Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Elektromobilių rinkos tendencijos ir prognozės ateičiai

Elektromobilių rinka Lietuvoje

Nauji elektromobiliai vis labiau paliečia ir lietuviškąją rinką. Kas dar visai neseniai atrodė nerealu, tampa realybe.

Publikuota: 2021-04-30

Elektromobilių rinkos tendencijos ir prognozės ateičiai

Remiantis „Regitros“ duomenimis praėjusiais metais elektromobilių pardavimų skaičius Lietuvoje paaugo 2,2 karto. Pasaulyje elektromobilių pardavimų skaičius aplenkė dyzelinu varomų automobilių pardavimus, nors dar prieš dešimtmetį dyzeliniai automobiliai sudarė maždaug pusę parduodamų automobilių rinkos. Lietuvos kontekste itin svarbu paminėti ir tai, kad prieš keletą savaičių seime buvo priimtas Alternatyvių degalų įstatymas (ADĮ), kuriame numatomas planas padidinti elektromobilių ir jų įkrovimo stotelių kiekį.

Amerikietiški kalneliai Lietuvos elektromobilių rinkoje

Pastarieji metai elektromobilių rinkoje buvo itin permainingi. Daugelis verslo sektorių susiduria su įvairiais sunkumais, ne išimtis ir elektromobilių sektorius. Karantinas turėjo įtakos šiai sferai ir sumažino parduodamų elektromobilių kiekį. „Regitros“ duomenimis, 2021 metų vasarį Lietuvoje buvo įregistruoti 37 elektromobiliai, o tai yra 1,7 karto mažiau nei pernai vasario mėnesį. Elektromobilių kaina yra kiek didesnė negu įprastų automobilių, tačiau tai nėra didžiausia kliūtis pardavėjams. Nauji elektromobiliai yra parduodami kur kas didesniu mastu, negu jiems kuriama infrastruktūra – iš esmės infrastruktūra yra viena iš priežasčių, kodėl bijoma įsigyti elektromobilį. Visoje Europoje per pastaruosius keletą metų pardavimų kiekis išaugo virš 110%, pačių elektromobilių įkrovimo stotelių pardavimų kiekis išaugo 58%. Europoje, net 76% visų įkrovimo stotelių yra keturiose valstybėse: Nyderlanduose, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Prancūzijoje, remiantis EV-VOLUMES duomenimis. Priimtas ADĮ įstatymas turėtų prisidėti prie elektromobilių populiarumo skatinimo. Pagal jį numatoma skirti finansinę paramą tol, kol kas dešimtas lengvasis automobilis mūsų valstybėje bus varomas elektros energija. Taip pat siekiama sukurti per ateinančius 10 metų apie 6 tūkst. viešai prieinamų elektromobilių įkrovimo stotelių. Rinkos ekspertai teigia, jog didžiausias lūžis turėtų įvykti maždaug 2025 metais. Manoma, jog iki 2030 metų naujų elektromobilių Lietuvoje bus parduodama tiek pat, kiek naujų tradicinių automobilių.

Elektromobilių rinkos apžvalga užsienio rinkose

VĮ „Regitra“ pateikiamais duomenimis, iki šių metų vasario 1 d. Lietuvoje buvo užregistruoti 2613 elektromobiliai. Pasauliniu mastu, tai išlieka pakankamai mažu kiekiu. Didžiąją dalį pasaulinės rinkos vis dar sudaro Kinijoje naudojami elektromobiliai, kurių produkcija siekia 45% visos rinkos (2,3 mln. naudojamų elektromobilių, remiantis EV-VOLUMES duomenimis ). Dvigubai mažesnį kiekį elektromobilių galime aptikti Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur jų bendra suma yra kiek didesnė negu 1 mln. Nepaisant to, džiugu, kad galime stebėti optimistines prognozes elektromobilių sektoriuje. Per 2020 metus, elektra varomų automobilių buvo parduota net 39% daugiau negu 2019 metais. Pavyzdžiui, jeigu Kinijoje elektromobiliai sudaro tik 5,2% visų automobilių, Norvegijoje atitinkamai šis skaičius jau siekia net 56% naudojamų automobilių. Kitos valstybės vertos paminėjimo – Islandija ir Nyderlandai, kuriose elektromobiliai sudaro 25,5% ir 15% visų naudojamų automobilių.

Kokios prognozės ateičiai?

Rūpestis dėl klimato kaitos itin prisideda prie elektromobilių augimo. Specialistai prognozuoja, jog 2035m. pasaulyje važinės daugiau kaip 140 mln. elektromobilių. Pagal „FutureBridge“ duomenis, per pirmą 2020 m. pusmetį į elektra varomų automobilių plėtros projektus buvo investuota apie 12,6 mlrd. JAV dolerių, tad ateities prognozės atrodo ganėtinai optimistiškos. Nepaisant to, jog Lietuva šiai dienai pagal įkrovimo stotelių kiekį yra penkta nuo galo Europoje, milžiniškas pardavimų pakilimas ir pasaulinės tendencijos įrodo faktą, jog šie skaičiai turi potencialo kardinaliai keistis jau netolimoje ateityje. Nauji elektromobiliai tampa vis paklausesne preke, o įkrovimo stotelės, jų kūrimas ir įrengimo skatinimas pranašauja šviesią ateitį elektromobilių sferai, tad naujai išleistas ADĮ įstatymo tikslas atrodo pakankamai realus ir savalaikis.

 

UAB Solet Technics siūlo profesionalų elektromobilių stotelių įrengimą visoje Lietuvoje. Susisiekite su mūsų specialistais ir mes parinksime Jums tinkamą sprendinį už optimalią kainą. Prisidėkime prie žaliosios infrastruktūros vystymo kartu!

 

Taip pat skaitykite

Saulės elektrinės montavimas ir tvirtinimo konstrukcijos

Saulės modulių efektyvumas yra aukščiausias tada, kai juos pasiekia tiesioginiai, statmenai “krentantys” saulės spinduliai, aplinkos temperatūra yra pakankamai žema, vėjuota….

Daugiau

Mus rekomenduoja

Skaityti
solet atsiliepimai