Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimas – kaip įrengti EV stotelę?

irengta elektromobilio ikrovimo stotele

Vienas iš elektromobilio įsigijimo privalumų yra atsisveikinimas su degalinėmis. Tačiau tai nereiškia, kad elektromobilio nereikia krauti. Visgi, galite sumažinti apsilankymų skaičių viešose įkrovimo stotelėse įsirengdami savo nuosavą įkrovimo stotelę namuose ar daugiabutyje. Namų garaže arba parkavimo vietoje įrengta stotelė yra pigus, patogus ir saugus įkrovimo būdas, kurį renkasi daugelis elektromobilių vairuotojų.

Kviečiame plačiau susipažinti su stotelės namuose privalumais, įrengimo procesu bei skirtumais tarp elektromobilio įkrovimo stotelės įrengimo nuosavame name ir daugiabutyje.

Elektromobilių įkrovimo stotelės įrengimas namuose

Įkrovimo stotelė namuose reikalauja papildomų išlaidų, tačiau atsižvelgus į visus privalumus, pasirinkimas yra vertas investicijos. Ne tik visada rasite vietos, bet ir jausitės saugiai palikdami elektromobilį nuosavame kieme arba Jums priklausančioje parkavimo vietoje. Taip pat, elektromobilį įkrausite pigiau. Įkrovimui elektros išlaidos bus mažesnės, palyginus su mokėjimais viešosiose stotelėse. Be to, kai kurios įkrovimo stotelės gali pateikti išlaidų duomenis realiuoju laiku, o išmanieji sprendimai leis reguliuoti įkrovimo galią pagal asmeninius poreikius (pavyzdžiui, dinaminio valdymo funkcija).

Taip pat, įkrovimo stotelė pakelia Jūsų namo arba parkavimo vietos vertę. Ypač didėjant susidomėjimu žaliosiomis transporto alternatyvomis, vairuotojai vis dažniau renkasi persėsti į elektromobilį. Pasauliui siekiant šimtaprocentinio atsinaujinančių šaltinių panaudojimo, Jūsų namuose įrengta įkrovimo stotelė ateityje bus dar didesnis privalumas. Papildomą naudą galima įžvelgti ir butuose gyvenantiems elektromobilių savininkams. Šiandien dar daugiabučiai nėra pritaikyti “paprastam” įkrovimo stotelių įrengimui. Jei stotelę įsigysite pirmi, Jums tikėtina, kad nereikės sukti galvos dėl investicijų į tinklo atnaujinimą. O ateityje parduoti parkavimo vietą bus lengviau.

Nuolatinis elektromobilio naudojimas ir įkrovimas taip pat sumažina baterijos gebėjimą išlaikyti energiją, todėl kelis kartus per dieną važiuoti į mieste esančią stotelę gali būti neefektyvu. Jei norite sulėtinti baterijos degradaciją, rekomenduojame ją įkrauti pilnai. Tokiu būdu Sutaupysite ir laiko. Per naktį palikę elektromobilį krautis, ryte turėsite dienos kelionėms pasiruošusią transporto priemonę.

Kaip įsirengti įkrovimo stotelę daugiabutyje ar privačiame name?

Jei nusprendėte įsigyti elektromobilį, galėsime padėti Jums įsirengti EV įkrovimo stotelę nuosavo namo garaže. Įsirengiant stotelę privataus namo ar kotedžo garaže – procesas greitas ir nesudėtingas. Situacija kiek sudėtingesnė daugiabučių gyventojams. Tačiau vis tiek įrengti įkrovimo stotelę galima ir asmeninėje stovėjimo vietoje. Tereikia gauti atitinkamus leidimus ir galėsite įkrauti naująją transporto priemonę. Tiesa, tai užtrunka laiko, tad vertėtų pradėti apie tai galvoti dar prieš įsigijant transporto priemonę.

