Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Įsigyjant saulės elektrinę verta pagalvoti apie didėjantį energijos poreikį

solet technics saulės modulis mėlynas

Skaičiuojame, kad pastaruoju metu vis daugiau saulės elektrines įsirengusių žmonių nori montuoti papildomus saulės modulius.

Dabar tuo domisi maždaug kas septintas pasistatęs saulės elektrinę. Dažniausios priežastys – karantino laikotarpiu išaugusios arba pirmos elektrinės įrengimo metu neteisingai įvertintos artimiausių kelių metų elektros sąnaudos.

Įvertinkite didėjantį elektros energijos poreikį, pasirinkti tinkamos galios saulės elektrinę

Karantinas padidino elektros sunaudojimą

Saulės elektrinių bendrovės „Solet Technics“ pardavimų direktorius Tomas Ridikas sako, kad paprastai poreikis montuoti papildomus saulės modulius atsiranda maždaug po dvejų elektrinės eksploatacijos metų. Vidutiniškai papildomai prisidurti prašoma 2 kW galios saulės modulių.

„Stebime, kad žmonių poreikis papildomai prisidurti saulės gaminamos elektros energijos ypač suaktyvėjo nuo šių metų pradžios. Skaičiuojame, kad tokių užklausų šiemet – bene perpus daugiau nei atitinkamu laikotarpiu ankstesniais metais. Tam neabejotinai įtakos turėjo pastaruoju laikotarpiu besikeičianti kasdienybė. Darbas iš namų pakeitė vartojimo įpročius bei laisvalaikio leidimą namų erdvėje. Be to, kuo toliau, tuo daugiau namuose atsiranda įvairių elektronikos įrenginių, tokių kaip el. paspirtukai, elektromobiliai, robotai siurbliai, atnaujintos šildymo, vėdinimo sistemos“, – komentuoja  T. Ridikas.

Jis taip pat papildo, kad didinti turimos elektrinės galią paskatino ir prieš kiek daugiau nei metus įstatymuose įteisinta galimybė priskirti dalį savo pagamintos elektros energijos kitiems savo nekilnojamojo turto objektams. Kitaip tariant, dalis užmiestyje ant namo stogo įrengtoje elektrinėje pagamintos elektros gali būti sunaudojama ne tik tame name, bet ir, pavyzdžiui, turimame bute mieste.

Prarandame laiko ir pinigų

„Solet Technics“ pardavimų direktorius sako, kad sprendimas statyti mažesnės galios saulės elektrinę ir didinti jos pajėgumus vėliau, dažniausiai ir brangiau kainuoja, ir ilgiau užtrunka.

„Vien tai, kad reikia grįžti prie to paties klausimo antrą sykį, žinoma, reiškia papildomą laiką. Neabejotinai, viską darytis iškart visuomet yra pigiau. Juk didinant elektrinės galią vėliau, klientas vėl patiria tuos pačius fiksuotus, pavyzdžiui, su dokumentų tvarkymu, rangovo atvykimu susijusius kaštus. O jeigu moduliams ant stogo užkelti tenka dar ir bokštelį išsinuomoti, sąmata dar labiau padidėja. Kitaip tariant, tiek iškart įrengiant 10kW elektrinę,  tiek vėliau prijungiant papildomus modulius, patiriamos tos pačios nekintamos išlaidos, o įrengto vieno kilovato kaina ženkliai skiriasi“, – komentuoja T. Ridikas.

Verta priminti, kad šiuo metu ES paramos dydis įsirengus  visą komplektą, t. y. saulės modulius ir  keitiklį, yra 322,91 Eur už 1 kW įrengtos saulės elektrinės galios, o paramos dydis  papildomai įsigijus tik saulės modulius yra 242,92 Eur už 1 kW. Parama suteikiama iki 10 kW suminei elektrinės galiai.

„Pavyzdžiui, jeigu prieš metus įrengėte 8 kW saulės elektrinę ir nusprendėte didinti galią iki 10 kW, tuomet, pasilikdami tą patį keitiklį, galėsite pretenduoti į mažesnės sumos paramą nei būtumėt galėję pretenduoti iškart statydami 10 kW. Galiausiai, anksčiau ar vėliau paramos baigsis,  o elektrines teks įsirenginėti tik iš savo lėšų. Tad geriau apie tai pagalvoti jau dabar“, – pastebi T. Ridikas ir perspėja, kad papildomus saulės modulius sumontuoti pavyksta ne visuomet.

„Galios keitiklis iš karto turi būti parinktas toks, kad būtų galima saugiai pridėti papildomų modulių, tai yra keitiklis turi atitikti numatomą naują įrengtą galią. Ar tai įmanoma – galima sužinoti keitiklio duomenų lape arba susisiekus su rangovu. Priešingu atveju galite patirti papildomų išlaidų ir naujo keitiklio įsigijimui“, – atkreipia dėmesį pašnekovas.

