Pristatymas

Nemokamas prekių pristatymas Lietuvoje užsakymams nuo 2000,00 EUR. Į parduotuvę

Saulės elektrinės montavimas ir tvirtinimo konstrukcijos

Saulės elektrinės montavimas ir tvirtinimo konstrukcijos

Saulės modulių efektyvumas yra aukščiausias tada, kai juos pasiekia tiesioginiai, statmenai “krentantys” saulės spinduliai, aplinkos temperatūra yra pakankamai žema, vėjuota. Siekiant maksimalaus efektyvumo saulės moduliai turėtų būti orientuojami pietų kryptimi, 35 laipsnių kampu. Kokybiškas montavimas yra svarbus etapas statant saulės elektrinę, kuris užtikrina ilgalaikį efektyvumą ir jėgainės ilgaamžiškumą, artimiausius 20-30 metų. Renkantis jėgainės montavimo konstrukciją būtina turėti omenyje, kad nuo to priklausys saulės modulių temperatūros kontrolė ir efektyvumas, taipogi elektrinės galutinė kaina. Antžeminės saulės elektrinės konstrukcija suteikia moduliams gerą oro srautą, tuo tarpu ant nuožulnaus ar plokščio stogo tinkamą modulių aušinimą užtikrinti sudėtingiau. 

Kokios tvirtinimo konstrukcijos reikalingos montuojant saulės jėgainę ant stogo?

Dažniausiai saulės elektrinės yra įrengiamos ant stogo, ar tai būtų gyvenamasis namas, ūkinės ar kitos paskirties pastatas, reikia atkreipti dėmesį į pastato stogo dangą. Yra įvairių stogų, kuriems reikalinga skirtinga montavimo konstrukcija:

  • Banguotos skardos nuožulnus stogas

Šiam stogui saulės elektrinė gali būti montuojama tiek mini-rail (trumpų profilių) pagalba, tiek smeigėmis – montuojant ilgus profilius. Mini-rail sistema yra tvirtinama prie nuožulnaus stogo varžtų pagalba. Profilinė sistema tvirtinama dažniausiai smeigių pagalba. Profilinė sistema užtikrina didesnį tarpą tarp modulių ir stogo dangos – tokiu būdu sistema aušinama geriau. Profilinė sistema yra brangesnė dėl didesnės metalo išeigos.

saulės elektrinės montavimas ant banguotos skardos/siferio stogo

  • Valcuotas (klasikinis) skardos nuožulnus stogas

Saulės jėgainė prie valcuotos stogo dangos įprastai tvirtinama neintervenciniu būdu, naudojant užspaudėjus ant kurių yra tvirtinami profiliai. Užspaudėjai yra montuojami ant valcavimo kanto.

saulės elektrinės montavimas ant valcuoto skardos stogo

  • Čerpinis stogas

Šiam stogui tinka tik profilinė montavimo sistema, kuriai naudojami specialūs „z“ formos tvirtinimai, šie tvirtinami prie stogo konstrukcijos už nukeltos čerpės. Saulės jėgainės montavimas čerpiniam stogui yra sudėtingesnis, kadangi dažnu atveju nukeltą čerpę reikia papildomai šlifuoti, kad tvirtinimas tilptų ir neslėgtų žemiau esančių čerpių. Tokia montavimo konstrukcija palieka tarpą tarp čerpių ir saulės modulių, taip leidžiant orui cirkuliuoti ir palaikyti optimalią modulių temperatūrą.

saulės elektrinės montavimas ant čerpinio stogo

  • Bituminis (plokščias) stogas

Plokščiam stogui dažniausiai yra naudojama balastinė montavimo sistema. Naudojant balastinę sistemą konstrukcija montuojama ant plokščio stogo ir prispaudžiama prie stogo dangos specialių balastinių plytelių pagalbą, per amortizacinę tarpinę. Saulės moduliai ant bituminio stogo dangos įprastai yra montuojami 0-15 laipsnių kampu.

saulės elektrinės montavimas ant bituminio/plokscio stogo

Ant kokio stogo galima montuoti saulės elektrinę?