Prieš įsirengdami įkrovimo stotelę, nepamirškite pasiruošti. Gyvenantiems bute teks pasirūpinti gyventoju balsavimu, namo bendrijos atstovo arba administratoriaus sutikimu įrengti stotelę (tvarka priklauso nuo bendrijos ar administravimo formos). Taip pat itin svarbu peržvelgti ar namų elektros infrastruktūra geba eksploatuoti papildomą įrangą, kurią ketinate įdiegti – ar šios įrangos galios Jums pakaks? Gali atsitikti taip, kad Jūsų tinklo pajėgumas yra apribotas iki tam tikros galios, pavyzdžiui 8 kW ar 11 kW (dažna įvado galia butuose). Tai reiškia, kad turite resursą – vienu metu naudoti 11 kW galios tiek EV įkrovimui, tiek buitiniams prietaisams. Čia gali nutikti ir taip, kad pavyzdžiui kraunant elektromobilį 8 kW galia ir įsijungus papildomą elektronikos prietaisą – gali būti atjungtas įvadinis automatas – dings elektra. Šią problemą galima išspręsti įsirengiant papildomą dinaminės galios valdiklį arba atitinkamai padidinus įvado galią iki “saugios” ribos.

Kaip sužinoti kokia elektros įvado galia?

Savo elektros įvado galią galite sužinoti ESO savitarnos svetainėje (spausti). Turėtumėte prisijungti prie sistemos Jums tinkamu būdu. Prisijungę prie sistemos, pagrindiniame puslapyje rastite pasirinkimą “objektai”. Pasirinkite objektą, kurio įvado galią norite sužinoti ir atsisiųskite nuosavybės ribų aktą. Ribų akto dokumente, rasite skyrelį “2. Objekto charakteristikos”, o stulpelyje “Leistinoji naudoti galia, (kW)” galite sužinoti kokia yra Jūsų elektros įvado galia. Didesnės galios nei numatyta šiame dokumente iš tinklo gauti negalėsite (be įvado galios pakėlimo).

ribu aktas elektros ivadas ikrovimo stoteles irengimui

Koks įkrovimo stotelės įrengimo procesas?

Įkrovimo stotelės įrengimo procesas gali užtrukti nuo dienos iki kelių mėnesių. Didžiąją laiko dalį užima pasiruošimo darbai (pvz., elektros saugos patikrinimai, vietinių tinklų operatorių leidimų gavimas, administratoriaus suderinimai ir pan.). Jūsų patogumui, galime pasirūpinti ir Jūsų dokumentais.

Atsakingas vadybininkas padės Jums išsirinkti tinkamiausią įkrovimo stotelę atsižvelgęs į Jūsų individualią situaciją. Vėliau yra paruošiami biurokratiniai darbai – jeigu reikalinga padidinama elektros įvado galia, suderinamas leidimas įrengti stotelę su atitinkamomis institucijomis, savininku. Turint leidimus yra įrengiama įkrovimo stotelė fiziškai.

Atvykęs, meistras padės pasirinkti geriausią įkrovimo stotelės padėtį, atsižvelgdamas į maitinimo šaltinį ir transporto priemonės parkavimo būdą. Pats įrengimas vidutiniškai trunka apie 2-3 valandas, tačiau kiekviena situacija yra unikali, o įrengimas gali skirtis priklausomai nuo stotelės tipo, atstumo iki prijungimo taško. Įkrovimo stotelė yra pritvirtinama prie sienos arba ant stovo ir saugiai prijungiama prie elektros tinklo. Vykstant elektros prijungimo darbams elektra atjungiama neilgam laiko tarpui.

Įsitikinęs, kad įrenginys yra tinkamai sumontuotas ir saugus naudoti, montuotojas Jus supažindins su nauja įkrovimo stotele, apmokys naudotis.

Dar liko neatsakytų klausimų? Kreipkitės!

Taip pat skaitykite

Saulės jėgainės gali būti įrengiamos ir žiemą, apie ką verta pagalvoti?

Nors nuo 2024 metų pradžios tarifai gaminantiems vartotojams už naudojimosi elektros tinklais paslaugas ir padidėjo,  dabar vis dar yra geriausias…

Daugiau

Mus rekomenduoja

Skaityti
solet atsiliepimai