Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Kaip įsirengti saulės elektrinę? Faktai į kuriuos privalote atkreipti dėmesį

Kaip įsirengti saulės elektrinę pačiam

Pastaraisiais metais – saulės elektrinės Lietuvoje tampa vis populiaresnės ir aktualesnės.  Didžiausią įtaką šios inžinerinės sistemos sparčiam augimui turėjo APVA parama, išaugusios elektros kainos ir gyventojų siekis sutaupyti. Dažniausiai norintys įsirengti saulės elektrinę kreipiasi į profesionalus, tačiau, kartais kvalifikuoti elektrikai nori ūkio būdu, patys įsirengti saulės jėgainę. Ką būtina žinoti?

Kas sudaro pilną saulės elektrinės įrengimo komplektą, į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Pirmiausiai turite suprojektuoti savo saulės elektrinę. Vertėtų atkreipti dėmesį į stogo tipą ir stogo orientaciją. Geriausia orientacija yra pietūs su  30-40 laipsnių stogo nuolydžiu. Tačiau jei idealiomis sąlygomis elektrinės sumontuoti negalite – nepergyvenkite ir dirbtinai nedidinkite konstrukcijos kampų, nesukite modulių keldami konstrukciją. Jeigu elektrinę nusprendžiama statyti ant žemės –  tada konstrukcijas reikia orientuoti kaip įmanoma labiau į pietų pusę. Tinkamas krypties nustatymas yra labai svarbus efektyviam saulės elektrinės darbui ir priežiūrai. Todėl būtina užtikrinti, kad saulės moduliai didžiąją dalį dienos būtų nukreiptos į saulę. Apgalvokite montavimo vietą atsakingai – antžeminį statinį turėsite prižiūrėti.

Antra, turite apsiskaičiuoti, kiek kilovatvalandžių elektros energijos suvartojate per metus.  Apsiskaičiavus, žinosite kokio galingumo saulės jėgainės Jums reikia. Įprastai pakanka padalinti metinį elektros energijos poreikį iš numatomos saulės elektrinės generacijos (800-1050 kWh). Pavyzdžiui jeigu montuojate elektrinę ant žemės, orientuodami į pietų pusę ir suvartojate per metus apie 10000 kWh energijos – dalinkite 10000 kWh iš 1050 kWh  ir preliminariai gausite, kad poreikiui patenkinti turėsite įrengti apie 9.5 kW elektrinę. Rekomenduojama rinktis kiek galingesnę saulės elektrinę, tam, kad nenumatytais atvejais užtektų pagaminamos elektros energijos. Verta paminėti, suvartojamas energijos kiekis ateityje gali smarkiai skirtis dėl įvairių priežasčių: gausesnio šeimos ūkio, didesnio kiekio ar galingesnių elektros prietaisų namuose, papildomo nekilnojamo turto. Jei vis dėl to ateityje pritrūktų galios – galėsite pasididinti elektrinės galingumą. Saulės elektrinės skaičiuokle pasinaudokite paspaudus nuorodą čia.

Svarbiausia saulės elektrinės įranga:

Saulės moduliaiSaulės moduliai – tai pagrindinė saulės elektrinės dalis, kuri svarbi tuo, kad saulės fotovoltinių modulių dėka šviesos energija paverčiama į elektros energiją. Saulės modulį sudaro nuosekliai ir lygiagrečiai sujungtų fotoelementų grandinė, kuri yra patalpinta tarp stiklo ir polimero arba tarp dviejų stiklo paketų (sujungta specialiaus diodų tiltelio pagalba). Svarbu investuoti į kuo aukštesnės kokybės produktą, nes – tokiu būdu išvengsite galimų gedimų, atsirandančių papildomų ir neplanuotų išlaidų, taip pat tikėtina, kad Jūsų investicija greičiau atsipirks

 

Renkantis modulius, reikėtų atkreipti dėmesį į garantijas, efektyvumą procentais ir efektyvumo garantijas po 25 ar 30 metų. Efektyvumas procentais reiškia kiek efektyviai  sutalpinama galios į kvadratinį metrą. Populiariausi moduliai gali būti polikristaliniai arba monokristaliniai. Tačiau polikristaliniai jau praktiškai nebegaminami. Verta paminėti, kad parama skiriama tik sertifikuotiems saulės moduliams, su numatytomis minimaliomis garantijos trukmėmis. APVA parama teikiama tik monokristaliniams moduliams. Apie APVA paramą saulės elektrinėms skaityti čia. Solet parduotuvėje rasite tokius modulius.

