Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Prezidentas Gitanas Nausėda lankėsi vienoje iš Solet Technics įrengtų saulės elektrinių Sakartvele

Solet Technics įrengta saulės elektrinė sakartvele

Lietuva, tapusi Europos Sąjungos nare, padeda Rytų partnerystės šalims siekti politinės asociacijos ir ekonominės integracijos su ES. 2019 m. Lietuva vystomajam bendradarbiavimui su Sakartvelu skyrė virš pusės milijono eurų. Didžioji šios sumos dalis skirta atsinaujinančios energetikos projektams Sakartvele, subsidijuotiems Klimato kaitos programos lėšomis, kurias administruoja Aplinkos projektų valdymo agentūra, Aplinkos ministerija. Dvišaliai bendradarbiavimo projektai, tokie kaip atsinaujinančios energijos technologijų diegimas, yra viena iš sričių, kuriose Lietuva rodo pavyzdį, kaip sušvelninti klimato kaitos padarinius ir paskatinti naudoti mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančias technologijas.

„Po 2008 metų karo su Rusijos Federacija, Sakartvelo teritorijoje buvo įsteigta gyvenviečių, skirtų nuo karo bėgantiems gyventojams. Kalnuotose Sakartvelo regionuose yra dažni elektros bei vandens tiekimo sutrikimai ir žema gyvenimo kokybė, Solet Technics tikslas įrengiant saulės elektrines aprūpinti nuo karo bėgančius gyventojus tvaria ir stabilia elektros energija ir gerinti gyvenimo kokybę. Nuo 2018 metų vykdome tęstinius projektus, jau elektra aprūpinome Prezeti, Tsilkani ir Tserovani įsikūrusias bendruomenes. 2020-2021 metais įrengėme ir 200 kWp galios saulės elektrinę Khurvaleti bendruomenei. Atidarymo renginys įvyko birželio 10 dieną, kurio metu Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas susitiko su Khurvaleti gyventojų bendruomene.”, – sako Solet Technics pardavimų direktorius Tomas Ridikas.

„Kai kalbėjau su vietos gyventojais, paskutinis mano klausimas buvo apie ką svajojate. Ar žinote, koks buvo atsakymas? Jie svajoja grįžti namo, svajoja grįžti namo. Štai kodėl mes turime kovoti už šiuos žmones, kad jie galėtų įgyvendinti savo svajonę”, – sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas, – apsilankęs prie okupuotų teritorijų ir šalies viduje perkeltų asmenų stovykloje Sakartvele iš labai arti mačiau, kaip politiniai sprendimai sujaukia žmonių gyvenimus, sužlugdo jaunų žmonių perspektyvas, nuskriaudžia senolius. Pasėja baimę, bet nenugali vilties. Tarp namų ir likimų griuvėsių išeigine suknele pasipuošusi mokytoja pasakojo, kad jau devynerius metus gražių kalnų apsuptoje, bet labai neramioje vietoje moko vaikus. Kaip sakė ji – ruošia geresniam gyvenimui. Nes tiki”, – tęsė Prezidentas.

Projektas yra finansuojamas Klimato kaitos programos lėšomis, kurias administruoja Aplinkos projektų valdymo agentūra, Aplinkos ministerija. Finansavimas projektams skiriamas ministro įsakymu. Šie projektai skirti dvišalio bendradarbiavimo vystymui.

Taip pat skaitykite

Saulės jėgainės gali būti įrengiamos ir žiemą, apie ką verta pagalvoti?

Nors nuo 2024 metų pradžios tarifai gaminantiems vartotojams už naudojimosi elektros tinklais paslaugas ir padidėjo,  dabar vis dar yra geriausias…

Daugiau

Mus rekomenduoja

Skaityti
solet atsiliepimai