Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Saulės elektrinės įrengimas žiemą?

APVA saulės elektrinė namams su dvipuse apskaita kaip gauti parama solet technics

Saulės elektrinės įrengimas yra galimas ne tik šiltuoju metų laiku, tačiau ir žiemą.

Atrodytų logiška saulės elektrinę įsirengti tada, kai labiausiai saulėta – vasarą. Juk žiemą nuolat apsiniaukę, o vasarą iš karto galima džiaugtis generuojama elektra ir nauda, argi ne?
Deja, ne. Šiuo atveju labai tinkamas posakis – „ruošk slides vasarą, o ratus – žiemą“. Iš tiesų saulės energija geriausia pasirūpinti iš anksto: tinkamiausias laikas įsirengti saulės modulius yra šaltasis sezonas. Pateikiame tris priežastis, kodėl verta neatidėlioti ir įranga pasirūpinti jau dabar.

Įsirengę saulės elektrinę žiemą išnaudosite visą saulės energijos sezoną

Saulės elektrinės aktyvusis veikimo sezonas tęsiasi nuo kovo iki pat rugsėjo. Pavasario ir vasaros mėnesiais Lietuvos paviršius gauna daugiausiai saulės šviesos, ypač gegužę-rugpjūtį, tad ir saulės energijos tuomet pagaminama daugiausiai. Iš esmės, galima laikyti kitų mėnesių elektros generacija ypač menka, lyginant su sezono mėnesiais. Būtent todėl yra labai svarbu, kad saulės jėgainė būtų įrengta dar prieš prasidedant sezonui, t.y., iki kovo mėnesio.

Norint, kad elektrinė pagamintų visą prognozuojamą elektros kiekį (~1000kWh iš vieno instaliuoto kW, idealiomis sąlygomis), reikia, kad produktyviausiu metu ji jau būtų pilnai pasirengusi gaminti energiją. Kitaip tariant, elektrinės įrengimo darbai iki kovo mėnesio turėtų būti jau baigti. Priešingu atveju, tik pavasarį pradėjus darbus, procesas gali užtrukti ir tikėtina bus prarasta dalis produktyviojo laiko – energijos, kai saulės baterijos ant stogo gauna daugiausiai saulės šviesos. O tai reiškia, kad greičiausiai bus sukaupta nepakankamai energijos būsimam rudens-žiemos sezonui.

Saulės elektrinė sutaupys laiko ir pinigų. Laiku įrengtos saulės jėgainės kaina

Klaidinga nuostata, kad „žiemą saulės elektrinės įrenginėti neapsimoka“, vis dar yra labai gaji.  Šaltuoju metų laiku yra įrenginėjama mažiau saulės jėgainių. Tai – dar viena priežastis pasiryžti saulės elektrinės įrengimui: pirmiausia, rangovai yra mažiau apkrauti darbais, taigi tikėtina, kad visus žingsnius nuo sprendimo iki įgyvendinimo įveiksite kur kas greičiau, nei pavasarį ar vasarą. Antra, dėl mažesnės paklausos ne sezono metu darbų ir įrangos kaina yra mažesnė. Be to, jūs turėsite pakankamai laiko išsiaiškinti rūpimus klausimus apie saulės elektrinės (saulės modulių ar “baterijų“) priežiūrą, užduoti rūpimus klausimus.

Šaltos, saulėtos dienos – ypač palankios saulės modulių našumui

Nors šaltuoju metų laiku saulėtų dienų yra nedaug, bet kai jų būna – paprastai jos būna ypač skaisčios. Svarbu suprasti, kad saulės modulių našumą veikia ne tik saulės šviesos kiekis, tačiau ir aplinkos temperatūra, vėjo greitis ir kt. Gali nuskambėti netikėtai, tačiau šaltas žiemos oras iš tiesų gali būti palankesnis – saulės moduliai gali veikti efektyviau prie žemesnės temperatūros. Gaila, kad saulėtų žiemos dienų Lietuvoje yra nedaug, bet tokios dienos taip pat prisideda prie sezono metu sukaupiamos energijos atsargų.

Įrengsime jūsų saulės elektrinę dar šią žiemą

Įsirengdami saulės elektrinę žiemą susidursite su apsnigtais saulės moduliais. Tokiu atveju gali kilti neramių klausimų – „ar sniegas nesugadins saulės modulių (saulės baterijos)?“, „ar turėčiau mėginti nuvalyti saulės modulius?“ ir pan. Dėl apsnigtų saulės modulių jaudintis nereikia– jei jūsų stogo nuolydis pakankamai didelis, sniegas ant modulių ilgai neužsilaikys, jei nuolydis nedidelis – sniegas kaupsis, bet modulių tikrai nepažeis. Įprastai slidus modulių stiklo paviršius užtikrina, kad susikaupęs sniegas nuslystų. Be to, jei yra saulėta, sniego sluoksnį greitai ištirpdo saulės spinduliai. Užtenka, kad nedidelė saulės modulio dalis gautų saulės šviesos, tuomet gauta šiluma pasiskirsto po visą modulio paviršių, ištirpina sniegą.

Tikime, kad atidėlioti saulės eletrinės įrengimo ir laukti pavasario tikrai neverta. Žiemą saulės jėgainę jums įrengsime greičiau ir kiek pigiau, tačiau svarbiausia – saulės energija kaupsis nuo pat sezono pradžios, jūs neprarasite nė vienos kilovatvalandės elektros. Tokiu būdu saulės elektrinė atsipirks greičiau, per sezoną sukaupsite visiems metams reikiamą energijos kiekį. Kuo greičiau priimsite sprendimą įsigyti saulės jėgainę, tuo greičiau galėsite džiaugtis pirmosiomis žaliomis kilovatvalandėmis ir mažesnėmis elektros energijos sąskaitomis, sumažėjusia elektros kaina.

Pasikalbėkime apie Jūsų elektrinę jau dabar!

  Taip pat skaitykite

  Saulės elektrinės montavimas ir tvirtinimo konstrukcijos

  Saulės modulių efektyvumas yra aukščiausias tada, kai juos pasiekia tiesioginiai, statmenai “krentantys” saulės spinduliai, aplinkos temperatūra yra pakankamai žema, vėjuota….

  Daugiau

  Mus rekomenduoja

  Skaityti
  solet atsiliepimai