Saulės elektrinę galima sumontuoti praktiškai ant visų stogo dangų, tačiau prieš montavimo darbus yra itin svarbu įvertinti realias galimybes:

  1. Būtina sužinoti ar stogo konstrukcija yra tinkama saulės elektrinės įrengimui. Ar laikančiosios konstrukcijos atlaikys sumontuotą sistemą? Įprastai nuožulnaus stogo atveju saulės elektrinė sukuria papildomą 15-18 kg/m2 apkrovą stogo konstrukcijai. Plokščio stogo atveju sukuriama nuo 20 iki 60 kg/m2 papildoma apkrova stogo dangai, priklausomai nuo montavimo vietos, aukščio.
  2. Galbūt stogo danga bus artimiausiu metu keičiama? Tokiu atveju sumontuotą saulės elektrinę reikės demontuoti, patirsite papildomas išlaidas. Jeigu būtina pakeisti stogo dangą – raginame tai padaryti dar prieš elektrinės montavimo darbus.
  3. Galbūt dar vis naudojama asbestinė stogo danga? Tokiu atveju nerekomenduojame montuoti saulės elektrinės nepakeitus stogo dangos.

Prieš saulės jėgainės montavimo darbus, mūsų ekspertai atvyksta į objektą ir atlieka apžiūra, drono pagalba įvertina realias montavimo galimybes.

Yra keletas priežasčių, dėl kurių vertėtų nebelaukti ir pakeisti stogo dangą, jeigu yra toks poreikis. Saulės elektrinėms suteikiamos 20-30 metų garantijos, tad reikėtų atkreipti dėmesį į stogo būklę, sandarumą ir tvirtumą, ar stogas išliks sandarus tiek metų. Apsamanojęs, spalvą praradęs ar drėgmę praleidžiantis stogas gali būti požymiu, kad reikėtų atlikti nuodugnesnę patikrą.

Kaip teisingai sumontuoti saulės elektrinę ant stogo?

Teisingai sumontuota saulės elektrinė išgaus didžiausią efektyvumą, užtikrins ilgaamžiškumą ir saugumą. Norint teisingai sumontuoti saulės elektrinę, svarbu atsižvelgti į šiuos dalykus:

  • Elektros energijos poreikiai

Prieš galvojat apie saulės elektrinės galią, reikia apsvarstyti kiek elektros energijos sunaudojate ir ar šis skaičius ateityje nedidės?

  • Biudžetas

Saulės elektrinės įsirengimas yra nemaža investicija, kurios tikslas sumažinti gaunamas sąskaitas už elektros energiją. Galvojant apie elektrinę, reikia atsižvelgti į finansinę pusę, verta pagalvoti apie saulės elektrinės finansavimą. Gera žinia ta, kad saulės elektrinę galite įsirengti su parama, taip sutaupydami pinigų bei paspartindami elektrinės atsiperkamumo laikotarpį.

  • Saulės spindulių kampas

Saulės moduliai efektyviausiai veikia orientuoti į pietų pusę, 35 laipsnių kampu. Įrengus saulės elektrinę, kuri orientuota kitaip – efektyvumas sumažėja. Nesiūlome siekti idealiausių sąlygų, pavyzdžiui pakeliant modulius specialiomis konstrukcijomis, keičiant jų kryptį (kai ši nesutampa su stogo danga), nes tai gali būti pavojinga. Raginame modulius montuoti tik montavimo konstrukcijose numatytu būdu – nuožulnaus stogo atveju tik lygiagrečiai stogo dangos. Siūlome vengti susidarančių “burių” iš modulių, tokiu būdu apsaugant savo turtą nuo uraganinių vėjų žalos.

Žemiau lentelėje pavaizduotas bendrasis saulės elektrinės efektyvumas, keičiantis montavimo sąlygoms (kampas horizonto atžvilgiu ir orientacija pasaulio krypčių atžvilgiu):

saules elektrines efektyvumas

  • Šešėliai

Net ir į pietinę pusę orientuota saulės elektrinė gali veikti neveiksmingai, jei modulius užstoja šešėlis. Patyrę rangovai iš anksto nustato šešėlius prieš įrenginėjant saulės elektrinę ir pasiūlo optimaliausią modulių išdėstymą ar papildomus sprendimus, kurie padeda užtikrinti maksimalų efektyvumą net ir esant šešėliui.

Sistema su galios optimizatoriais

  • Saulės elektrinės įrangos garantija

Renkantis saulės jėgainės įrangą, būtina atsižvelgti į suteikiamos garantijos laikotarpį ir garantijos davėją. Atsižvelkite į tai, kokiais atvejais garantija negalioja, ar garantija galioja visoms įrenginio dalims bei efektyvumo garantijos laikotarpį. Įvertinkite ir tai, ar gamintojas gebės vykdyti garantinius įsipareigojimus, ar tai patikimas gamintojas?

