasistatę ant šlaitinių stogų. Pastebėjome, kad kuo mažesniu kampu sumontuota elektrinė, tuo didesnė tikimybė, kad per krušą buvo pažeisti moduliai. Tiesa, labai nudžiugino ir kitokie gauti klientų atsiliepimai: „Pas mane plastmasiniai lietaus latakai sudaužytini, keli langai išdužę, žmonių stogai kiauri, antenos numuštos, medžiai išvirtę, o saulės elektrinės moduliai atlaikė kiaušinio dydžio aštrius ledo gabalus, uraganinį vėją.“

Saulės elektinių serviso direktorius taip pat pataria, ką reiktų daryti po didesnių gamtos išdaigų.

„Po tokių stichijų kaip kruša, stipri liūtis ar vėjas, gyventojams patiems lipti ant stogų nerekomenduojame, bet modulius patikrinti galima užlipus ant stogo ir įdėmiai apžiūrėjus jų paviršių – geriausia šį darbą patikėti profesionalams, turintiems visą reikiamą įrangą. Tokių patikrų metu patikrinama, ar moduliai neskilę, nesutrūkinėję ar nenuplėšti laidai. Net mažas įskilimas modulio paviršiuje gali turėti neigiamos įtakos modulių sandarumui ir ilgaamžiškumui. Papildomai galite peržvelgti keitiklio stebėsenos sistemą – ar dirba, ar neindikuoja klaidų. Pastebėjus pažeidimus juos užfiksuokite, kreipkitės į specialistus.“ Teigia Ugnius Jonas Franckevičius.

Saulės elektrines svarbu prižiūrėti ir tikrinti reguliariai

Apskritai labai svarbu tokias patikras atlikti reguliariai – mažiausiai kartą į metus, o po tokių įvykių kaip krušos, audros rekomenduojama patikrą atlikti profilaktiškai iš kart po meteorologinio įvykio. Patikros metu patikrinama ar moduliai neskilę, nesutrūkinėję ar nesuplėšyti laidai, apžiūrima bendra elektrinės, jos konstrukcijų būklė. Net mažiausias įskilimas modulio paviršiuje gali turėti neigiamos įtakos modulio sandarumui ir ilgaamžiškumui. Profilaktiškai galima peržvelgti galios keitiklio stebėsenos sistemą – ar sistema veikia ir neindikuoja klaidų.

Tiems, kurie dar tik planuoja įsirenginėti elektrines, pirmiausia patariame pasirinkti patikimą rangovą, o montuojant elektrinę savarankiškai svarbu įsitikinti, kad elektrinė sumontuota tinkamai. Populiarėja nepriklausomų ekspertų audito po saulės elektrinės sumontavimo paslauga, jos metu specialistas vertina objektą pagal geriausias saulės elektrinių montavimo praktikas.

Saulės elektrinės draudimas

UAB Solet visais atvejais rekomenduoja drausti saulės elektrinę nuo stichinių nelaimių. Dauguma draudimo bendrovių suteikia galimybę apdrausti ir saulės jėgainę ant stogo, kuomet draudžiate savo turtą. Ši paslaugos apimtis dažnai apmokestinama papildomai. Jeigu Jūsų saulės elektrinė yra sumontuota ant žemės – tokiu atveju tikėtina, kad teks pasirūpinti ir atskiru statinio draudimu.

4 dažnos klaidos prižiūrint saulės elektrinę

 • Saulės elektrinės nėra reguliariai tikrinamos

Reguliariai neprižiūrimų saulės modulių galia gali sumažėti. Galite susidurti su laidų gedimais, to pasėkoje gali kilti gaisro pavojus. Štai kodėl svarbu reguliariai tikrinti saulės modulius, kad įsitikintumėte, jog jis tinkamai veikia. Pasitaiko atvejų, kai po moduliais lizdus susuka paukščiai, gyvena voverės (kurios net nugraužia kabelius). Būtina tikrinti tiek modulių paviršių, tiek situaciją po saulės moduliais. Kabeliai turi būti pritvirtinti prie konstrukcijos ar modulių, negali laisvai gulėti ant stogo dangos.

 • Per dažnas ir netinkamas valymas

Valydami saulės modulius per dažnai (arba netinkamai) galite subraižyti šių paviršių, o tai gali visam laikui sugadinti saulės modulius. Subraižius saulės modulį į stiklo mikroporas gali patekti purvo, tai sumažins elektrinės efektyvumą.

 • Sniego valymas nuo saulės modulių

Valyti sniegą nuo saulės modulių, kad būtų generuojama elektros energija – nerekomenduojame. Žiemos sezonu elektrinės elektros energijos gamybą galime laikyti praktiškai nuline. Kas liečia sniego apkrovas – sniego valymas rekomenduojamas, esant kritiniam sniego sluoksniui.

Moduliai yra pakankamai tamsūs, slidaus paviršiaus, todėl sniegas gana greitai ištirps arba nuslys, kai pasirodys pirmoji saulė. Žinoma, šis efektas gali nepasireikšti, jei modulių kampas horizonto atžvilgiu pakankamai mažas. Tokiu atveju, esant dideliam sniego sluoksniui rekomenduojama nuimti viršutinį sniego sluoksnį, kad sumažinti stogo, modulių ir konstrukcijų apkrovas (paliekant 2-5 cm sniego ant modulių paviršiaus, kad nebūtų pažeista modulio priekinė dalis).

 • Neatsakingas valymas

Jeigu moduliai yra nešvarus, turite juos švelniai išvalyti. Kai darote per daug spaudimo, gali atsirasti įtrūkimų ir kitokio pobūdžio pažeidimų, o tai turės įtakos jų veikimui. Valyti saulės modulius reikėtų pavasarį po žiedadulkių sezono, jeigu netoli vyksta statybos darbai ir pernešama daug dulkių. Valyti elektrinę užtektų kartą į metus, o visus valymo darbus palikti profesionalams, kurie turi visas tam reikalingas priemones.

Saulės elektrinių konstrukcijos pasirinkimas

Solet siūlo platų konstrukcijų bei kitų reikalingų dalių pasirinkimą skirtingoms stogo dangoms ir jų tipams. Renkantis svarbiausia pasitarti su profesionalais ir išrinkti tinkamiausią variantą. Solet specialistai turintys ilgametę patirtį visada pasiruošę patarti ir padėti kiekvienam klientui.

Turite klausimų? Bendraukime!

  Taip pat skaitykite

  Saulės jėgainės gali būti įrengiamos ir žiemą, apie ką verta pagalvoti?

  Nors nuo 2024 metų pradžios tarifai gaminantiems vartotojams už naudojimosi elektros tinklais paslaugas ir padidėjo,  dabar vis dar yra geriausias…

  Daugiau

  Mus rekomenduoja

  Skaityti
  solet atsiliepimai