Galios keitiklis

Galios keitikliai  – padeda konvertuoti saulės modulių generuojamą energiją, kurią galėtumėte naudoti savo namuose. Saulės energiją reikia pakeisti į kintamą elektros įtampą AC (tą, kurią vartoja Jūsų buitiniai prietaisai) – o tai yra pagrindinė įtampos keitiklio užduotis. Be šio svarbaus komponento iš saulės elektrinės gauta energija negalėtų būti panaudojama. Šio produkto kokybė turėtų būti ypač svarbi, nes generuoja tūkstančius kilovatvalandžių elektros energijos.

Renkantis keitiklį reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus: garantiją, pasileidimo įtampą (nuo kokios įtampos keitiklis pradeda veikti?), kiek yra MPPT (nusako kiek nepriklausomų modulių grandinių galite prijungti – pavyzdžiui – skirtingų stogo šlaitų). Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kur keitiklis bus montuojamas. Esant pilnam keitiklio apkrovimui, šie skleidžia garsą. Vidutiniškai  keitiklių skleidžiamas garsas neviršija 55 dB ribos. Inventerį rekomenduojama montuoti garaže, katilinėje arba rūsyje, svarbiausia, kad būtų užtikrintos gamintojo specifikacijoje numatytos sąlygos – pakankamai vietos aušinimui, tinkamas sienų medžiagiškumas ant kurios tvirtinamas keitiklis. Solet parduotuvėje rasite kokybiškus galios keitiklius.

montavimo konstrukcijos

 

Montavimo konstrukcijosužtikrina saulės elektrinės tinkamą pritvirtinimą prie stogo dangos , saugumą. Solet siūlo rinktis europietiškos kilmės konstrukcijas. Konstrukcijos pasirinkimas priklauso nuo poreikio, stogo dangos ir modulių gamintojų ir kt. Solet parduotuvėje galite rasti konstrukcijų komplektų ir pavienių elementų.

 

 

 

Galios optimizatorius

Galios optimizatoriai – gerina saulės elektrinės našumą tose vietose, kur atsiranda dideli šešėliai. Šis prietaisas skirtas sudėtingų konstrukcijų stogams arba saulės jėgainėms, kurių modulius dengia šešėlis. Optimizatorius užtikrina visų modulių efektyvų darbą, fiksuoja įtampos ir srovės pasiskirstymą moduliuose. Galios optimizatorius rekomenduojame įsigyti tik kritiniams moduliams, esantiems šešėlyje.  Apie optimizatorius daugiau galite skaityti mūsų parduotuvės puslapyje.

 

blank

Laidai, kabeliai ir jungtys – tai vienos svarbiausių saulės elektrinės dalių, kuriomis nuolatos cirkuliuoja elektros energija. Komponentai atitinka skirtingus poreikius: tiek montavimą lauke, tiek viduje. Montuojant lauke priedai turi būti atsparūs aplinkos veiksniams: oro temperatūrai, lietui, sniegui, UV spinduliams. Būtina investuoti į kokybiškus laidus, kabelius ir jungtis, tam, kad būtų užtikrintas sklandus ir ilgaamžiškas saulės jėgainės darbas ir netektų grįžti prie darbų šalinant defektus.

Viršįtampių ribotuvas apsauga

 

Viršįtampių apsauga skirta saulės elektrinės saugumui užtikrinti. Apsauga įsijungia tuomet, kai įtampa (pavyzdžiui iš tinklo) viršija nustatytą saugų lygį ir užtikrina saugą nuo netikėtų įtampos šuolių. Be šios apsaugos, menkiausias įtampos perteklius – paveikia jautriausias saulės jėgainės sistemos dalis ir namuose esančius prietaisus.

 

 

Saulės baterija,

Saulės energijos kaupimo baterijaitin svarbu tiems, kurių namuose elektra yra linkusi dingti arba tiems, kurie nori jaustis užtikrintai ir mažiau naudoti ESO tinklą pasaugojimui. Saulės baterija kaupia elektros energiją ir panaudoja ją tada, kai saulės elektrinė nedirba arba tada, kai netikėtinai nutrūksta elektros tiekimas nuo ESO tinklo. Saulės kaupimo baterijos būna įvairių talpų ir dydžių.

