Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Solet Technics mini 10 metų veiklos jubiliejų!

Solet Technics gamykla ir generalinis direktorius Andrius Karazinas apie

Anot direktoriaus, sunkiausiais laikais įmonė tiesiog bandė išgyventi griebdamasi įvairių projektų. „Kelerius metus darėme visokius įdomius dalykus – pavyzdžiui, projektavome modulius „Hesburgeriui“ Ukmergės g. Jie turi fiksuotas žaliuzes, kurių šešios eilės yra pakeistos siaurais, specialiai jiems pagamintais moduliais. Zoologijos sode padarėme pirmą integruotą stogą – už tai jie leido mums pasikabinti savo reklamą ant kupranugario gardo“, – juokiasi Andrius Karazinas. 

Šiandien esame laimingi, turėdami darnų kolektyvą, visus savo srities specialistus po vienu stogu ir nebekeldami sau klausimo – kaip išgyventi, o kartu su darbuotojais ir mūsų klientais kuriame ir puoselėjame darnaus verslo modelį.

Džiaugiamės tvaria ir sėkminga veiklos plėtra Danijoje ir Švedijoje!

2015 m. pagaliau, padedant saulės energetikos asociacijai, įvyko lūžis – Vyriausybė priėmė palankesnius įstatymo pakeitimus ir, galėdama vykdyti jau daugiau projektų, po truputį įmonė atsitiesė. O šiemet, dešimtmečio proga, šovė ir į užsienį – atidarė „Solet Denmark“ ir jau turi pirmuosius užsakymus. „Visada bandėme landžioti į užsienį. 2018 m. ant Italijos-Šveicarijos sienos kalnuose įrengėme elektrinę. Teko susitaikyti su ne bet kokiais reikalavimais: ten buvo 1 tūkst. metų kaimelis, kur bet kokių modulių jau neuždėsi – teko ieškoti su rudais rėmais, kad atitiktų namų čerpių spalvą.” – sako generalinis direktorius Andrius Karazinas.
Balandžio mėnesį pradėjusi veikti mūsų dukterinė Solet Denmark bendrovė jau laimėjo pirmąjį viešojo pirkimo konkursą – „Solet“ Danijoje įrengs 72 kW saulės elektrinę ant Orhuso savivaldybės mokyklos stogo.
Danijos karalystę bendrovė pasirinko ne atsitiktinai. „Atliekant Skandinavijos šalių rinkų tyrimą tarp kitų kriterijų analizavome ir konkrečios šalies ateinančių dešimties metų atsinaujinančios energetikos plėtros planus. Danijos Nacionalinis energetikos ir klimato kaitos planas išsiskyrė didžiausiomis ambicijomis – iki 2030 m. sumažinti anglies dioksido išmetimą 70 proc., o iki 2050 m. tapti absoliučiai klimatui neutralia šalimi. Taip pat Danija yra numačiusi didžiausią saulės energijos plėtrą, didesnę nei kitų atsinaujinančių energijos šaltinių“, – priežastis įvardija „Solet Denmark“ projektų ir pardavimų vadovas Marius Butkus.
Taip pat džiaugiamės pasirašę vieną didžiausių kontraktų per 10 metų įmonės veiklos laikotarpį. Šis kontraktas leis įrenginėti jėgaines ir Švedijos rinkoje. Pasirašėme 5 mln. eurų vertės saulės jėgainių rangos darbų kontraktą – iššūkių instaliuojant saulės elektrines Švedijoje tikrai bus!

Įvykdėme eilę dvišalį bendradarbiavimą skatinančių projektų užsienyje

Remiantis Jungtinių Tautų Bendrosios klimato kaitos konvencija, visos konvencijoje paminėtos šalys, atsižvelgdamos į bendrą, bet diferencijuotą atsakomybę yra įsipareigojusios mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą į atmosferą. Lietuva, kartu su kitomis šalimis, įrašytomis į Konvencijos II priedą, yra įsipareigojusios padėti besivystančioms šalims pasitelkiant klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie klimato kaitos priemonių vykdymą. Solet Technics per pastaruosius tris metus įgyvendino eilę dvišalį bendradarbiavimą skatinančių projektų Sakartvele, Nigerijoje, Armenijoje, Moldovoje.

