Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Solet Technics įkūrė įmonę Danijoje

Per patį pandemijos įkarštį įsteigta įmonė jau pradeda įgyvendinti ir pirmuosius projektus.

Keturi mėnesiai. Tiek laiko užtruko nuo idėjos iki „Solet Technics“ dukterinės įmonės „Solet Denmark“ biuro atidarymo pačiame Orhuso, antrojo pagal dydį Danijos miesto, centre viename moderniausių pastatų visoje Danijoje.

Danijos karalystę bendrovė pasirinko ne atsitiktinai. „Atliekant Skandinavijos šalių rinkų tyrimą tarp kitų kriterijų analizavome ir konkrečios šalies ateinančių dešimties metų atsinaujinančios energetikos plėtros planus. Danijos Nacionalinis energetikos ir klimato kaitos planas išsiskyrė didžiausiomis ambicijomis – iki 2030 m. sumažinti anglies dioksido išmetimą 70 proc., o iki 2050 m. tapti absoliučiai kilmatui neutralia šalimi. Taip pat Danija yra numačiusi didžiausią saulės energijos plėtrą, didesnę nei kitų atsinaujinančių energijos šaltinių“, – priežastis įvardija „Solet Denmark“ projektų ir pardavimų vadovas Marius Butkus.

Aštuonerius metus Danijoje gyvenantis M. Butkus pabrėžia, kad bendrovės įsteigimas vyko pandemijos įkarštyje, tad buvo iššūkis, tačiau atsivėrusios nuotolinio bendravimo galimybės tapo anksčiau nevertintu privalumu.

Balandžio mėnesį pradėjusi veikti bendrovė jau laimėjo pirmąjį viešojo pirkimo konkursą – „Solet Technics“ įrengs 72 kW saulės elektrinę ant Orhuso savivaldybės mokyklos stogo. M. Butkaus teigimu, tai yra labai svarbus pasiekimas, nes Danijos rinkoje 90 proc. saulės modulių yra pagaminti Kinijoje ir tai bus pirmas kartas, kai šioje šalyje bus montuojami Lietuvoje pagaminti saulės moduliai.

Taip pat „Solet Denmark“ tapo Danijos saulės energetikos asociacijos nare. Bendrovės atstovas sako, kad narystė yra labai svarbi pasitikėjimą garantuojanti vizitinė kortelė, pelnyta dėl bendrovės požiūrio: „Mes atėjome į Danijos rinką ne kaip kuo greičiau pasipelnyti tenorintys konkurentai. Mes atėjome kaip partneriai, turintys gerus sprendimus, aukštos kokybės produktus, ilgametę patirtį, tikintys, kad galime prisidėti prie nacionalinio energetikos ir klimato kaitos plano tikslų.“

Sparčiai privačiame, verslo ir valstybiniame sektoriuose dirbanti įmonė planuoja iki Kalėdų Danijoje įrengti daugiau nei dešimt saulės elektrinių, o ilgalaikis tikslas – būti tarp saulės energetikos lyderių Danijoje ir Skandinavijoje.

Tačiau M. Butkaus teigimu, įžengti į užsienio rinką paprasta nėra, o trimis didžiausiais sunkumais jis įvardija biurokratiją, kalbos barjerą ir kartais skeptišką požiūrį į Lietuvą.

„Įmonei įeiti į rinką, kurioje nemoka tos šalies kalbos ir neturi įstatyminės bazės žinių, reiškia daugybę papildomų finansinių išlaidų vertėjui, teisininkui, jau nekalbant apie susišnekėjimą su darbuotojais, klientais, partneriais. Todėl tam tikroje šalyje jau gyvenantys lietuviai, mokantys vietinę kalbą, pažįstantys darbo kultūrą, išmanantys tam tikras profesines sritis Lietuvos įmonėms yra milžiniška vertybė“, – sako M. Butkus.

Taip pat skaitykite

Saulės elektrinės montavimas ir tvirtinimo konstrukcijos

Saulės modulių efektyvumas yra aukščiausias tada, kai juos pasiekia tiesioginiai, statmenai “krentantys” saulės spinduliai, aplinkos temperatūra yra pakankamai žema, vėjuota….

Daugiau

Mus rekomenduoja

Skaityti
solet atsiliepimai