Be to, jei per tuos porą metų elektrines įsirengė ir jūsų kaimynai, gali nutikti taip, kad papildomos galios prie tinklo be reikšmingų investicijų nebeleis prijungti ir skirstomųjų tinklų operatorius.

Kaip apskaičiuoti kokios saulės elektrinės reikia?

Tiems, kurie svarsto statyti saulės elektrinę ir skaičiuoja, kiek kilovatų reikia įsirengti, pirmiausia patariama išsiaiškinti savo namų ūkio elektros sunaudojimą.

„Paprasčiausia pasižiūrėti paskutinių 12 mėnesių sąskaitas už elektrą. Tarkim, per 12 mėnesių sunaudojate 5000 kWh elektros energijos. Tai reiškia, kad esant palankioms sąlygoms, kai elektrinė įrengta pietinėje pusėje, stogo nuolydis yra tinkamas, nėra didelių šešėlių šaltinių, tuomet 1 instaliuotas kilovatas vidutiniškai sugeneruos 1000 kilovatvalandžių elektros energijos. Esant mažiau palankioms sąlygoms, paprastai reikėtų šį skaičių penktadaliu padidinti. Tai reiškia, kad norint patenkinti šiuo metu esantį vidutinį 5000 kWh elektros poreikį, reikėtų įsirengti maždaug 6 kW saulės elektrinę. Reikia pabrėžti, kad tai nėra taisyklė. Pačiam žmogui sudėtinga įvertinti visas aplinkybes, nuo kurių priklauso  generuojamos energijos kiekis. Geriausiai elektrinės pajėgumo poreikį apskaičiuoja ekspertai, kurie, naudodamiesi palydovinėmis nuotraukomis bei specialia programine ir technine įranga, išanalizuoja konkrečią situaciją, atsižvelgia į pasaulio šalių kryptį, stogo nuolydžio kampą, šešėlio šaltinius ir pasiūlo optimalų sprendimą“, – komentuoja „Solet Technics“ pardavimų vadovė Aldona Švelnytė.

Ir tai dar ne viskas. Tam, kad vėliau netektų grįžti prie saulės elektrinės galios didinimo klausimo, būtina pagalvoti apie artimiausius kelis metus.

„Galbūt jūsų svajonių sąraše elektromobilis ar šildymo sistemos atnaujinimas? Gal tiesiog elektrinis paspirtukas ar kiti kasdienybėje reikalinga elektros įranga? Visa tai gali padidinti dabartinį sunaudojamą elektros energijos kiekį. Kiekvienas atvejis individualus – elektromobiliui galbūt prireiks 2000 kWh per metus, šildymo sistemos atnaujinimui – dar daugiau, tuo tarpu paspirtukui ar kokiam elektroniniam buities prietaisui – mažiau. Saulės elektrinių ekspertai tikrai profesionaliai pataria tokiais klausimais“, – komentuoja A. Švelnytė.

Ji primena, kad kaip tik šiuo metu Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė naują paramos teikimo etapą gyventojams, norintiems įsirengti nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrines arba jas įsigyti iš elektrinių parko. Teikti paraiškas galima visą mėnesį – iki balandžio 30 d.

Solet Technics – saulės elektrinės įrengimo sprendimas iš patikimo rangovo, nuo A iki Z.

Mes mielai pasirūpinsime Jūsų būsimos saulės elektrinės įrengimu iki rakto – Jums nereikės niekuo rūpintis.

  • Jau bene dešimtmetį diegiame mūsų gaminamus saulės modulius Solet Photovoltaics, taip pat patikrintus TIER1 geriausių modulių gamintojų produkciją, kurią papildomai patikriname savo gamykloje.
  • Mes įsitikinome, kad mūsų tiekiama produkcija puikiai veikia net ir atšiauriausiomis klimato sąlygomis.
  • Savo klientams siūlome europietiškos kilmės, patikrintus ir kokybiškus produktus.

📍Kreipkitės jau dabar – gaukite konkurencingą pasiūlymą ir visokeriopą pagalbą!

Susisiekite internetu užpildę šią formą.

APVA saulės elektrinė namams su dvipuse apskaita kaip gauti parama

saules elektrines kaina

Įmonė „Solet Technics“ veikia nuo 2011 m. Pagrindinė įmonės veikla yra itin aukštos kokybės lietuviškų fotoelektrinių modulių gamyba ir saulės jėgainių įrengimas. Esame viena iš trijų bendrovių, Lietuvoje gaminančių lietuviškus standartinius fotovoltinius modulius. Bendrovės gamykla „Solet“ (buv. MG AB Precizika) veikia Vilniuje. „Solet Technics“ yra Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos ir Lietuvos saulės energetikos asociacijos narė, priklauso Lietuvos švariųjų technologijų klasteriui.

Taip pat skaitykite

40 mln. Eurų parama gyventojų saulės elektrinės įrengimui

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja paskelbti dar…

Daugiau

Mus rekomenduoja

Skaityti
solet atsiliepimai