Sprendimą susitelkti į dvišalę paramą lėmė Lietuvos Vyriausybės politika. Dvišalė parama yra efektyvi ir naudinga abiem šalims, ji ne tik padeda keistis Lietuvos patirtimi ir užmegzti vertingus ryšius bendradarbiaujant, bet ir prisideda prie švaresnės aplinkos puoselėjimo. Tiekiame lietuviškus Solet Photovoltaics modulius, su kitais patikimais ir patikrintais saulės jėgainių komponentais, konsultuojame vietinius įrengimo ir plėtros klausimais, organizuojame seminarus.

Tikime, kad tai tvarki priemonė, kurioje ketiname dalyvauti ir ateityje.

Aktyviai dalyvavome viešuosiuose pirkimuose

Visą darbo laikotarpį aktyviai projektuodavome, modeliuodavome ir įrengdavome saulės jėgaines biudžetinėms įstaigoms. Džiaugiamės, kad 2021 m. gegužės mėnesį turime 122 laimėtus viešuosius pirkimus – padedame Lietuvos biudžetinėms įstaigoms apsirūpinti žalia energija.

“Viešųjų pirkimų sektorius mums yra pakankamai sudėtingas, kadangi dažniausiai yra vykdomi mažiausios kainos konkursai, kur laimėtojas išrenkamas pagal pasiūlytą kainą. Kaip faktas – konkursai laimimi su pigiausia, ne visuomet aiškios kilmės įranga. Ne kartą teko pasimokyti, kad tokios įrangos pasirinkimas nėra geriausias sprendimas. Štai 2020 m. teko padėti vienai įstaigai keičiant visus įstaigos saulės modulius, kadangi rangovas, kuris įrengė elektrinę su nežinomos kilmės moduliais jau bankrutavęs. Mes tiekiame pagrindine tik lietuviškus fotovoltinius modulius, kurių kaina yra kiek didesnė, todėl sunku konkuruoti.”, – sako projektų vadovas Edgaras Reut

Solet Technics iki 2021 m. įrengė/suprojektavo virš 1MW saulės jėgainių viešosios paskirties įstaigose. Šios jėgainės bendrai turėtų sugeneruoti virš 30 GWh elektros energijos, išsaugoti virš 300 tūkst. medžių ir sumažinti apie 4 mln. t. CO2 emisijos.

Solet Technics saulės parkas “Vytis I etapas” – jau išparduotas

A.Karazinas džiaugiasi, kad 2019 metais Lietuvoje įstatymais buvo įtvirtinta absoliuti naujovė pasaulyje: galimybė elektrą gamintis nuotoliniu būdu – parkuose: „Tokios iniciatyvos pasaulyje ne naujiena, bet valstybiniu lygiu to dar nebuvo. Tai reiškia, kad žmogus gali įsigyti dalį elektrinės ir prisiskirti ją sau prie namų. Apie 40 proc. žmonių Lietuvoje gyvena butuose, kur ant stogo negalima įsirengti elektrinės, bet dabar jie gali sau gamintis elektrą – šis įstatymas atvėrė naujas plėtros galimybes“.

Ilgai nesvarstę – išbandėme šią galimybę ir pradėjome vystyti pirmąjį savo saulės parką “Vytis”. Džiaugiamės, kad nors ir su iššūkiais, tačiau sugebėjome įgyvendinti projektą praktiškai be vėlavimų, klientai patikėję mumis jau naudojasi žalia energija, kuri tiekiama iš Moletų raj., saulės parko Vytis.