  • Saulės elektrinės efektyvumo stebėjimas

Įsitikinkite, kad siūloma programėlė, kurioje stebėsite saulės jėgainės veiklą ir efektyvumą yra patogi naudojimui, pakankamai funkcionali, nereikalauja mėnesinės įmokos ir veikia be trukdžių.

  • Sertifikuota įranga

Renkantis įrangą, atkreipkite dėmesį į aprašymą, įsitikinkite, kad įranga yra sertifikuota ir atitinka ES standartus. Jei moduliai neatitinka ES ir Energijos skirstymo operatoriaus standartų, neturėsite galimybės gauti APVA paramos, prijungti šios įrangos prie tinklo.

Kokios tvirtinimo konstrukcijos reikalingos montuojant antžeminę saulės elektrinę?

Turint pakankamai didelį plotą, saulės elektrinę galima montuoti ant žemės, toks būdas yra greitesnis ir paprastesnis lyginant su montavimu ant stogo. Saulės elektrinė sumontuota ant žemės užtikrina geresnį modulių aušinimą, efektyvesni veikimą. Antžeminės saulės elektrinės konstrukcija ir priežiūra yra paprastesnė, pavyzdžiui norint nuvalyti modulius, tai galima lengvai padaryti be specialios įrangos ar kitų sunkumų. Ant žemės esančių saulės elektrinių montavimo būdai yra panašūs, susideda iš profilių, varžtų ir sijų. Toks saulės jėgainės montavimo būdas turi daug privalumų, kaip lengvas montavimas, priežiūra, ideali saulės modulių orientacija į pietų pusę. Tačiau reikia pagalvoti apie vietą, kurioje bus montuojama antžeminė saulės elektrinė, atkreipti dėmesį į dirvožemio tipą ir išdėstymą. Skaičiuojame, kad kilovato įrengimui reikia apie 10-15m². Antžeminės saulės jėgainės yra brangesnės nei elektrinės ant stogo dėl montavimo konstrukcijos medžiagų išeigos, poreikio kasti tranšėją ir tiesti ilgesnes kabelių trasas. Dažniausi antžeminės saulės elektrinės montavimo būdai yra tokie:

  • Standartinis antžeminis saulės elektrinės montavimas

Tokia antžeminė saulės elektrinė susideda iš atramos ir saulės modulių. Atrama gali būti įvairi, tokia kaip betoninė, įkalama, sraigtinių polių ar betoninių balastų. Atramos pasirinkimas priklausys nuo Jūsų dirvožemio. Dažniausiai standartinės atramos būna fiksuotoje padėtyje su saulės moduliais nustatytais idealia orientacija į pietus, tačiau vis labiau populiarėja reguliuojama antžeminės elektrinės atrama, kuri seka saulės kelią – užtikriną maksimalų efektyvumą.

standartinės antžeminės saulės elektrinės montavimas

Kaip teisingai sumontuoti antžeminę saulės elektrinę?

Jei turite pakankamai didelį žemės plotą ir esate pasiruošę įsirengti antžeminę saulės elektrinę, pradėti reikėtų nuo lokacijos pasirinkimo. Plotas, kuriame įrenginėsite saulės elektrinę turi būti lygus, turėti pakankamai kietą dirvožemį bei lengvą priėjimą prie ateityje pastatytos elektrinės patikros. Pagalvokite apie saulės modulius ir jų kiekį, įsitikinkite, kad jie patenkins Jūsų poreikius. Nuspręskite, samdysite rangovą, ar montavimo konstrukcijos darbus atliksite pats.

Saulės elektrinės finansavimas

Saulės elektrinę jau galite įsigyti ir lizingu be pradinio kapitalo ir nedelsiant pradėti taupyti. Tai vienas populiariausių finansavimo būdų, leidžiantis sumažinti elektros sąskaitas ir tuo pačiu metu prisidėti prie aplinkos apsaugos mažinant CO2 emisijos kiekį.

Įvertinkite finansavimo galimybes:

Saulės elektrinės finansavimas

  1. Skenuokite QR kodą telefonu
  2. Pasidomėkite finansavimo finansavimo sąlygomis
  3. Sudarykite sutartį
  4. Gaminkite energiją!

Pasiruošę gauti mažesnes elektros sąskaitas? Susisiekite.

    Taip pat skaitykite

    2024 m. parama įmonėms ir ūkininkams įsirengti energijos kaupimo baterijas

    Nuo 2024 m. balandžio 4 dienos labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės arba šiuos kriterijus atitinkantys ūkininkai, atsinaujinančių išteklių energijos,…

    Daugiau

    Mus rekomenduoja

    Skaityti
    solet atsiliepimai