 

Įžeminimo sistema – privalomas priedas, kuris užtikrina saulės elektrinės ir namų apsaugą nuo nelaimingų atsitikimų ir gaisro. Įžeminimo sistema nukreipia elektros perkrovą į žemę, taip užtikrina apsaugą ir stabilizuoja įtampos lygi esant per didelei elektros apkrovai. Pagal STR reikalavimus saulės elektrinė privalo būti įžeminta, įskaitant ir saulės modulių rėmus, stogą.

Įsigijus visus komponentus, vadovaudamiesi gamintojų nurodymais ir instrukcijomis, įrangą turite sukomponuoti į reikiamas vietas, įjungti ir patikrinti ar viskas veikia. Atsakingai laikantis gamintojų nurodymų ir instrukcijų –  be problemų įsirengsite saulės elektrinę.

Ar verta įsirengti saulės elektrinę pačiam?

Saulės elektrines įsirengti verta visais atvejais, tiek įsirengiant savarankiškai (turint tam tinkamas kompetencijas ir sertifikatus), tiek su Solet komandos pagalba. Individualiai sumontuota saulės elektrinė kainuoja kiek mažiau, tiesa, savarankiškas įsirengimas yra sudėtingesnis procesas, kuris gali užtrukti ilgiau, nes asmuo pats turi susiplanuoti, susiprojektuoti teisingai saulės elektrinę, išanalizuoti komponentus ir vėliau, vadovaudamasis gamintojo instrukcijomis – jas susimontuoti. Dažnai žmonės pamiršta ir savo darbo valandų kainą, tad patariame du kartus įsivertinti ar tikrai savarankiško įsirengimo idėja yra tinkama. Svarbu paminėti, kad saulės elektrinę priduoti ESO tinklams turės kvalifikuotas elektrikas, surašantis deklaraciją. Rekomenduojame prieš įjungiant saulės elektrinę pakviesti ekspertą sistemos sumontavimo vertinimui.

Kaip vyksta saulės elektrinės įrengimas, jei nuspręsite darbus patikėti profesionalams?

Saulės elektrinės įrengimas yra ganėtinai sudėtingas procesas. Kuo elektrinė yra galingesnė – tuo įrengimo procesas komplikuotesnis. Įrengimo sprendimui turi ir skirtingos stogo dangos, nuolydis ir kt. Norint įsirengti kokybiškai saulės elektrinę galima kreiptis į specialistus, kurie užtikrins profesionalų, kokybišką ir greitą saulės elektrinės įrengimą.

Jei užsakovas kreipiasi į saulės elektrinių specialistus, tuomet pirmiausiai vykdomas projektuotojo vizitas, kurio metu, pasitelkus drono pagalbą apskraidoma projekto vieta ir numatomas modulių išdėstymas, kabelių nuvedimo trasos. Per trumpą laiką yra paruošiamas projektas, kuris yra siunčiamas klientui patvirtinti. Kai klientas patvirtina projektą, iki nustatytos montavimo datos sulaukiama patvirtintų ESO prijungimo sąlygų ir jei klientas laukė – APVA paramos. Tuomet atliekamas montavimas ir po montavimo yra užpildoma rangovo deklaracija, kai ją patvirtina ESO – perprogramuojamas skaitiklis ir tuomet įjungiama saulės elektrinė.

Perkant saulės elektrinės komplektą iš Solet – konsultacija ir projektas dovanų

Jei visgi nuspręsite saulės elektrinę įrengti patys – įsigykite iš Solet pilną saulės elektrinės komplektą (iki 30 kW) – gaukite išsamią konsultaciją dėl komponentų ir principinę įrengimo schemą – projektą dovanų!

Siūlome susipažinti su saulės elektrinės komponentais:

Turite klausimų? Kreipkitės – užpildę kontaktų formą čia, el.paštu: info@solet.lt arba telefonu +37060489013

Taip pat skaitykite

Saulės elektrinės montavimas ir tvirtinimo konstrukcijos

Saulės modulių efektyvumas yra aukščiausias tada, kai juos pasiekia tiesioginiai, statmenai “krentantys” saulės spinduliai, aplinkos temperatūra yra pakankamai žema, vėjuota….

Daugiau

Mus rekomenduoja

Skaityti
solet atsiliepimai