Tai pažangus ir efektyvus saulės parkas, kuris bendrasavininkiams žaliąją energiją gamins net 30 metų. Savo klientams garantuojame, kad 1 kW saulės parko dalis, per šį laikotarpį sugeneruos mažiausiai 29 239 kWh elektros energijos. Mūsų klientams dėl didesnio modulių efektyvumo investicija atsipirks greičiau, lyginant su saulės elektrine, kurioje instaliuoti standartiniai moduliai. Elektrinėje yra naudojami vieni galingiausių, lietuviški 440W nominalios galios pusinių monokristalinių fotoelementų (half-cut), dvipusiai (bifacial), stiklas-stiklas (glass-glass) moduliai su 30 metų gamintojo garantija. Šie pažangūs ir modernūs moduliai pagaminti taip, kad generuotų elektros energiją tiek iš priekinės, tiek iš galinės pusės. Kitaip tariant, panaudojama ne tik tiesioginė saulės šviesa, bet ir jos atspindžiai. Tokiu būdu, idealiomis sąlygomis moduliai galėtų gaminti iki 25 proc. daugiau elektros energijos, palyginti su įprastiniais moduliais. Mes prognozuojame, kad Lietuvos sąlygomis pasieksime bent 12% didesnį elektros energijos derlių

Ar bus naujas saulės parkas?

Vos tik išpardavę 1,05 MW galios saulės parką “Vytis” pradėjome sulaukti klientų klausimų: “nespėjau įsigyti, galbūt dar turite “paslėpę” 1-2 kW Vyčio dalį?”, “ar dar bus galima įsigyti saulės parko dalį?”, “ar bus antras saulės parko etapas?”
Sulaukdami tokio susidomėjimo – su džiaugsmu pranešame, kad antrasis saulės parko etapas bus pradėtas vystyti artimiausiu metu! Šiuo metu yra derinami dokumentai, ruošiamės pristatyti parką saulėsparkaiLT platformoje.

Lietuviškumas – pridėtinė vertė vartotojui

Dešimtmetį saulės energetikos sektoriuje veikiančios bendrovės „Solet Technics“ direktoriaus teigimu, tai reiškia, kad darbo yra tikrai daug, turėtų rastis dideli saulės parkai, o vartotojams šioje perspektyvje reikšmingą pridėtinę vertę suteikia būtent Lietuvos gamintojai.

„Per visus šiuos metus sulaukdavome komentarų, kad vietiniai gamintojai neprilygsta užsienio kompanijoms, kad bankrutuosime ir vartotojai liks be garantijų. Realybė rodo, kad pragyvenome ne vieną didelę Kinijos ar Vokietijos bendrovę. Tikime, kad dabar esame pirmaujanti kompanija Lietuvoje, įrengusi daugiau nei 1000 saulės elektrinių. Taip pat visada akcentuojame, kad esame vartotojų kaimynai, o tai – labai svarbus garantijos momentas. Turint gamintoją šalia, ne už kelių šimtų ar tūkstančių kilometrų, garantinės sąlygos yra ranka pasiekiamos“, – sako A. Karazinas ir priduria: „Atsinaujinantys šaltiniai yra ateitis. Galime neigti, galime priešintis, bet tai – tik laiko klausimas. Į atliekų rūšiavimą prieš kelis metus irgi buvo kreivai žiūrima, o dabar net mokyklinukai savo tėvus bara, jei šie nerūšiuoja.

Elektros energijos poreikis auga ir toliau dar labiau augs, pagalvokime vien apie elektromobilių perspektyvas. Todėl poreikis naudoti pigesnę ir aplinkai nežalingą saulės energiją taps lyg duona kasdienė.  Ateis laikas, kai bus gėda naudoti ne „žalią“ energiją.“

Skaitykite gen. direktoriaus Andriaus interviu: Lrytas portale

Taip pat skaitykite

Saulės elektrinės montavimas ir tvirtinimo konstrukcijos

Saulės modulių efektyvumas yra aukščiausias tada, kai juos pasiekia tiesioginiai, statmenai “krentantys” saulės spinduliai, aplinkos temperatūra yra pakankamai žema, vėjuota….

Daugiau

Mus rekomenduoja

Skaityti
solet atsiliepimai